Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

30.09.2020

Psychiatrzy i psycholodzy NZOZ Centrum Terapii Dialog – autorami książek i publikacji naukowych

Zespół NZOZ Centrum Terapii Dialog tworzą psychiatrzy oraz psycholodzy/psychoterapeuci, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Warto wiedzieć, że wielu z nich tworzy artykuły naukowe z dziedziny psychologii i psychiatrii, jak również jest autorami książek naukowych i popularnonaukowych. Niektórzy specjaliści podejmują trud bycia redaktorami naukowymi, pod których pieczą powstają prace zbiorowe z zakresu współczesnej psychologii i psychiatrii. Dzisiaj przedstawiamy paru z nich:

Przewodnik "Nastolatek z Zespołem Aspergera" >> POBIERZ


Książka: "Pokonać bulimę i zespół napadowego objadania. Poradnik dla chorych i ich rodzin" >> ZAMÓW

 • mgr Izabela Barton Smoczyńską, psycholog, psychotraumatolog, autorka książki „O dziecku, które odwróciło się na pięcie", autorka krótkiego przewodnika "Jak TY możesz pomóc osobie, która ma skłonności samobójcze".
   
Przewodnik "Jak TY możesz pomóc osobie, która ma skłonności samobójcze" >> POBIERZ
 

Poradnik dla pacjentów: "Trauma, czyli normalna reakcja na nienormalną sytuację (współautor: Joanna Chatizow)" >> POBIERZ
 
 • mgr Patrycja Gajda, psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, współautorka książki „Skuteczne działanie w stresie".
 • dr Aneta Michalska z Poradni Zaburzeń Odżywianialekarz psychiatra, specjalizuje się w diagnozie i leczeniu zaburzeń odżywiania, autorka przewodnika: "Jak wesprzeć osoby, które chorują  na anoreksję?"

Przewodnik "Jak wesprzeć osoby, które chorują na anoreksję?" >> POBIERZ

 • dr Agata Bilsky z Poradni Depresji, lekarz specjalista psychiatra, autorka przewodnika: "Jak pomóc osobie, która choruje na depresję?"

Przewodnik "Jak pomóc osobie, która choruje na depresję?" >> POBIERZ

 • dr hab. n. społ. Annę Zajenkowską, profesor APS, psycholog, psychoterapeuta w Centrum Terapii Dialog. Autorka książki „Polskana kozetce”,  współautorka książki "A Psychoanalytic and Socio-Cultural Exploration of a Continent"
   
 • mgr Péter Nowak Körmendy z Poradni Uzależnieńpsycholog, psychoterapeuta uzależnień, autor skryptu "Jak pomóc osobie uzależnionej"
   
Skrypt "Jak pomóc osobie uzależnionej" >> POBIERZ
 
 • mgr Krzysztof Wesołowski z Poradni Nerwic i Lęku, psycholog, neuropsycholog, arteterapeuta, autor przewodnika "10 kroków do życia z bólem"
Przewodnik "10 kroków do życia z bólem" >> POBIERZ
 
 • dr Wenesa Gajos, lekarz psychiatra, psychoterapeutka integracyjna oraz mgr Justyna Pojawa - Sidorowicz, psycholożka, psychoterapeutka psychoanalityczna to autorki "Borderline" - przewodnika dla pacjentów i ich rodzin. 
BORDERLINE Przewodnik dla pacjentów i ich rodzin >> POBIERZ
 

Zachęcamy do sięgania po publikacje naszych specjalistów – doświadczonych psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów.