Grupa terapeutyczna dla osób ze spektrum autyzmu

Diagnoza Zespołu Aspergera wywołuje u większości osób początkowo poczucie bezradności. Jednocześnie pojawia się poczucie ulgi, ponieważ to uczucie „inności”, które takie osoby odczuwały od dawna zyskuje określona nazwę. I okazuje się, że problemy życiowe nie wynikają z nieudolności a dają się wyjaśnić inaczej, można poznać przyczyny, sposoby myślenia i własne reakcje.

Udział w grupie terapeutycznej może dać osobom z Zespołem Aspergera okazję poznać istotę tego zaburzenia, podobnych ludzi do siebie i ich sposoby radzenia sobie w życiu. Pomoże także odnaleźć swoją osobistą przestrzeń życiową, uświadomić sobie stan własnego samopoczucia psychicznego, zrozumieć subtelne procesy społeczne, uczucia, nastroje i zamiary innych ludzi, nauczy pojmować przyczyny własnych działań oraz konsekwencje tych działań wobec innych.

Grupa daje szansę nauki uzyskiwania całościowego obrazu sytuacji w której osoby z Zespołem Aspergera się znajdują i oswojenie zmian jakie czekają ich w życiu, ułatwienie kontaktów z otoczeniem i integrację społeczną.

MAGDALENA PACH

Magdalena Pach jest psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.  Doświadczenie w pracy w pracy z pacjentami zdobywała m. in. współpracując z Fundacją “Nagle sami” oraz w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalizuje się w pomocy pacjentom z zaburzeniami w relacjach interpersonalnych oraz z zaburzeniami osobowości.

Termin:

Koszt:

Zapisy do grup terapeutycznych

Zapraszamy osoby od 21 roku życia. Grupa jest zamknięta – w trakcie trwania terapii nie dołączają do niej nowej osoby.
Liczebność: do 10 osób

Przed rozpoczęciem udziału w grupie zapraszamy na indywidualne konsultacje do terapeutki prowadzącej grupę. Na spotkanie można się umówić online lub telefonicznie.

Zadzwoń: 22 436 83 5022 436 83 50

Napisz: przychodnia@terapiadialog.pl

Napisz: fb

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online