Grupa DDA/DDD Dialog

Czas trwania: 9 miesięcy

Grupa jest miejscem, gdzie osoby z doświadczeniem wychowywania się w rodzinie z problemem alkoholowym (DDA) lub innymi dysfunkcjami, w których zabrakło przestrzeni do poszanowania potrzeb dziecka (DDD), mogą przyjrzeć się destrukcyjnym schematom osobistym, powstałym w dzieciństwie i okresie dorastania, którym nieświadomie się poddają. Negatywny obraz siebie wyniesiony z wczesnego dzieciństwa, ignorowanie swoich potrzeb, nadmierne przeżywanie negatywnych uczuć, brak dobrych doświadczeń w bliskich relacjach z ludźmi, trudności w relacjach interpersonalnych, takich jak rozmawianie, nawiązywanie bliskich kontaktów, rozwiązywanie konfliktów czy nieporozumień. Rozbieżność między zewnętrznym i wewnętrznym postrzeganiem siebie. Na zewnątrz DDA/DDD dobrze radzą sobie w pracy jak i z trudnościami osobistymi. W środku są często pełni niepokoju, napięcia i smutku. Rzadko za poczuciem niższości stoi brak wykształcenia, nieradzenie sobie w życiu czy wyraźne odstawanie od ludzi, wśród których żyją. Poczucie niższości i niekompetencji nie odzywa się w sytuacji, gdy trzeba czemuś sprostać, ale w kontaktach z innymi ludźmi.

Spotkania grupy rozpoczynają się we wrześniu.

Praca grupowa będzie obejmowała:

1) badanie historii swojego dzieciństwa, dorastania i wczesnej dorosłości;
2) rozpoznawanie doznanych krzywd;
3) przepracowywanie traum i bolesnych doświadczeń;
4) uwalnianie się spod negatywnych wpływów śladów relacji z rodzicami;
5) zmienianie narracji osobistej i sposobu traktowania siebie;
6) poszukiwanie nowego porządku w życiu.

DOROTA DRACZYŃSKA

Pani Dorota Draczyńska jest psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Zaufanie pacjentów zdobyła dzięki szerokiej wiedzy i umiejętności nawiązywania relacji. Doświadczenie w pracy z Pacjentami zdobywała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz Prywatnym Ośrodku Psychoterapii w Warszawie. Specjalizuje się w terapii grupowej Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych.

Termin:

środy, godz. 8:00 – 10:30

Koszt:

150 zł za spotkanie + 790 zł (jednorazowo) za spotkanie weekendowe

 

Zapisy do grup terapeutycznych

Zapraszam osoby, od 25 roku życia. Uczestnictwo par w terapii grupowej jest niewskazane. Podobnie jak uczestnictwo osób uzależnionych, które nie przeszły własnej terapii uzależnienia i nie są w abstynencji minimum 3 lata. Grupa jest grupą zamkniętą – w trakcie trwania terapii nie dołączają do niej nowej osoby.
Liczebność: do 12 osób

Przed rozpoczęciem udziału w grupie zapraszamy na indywidualne konsultacje do terapeutów prowadzących grupy. Na spotkanie można się umówić online lub telefonicznie.

Zadzwoń: 22 436 83 5022 436 83 50

Napisz: przychodnia@terapiadialog.pl

Napisz: fb

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online