Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

02.03.2021

Jak wybrać dla siebie dobre szkolenie z psychoterapii?

Chcesz zostać psychoterapeutą i stoisz przed wyborem Szkoły Psychoterapii. 


Sprawdź, co jest ważne, aby wybrać najlepszą Szkołę Psychoterapii dla siebie.


1. Zazwyczaj szkoły psychoterapii kształcą psychoterapeutów z naciskiem na określony sposób myślenia. Zastanów się, komu chcesz pomagać jako psychoterapeuta i jaki sposób terapeutycznego myślenia (psychodynamiczny, poznawczo - behawioralny, systemowy lub inny) jest Ci bliski? Czy chcesz skupić się w swojej pracy zawodowej na pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi czy rodzinami?


2. Doświadczenie i wieloletnia praktyka w organizowaniu całościowych szkoleń z psychoterapii - Szkoła, która działa od lat i przeprowadziła już kilkadziesiąt szkoleń z psychoterapii, wie, jak wyszkolić dobrego psychoterapeutę. O jakości szkoleń w takiej szkole świadczy też grupa absolwentów, którzy od lat pracują w zawodzie.


3. Certyfikowane, atestowane Szkolenie z Psychoterapii - tylko takie szkolenie, które uzyskało atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ma zweryfikowany przez niezależnych ekspertów program.


4. Czy po szkoleniu można pracować jako psychoterapeuta w ramach NFZ - tylko niektóre szkolenia spełniają warunki niezbędne do tego, by po ukończeniu szkolenia psychoterapeuta miał również uprawnienia do pracy jako psychoterapeuta w poradniach NFZ.


5. Czy szkoła zapewnia rzetelną wiedzę połączoną z zajęciami praktycznymi - wiedza i praktyka to niezbędne składowe szkolenia dobrego psychoterapeuty. Wiedzę z zajęć teoretycznych przyszły psychoterapeuta powinien wykorzystać w praktyce w ramach szkolenia. Dlatego dopytaj: Czy w ramach szkolenia będą zajęcia praktyczne (np. prowadzenie terapii na żywo pod superwizją?) Ile godzin będą trwały? 


6. Rozwój Osobisty Psychoterapeuty - cechą dobrego, dojrzałego psychoterapeuty jest duża świadomość siebie - swoich mocnych stron i ograniczeń. Sprawdź, w jaki sposób szkoła będzie dbać o Twój rozwój osobisty. Czy w ramach szkolenia będą odbywać się zajęcia dedykowane Twojej wiedzy o sobie i Twoich własnych relacjach z innymi ludźmi (tj. Grupy Balinta, zajęcia Genogramowe, treningi interpersonalne i intrapsychiczne i inne?) 


7. Bardzo dobrze wykwalifikowana kadra - pamiętaj, że tylko doświadczeni specjaliści, praktycy, certyfikowani psychoterapeuci, superwizorzy mogą zapewnić naukę na najwyższym poziomie.


Jeżeli chcesz poznać bardzo dobrą Szkołę Psychoterapii, kliknij tutaj>>


Pozdrawiamy,

Szkoła Psychoterapii MABOR