Umów się na wizytę
22 436 83 50
czynne 7 dni w tygodniu
umow sie

20.10.2019

Psychiatria na świecie 2019 - kolejna konferencja naukowa Dialogu za nami

Którym pacjentom i dlaczego powinniśmy zalecać aktywność fizyczną? Jak pradawny rytuał może pomóc w leczeniu zaburzeń psychicznych? Co każdy psychiatra powinien wiedzieć w 2019 roku o napadowym objadaniu się? To wybrane tematy konferencji naukowej Psychiatria na świecie 2019, organizowanej przez Centrum Terapii Dialog, która odbyła się 19 października 2019 roku w Warszawie. O czym jeszcze była mowa podczas tego spotkania?

 
           
 
Ponad 130 psychiatrów z całej Polski mogło wysłuchać aż 17 wystąpień przygotowanych przez lekarzy Dialogu, którzy uczestniczyli w tym roku w trzech międzynarodowych konferencjach naukowych:
 
Podczas sześciogodzinnej konferencji prelegenci opowiadali zarówno o nowościach dotyczących diagnostyki oraz terapii, a także o nowych narzędziach, wykorzystywanych w pracy lekarzy, takich jak aplikacje mobilne. Omówiono najważniejsze kwestie, którymi aktualnie żyje świat psychiatrii. Nie mogło więc zabraknąć tematów dotyczących ADHD, bezsenności, zaburzeń ze spektrum autyzmu, nowości w farmakoterapii, a także nowych technologii, które mogą pomóc w diagnozowaniu niektórych zaburzeń.  
 
Całość była podzielona na trzy bloki: 
 
            
 
 
Uczestnicy po każdej prezentacji mogli zadawać pytania prelegentom, a dyskusje często były kontynuowane w kuluarach. W celu usystematyzowania wiedzy został zaproponowany konkurs, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące poszczególnych bloków tematycznych. Osoby, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie, otrzymały nagrody książkowe.
Wstęp na konferencję był bezpłatny.
 
Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy podzielić się wiedzą zdobytą na najważniejszych konferencjach psychiatrycznych na świecie. Mamy nadzieję, że  spotkamy się znów za rok! 
 
 
 

Prelegenci konferencji Psychiatria na świecie 2019
 
Przeczytaj także relację z konferencji w Gazecie Lekarskiej.
 
Program konferencji.