Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

08.03.2021

Eksperci z Poradni Zaburzeń Odżywiania wydają książkę!

W Dialogu rozwiązujemy nawet najbardziej skomplikowane problemy pacjentów związane ze zdrowiem psychicznym. Dlatego nasi specjaliści to eksperci w danych, wąskich obszarach psychiatrii, doświadczeni lekarze i psychoterapeuci, przyjmujący na co dzień w Wysokospecjalistycznych Poradniach, w zakresie których prowadzą również działalność naukową i psychoedukacyjną.
 
Dzisiaj jesteśmy dumni, że w ramach Poradni Zaburzeń Odżywiania wydaliśmy pierwszy raz w Polsce książkę:
Pokonać bulimię i napadowe objadanie. Poradnik dla chorych i rodzin.
 
Dowiedz się więcej o książce>>
 
Obecnie mało mówi się o bulimii i zespole napadowego objadania. Tymczasem są one coraz bardziej powszechne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Aż 10% nieletnich Polaków prowokuje wymioty, a 72 % polskich nastolatek przejawia zachowania typowe dla zaburzeń odżywiania, takie jak: niemożność przerwania jedzenia, przejadanie się oraz potrzebę niepohamowanego jedzenia w sytuacji intensywnych przeżyć emocjonalnych.
 
Chorzy na bulimię i napadowe objadanie zwykle cierpią w samotności, ich zaburzeń nie widać, często są to osoby o standardowych sylwetkach, na które nie zwraca się uwagi. W Dialogu chcemy mówić o tym głośno, dlatego nasz poradnik jest przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, ale także dla ich rodzin, opiekunów i pracowników ochrony zdrowia.
 
Redakcji merytorycznej polskiej wersji językowej książki podjął się dr Michał Feldman Feldman z Poradni Zaburzeń Odżywiania w NZOZ Centrum Terapii Dialog.
 
Dowiedz się więcej o książce>>