Centrum Rozwoju Psychoterapeuty - NZOZ Centrum Terapii DIALOG

Centrum Rozwoju Psychoterapeuty

W NZOZ Centrum Terapii DIALOG chcemy dzielić się wiedzą i tworzyć szeroką społeczność psychoterapeutów, psychologów i  lekarzy psychiatrów. Dlatego we współpracy ze Szkołą Psychoterapii Dialog stworzyliśmy Centrum Rozwoju Psychoterapeutów. Zapraszamy do udziału w cyklicznych szkoleniach i spotkaniach naukowych.

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów.

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

PSYCHOLODZY A „POLSKI ŁAD”. PRAKTYCZNE SZKOLENIE Z DORADCĄ PODATKOWYM DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

2 grudnia, czwartek
godz. 18:00-21:00

Dowiedz się, jak korzystnie prowadzić własną działalność gospodarczą jako psycholog/psychoterapeuta po 1 stycznia 2022 roku, w nowym “Polskim Ładzie”.
Praktycznych porad i wskazówek udzieli doświadczony doradca podatkowy Jacek Pukaluk.
DOWIEDZ SIĘ:
 • Jak zmienią się przepisy podatkowe po 1 stycznia 2022 roku wskutek wejścia w życie tzw. “Polskiego Ładu”?
 • W jaki sposób zmiana przepisów wpłynie na psychologów i psychoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą?
 • W jaki sposób zmiany dotkną psychoterapeutów będących psychologami i tych, którzy psychologami nie są?
 • Jakie praktyczne kroki można podjąć, prowadząc działalność gospodarczą, by uniknąć wzrastających obciążeń podatkowych?
 • Jakie są alternatywne modele rozliczania się podatkowego, które mogą być korzystne po nowym roku?
 • Jakie wydatki psycholog/psychoterapeuta może wykazywać jako koszty uzyskania przychodu?
 • Czy prowadząc terapię on-line można część swojego mieszkania i kosztów utrzymania wliczać do kosztów uzyskania dochodu?
 • Poznasz także wskazówki dla psychologów/psychoterapeutów będących VAT-owcami oraz tych, którzy nimi nie są.
Szkolenie to przede wszystkim sekcja Q&A, gdzie możesz zadawać pytania prowadzącemu na czacie.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE? 
Szkolenie skierowane jest do wszystkich psychologów i psychoterapeutów prowadzących własną działalność gospodarczą, których dotkną zmiany podatkowe po 1 stycznia 2022 roku zwane “Polskim Ładem”. Skierowane jest też do wszelkich osób, które chcą lepiej poznać jakie nowości nadchodzą wraz ze zmianami podatkowymi i jak te zmiany wpłyną na osoby wykonujące zawód psychoterapeuty i/lub będące psychologiem.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz dostęp do nagrania na okres 30 dni.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting. Będzie trwało 3 godziny podczas, których zaplanowana jest sekcja wykładowa oraz sesja pytań i odpowiedzi. Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 30 dni po zakończonym szkoleniu.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Jacek Pukaluk 
Doradca Podatkowy (nr wpisu 09964), Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz członek ACCA. W latach 1998-2003 zdobywał doświadczenie w grupach doradztwa VAT firm „wielkiej czwórki”. Obecnie prowadzi kancelarię, której kilkuosobowy zespół dał się poznać jako wszechstronny partner wielu wymagających Klientów (w tym z branży medycznej)
Prowadzi szkolenia w zakresie podatków (VAT, podatki dochodowe, opodatkowanie międzynarodowe). Jest także autorem szeregu artykułów oraz opracowań na tematy podatkowe – współpracuje, między innymi, z wydawnictwem C.H. Beck.

CO KAŻDY TERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O UZALEŻNIENIACH BEHAWIORALNYCH?

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

7 grudnia, wtorek
godz. 18:00-21:00

Dowiedz się, czym są uzależnienia behawioralne oraz jak skutecznie pomagać pacjentom, którzy się z nimi zmagają.
Swoim doświadczeniem i wiedzą podzieli się Peter Nowak-Kormendy – psycholog, psychoterapeuta uzależnień, wykładowca z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami uzależnionymi.
PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ:
 • Czym są uzależnienia behawioralne?
 • Jakie są najpowszechniejsze uzależnienia behawioralne (uzależnienie od hazardu, komputera, seksu)?
 • Jak rozpoznawać i diagnozować uzależnienia behawioralne?
 • Jak odróżnić nadużywanie od prawdziwego uzależnienia?
 • Jaka jest rola abstynencji w leczeniu uzależnień behawioralnych?
 • Jakie są nowoczesne i skuteczne sposoby pracy z osobami uzależnionymi?
 • Poznasz przykłady pracy klinicznej.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Peter Nowak-Kormendy
Psycholog, Psychoterapeuta uzależnień, Wykładowca Szkoły Psychoterapii Dialog, Od ponad 10 lat prowadzi terapię uzależnień behawioralnych zarówno w formie terapii indywidualnej jak i grupowej. Doświadczenie zdobywał pracując w Dziennym Oddziale Leczenia Uzależnień, Poradni Odwykowej, prywatnej placówce opieki zdrowotnej oraz poprzez własną praktykę psychoterapeutyczną. Od wielu prowadzi wykłady i szkolenia nt. uzależnień i ich terapii.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów chcących lepiej poznać zagadnienie uzależnień behawioralnych oraz skuteczne metody pracy z nimi. Zapraszamy również studentów psychologii oraz inne osoby zainteresowane tematyką terapii uzależnień oraz psychoterapii.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz dostęp do nagrania na okres 30 dni.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting. Będzie trwało 3 godziny, podczas których zaplanowana jest sekcja wykładowa oraz pytania i odpowiedzi. Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 30 dni po zakończonym szkoleniu.

INTERWENCJA KRYZYSOWA – JAK PRACOWAĆ Z OSOBĄ, KTÓRĄ DOTKNĘŁA NAGŁA TRAGEDIA?

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

9 grudnia, czwartek
godz. 18:00-21:00

Dowiedz się, jak skutecznie pomagać osobom dotkniętymi nagłymi, kryzysowymi okolicznościami.
Zapisz się na praktyczne, 3-godzinne szkolenie on-line z Izabelą Barton-Smoczyńską, psychologiem, psychotraumatologiem, terapeutką EMDR, która od ponad 25 lat pracuje z pacjentami z doświadczeniem traumy i straty.
PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ:
 • Czym charakteryzuje się kryzys i jak ludzie reagują na sytuacje kryzysowe?
 • W jaki sposób reagować i pomagać osobie, która znalazła się w kryzysie?
 • Jakie są skuteczne narzędzia, które terapeuta może wykorzystać, by pomóc osobie w kryzysie?
 • Jakie procedury są pomocne podczas udzielania pomocy osobom w kryzysie?
 • Jak aktywizować zasoby wewnętrzne i zewnętrzne pacjenta, by mógł przetrwać kryzys?
 • Jakie są ograniczenia interwencji kryzysowej i jakich błędów unikać?
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Izabela Barton-Smoczyńska
Psycholog, Psychotraumatolog, Terapeuta EMDR. Trener biznesu i wykładowca. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie pracy z pacjentami z doświadczeniem traumy i straty. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu interwencji kryzysowych w organizacjach i zespołach pracowniczych w różnych sytuacjach konfliktowych, traumatycznych lub związanych ze zmianami zewnętrznymi lub strukturalnymi.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów, chcących poznać metodę interwencji kryzysowej, czyli pomocy osobom, które doświadczają intensywnych, trudnych sytuacji życiowych. Zapraszamy również lekarzy psychiatrów i wszystkich pracujących z osobami, które doświadczają sytuacji kryzysowych i chcą poznać skuteczne sposoby pomocy.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz dostęp do nagrania na okres 30 dni.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting. Będzie trwało 3 godziny, podczas których zaplanowana jest sekcja wykładowa oraz pytania i odpowiedzi. Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 30 dni po zakończonym szkoleniu.

CZEGO NAUCZYŁAM SIĘ O PSYCHOTERAPII? PROF. IRENA NAMYSŁOWSKA O SWOICH SUKCESACH I BŁĘDACH W PRACY TERAPEUTYCZNEJ.

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

16 grudnia, czwartek
godz. 18:00-20:00

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym spotkaniu z ikoną polskiej psychoterapii – prof. dr hab. n. med. Ireną Namysłowską.
Wydarzenie CZEGO NAUCZYŁAM SIĘ O PSYCHOTERAPII? jest skierowane do do wszystkich osób zainteresowanych psychologią, terapią par i rodzin, szczególnie do studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy i osób zawodowo zajmujących się wspieraniem par i rodzin w kryzysie.
CZEGO NAUCZYŁAM SIĘ O PSYCHOTERAPII?
– My, psychoterapeuci, jesteśmy takimi architektami wnętrz, którzy pomagają ludziom poukładać swoje emocje, ułożyć relacje z bliskimi i znaleźć miejsce na przeżycia z przeszłości – mówiła prof. Irena Namysłowska, wybitny autorytet w dziedzinie psychoterapii, podczas spotkania, które Dialog zorganizował w styczniu 2021 roku.
Spotkanie z prof. Namysłowską cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że zabrakło miejsc i nie wszyscy chętni mogli dołączyć do uczestników tego wydarzenia.
Dlatego bardzo zależało nam, aby umożliwić Państwu kolejne spotkanie z prof. Namysłowską.
JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO SPOTKANIE
Podczas spotkania prof. Namysłowska, ikona polskiej psychoterapii, podzieli się swoim ogromnym doświadczeniem, praktyczną wiedzą i zdradzi, jakimi zasadami, kieruje się w codziennej pracy. Opowie, z czego jest szczególnie dumna, a także jakich błędów lepiej się wystrzegać. Wszystko w oparciu o doświadczenie zdobyte podczas kilkudziesięciu lat pracy z pacjentami.
Uczestnicy będą mogli zadawać pytania Pani Profesor przez czat.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SPOTKANIE?
Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych psychologią, terapią par i rodzin, szczególnie do studentów psychologii, psychologów, przyszłych i obecnych psychoterapeutów, pedagogów, nauczycieli, lekarzy i osób zawodowo zajmujących się wspieraniem par i rodzin przeżywających kryzys.
PROF. DR HAB. N. MED. IRENA NAMYSŁOWSKA
Profesor psychiatrii, Psychoterapeutka, Superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wieloletni kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz konsultant krajowy ministra zdrowia w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Pierwszy kierownik merytoryczny Szkoły Psychoterapii Dialog (dawniej MABOR). Autorka wielu publikacji naukowych, w tym podręcznika „Terapia Rodzin”, redaktor akademickiego podręcznika „Psychiatria dzieci i młodzieży” oraz wielu rozdziałów w podręcznikach psychiatrii. Obecnie prowadzi psychoterapię w Warszawskim Ośrodkiem Psychoterapii i Psychiatrii, którym kieruje.

CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O NOWEJ KLASYFIKACJI ICD-11?

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

11 stycznia, wtorek
godz. 18:00-21:00

Poznaj najważniejsze zmiany jakie zaszły w ICD-11, które są istotne z perspektywy psychologia i psychoterapeuty!
ICD-11 wprowadza wiele zmian w kategoriach diagnostycznych w stosunku do ICD-10. Zmiany dotyczą m.in:
➡ przejścia z diagnostyki kategorialnej na wielowymiarową,
➡ nowego sposobu kategoryzowania zaburzeń osobowości,
➡ utworzenia i wyodrębnienia kategorii uzależnień behawioralnych,
➡ rozbicia kategorii zaburzeń nerwicowych na mniejsze grupy,
➡ położenia silnego nacisku na diagnozę różnicową,
➡ zatarcia podziału na zaburzenia u dzieci i dorosłych.
PRZYJDŹ NA SZKOLENIE I DOWIEDZ SIĘ:
 • Z jakiego względu zmiana z ICD-10 na 11 jest ważna i potrzebna?
 • Jakie najważniejsze innowacje z punktu widzenia psychologów i psychoterapeutów zaszły w ICD-11?
 • Jak zmieniła się i jak wygląda struktura ICD-11?
 • Jakie nowe ważne jednostki chorobowe zostały w ICD-11 uwzględnione?
 • Jak zmiany w ICD-11 mogą wpłynąć na diagnostykę i podejście do terapii zaburzeń psychicznych u pacjentów?
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów chcących dowiedzieć się, jakie zmiany zajdą w ICD-11 i uaktualnić swoją wiedzę z zakresu diagnostyki w oparciu o nową klasyfikację chorób.
Zapraszamy również osoby zainteresowane tematem zmian, które zaszły w najnowszym ICD-11 w porównaniu do poprzedniej edycji.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Piotr Krawczyk 
Lekarz psychiatra, od dawna zainteresowany nozologią i klasyfikacjami psychiatrycznymi.
Autor m.in. artykułu „ICD-11 vs. ICD-10 – przegląd aktualizacji i nowości wprowadzonych w najnowszej wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób WHO” opublikowanego na łamach Psychiatrii Polskiej w 2020 roku i tłumacz skróconej wersji podręcznika DSM-5: „Kryteria diagnostyczne z DSM-5. Desk reference”.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting. Będzie trwało 3 godziny podczas, których zaplanowana jest sekcja wykładowa oraz sesja pytań i odpowiedzi. Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 90 dni po zakończonym szkoleniu.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

WSPIERANIE ROZWOJU I TERAPIA DZIECI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU.

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

25 stycznia, wtorek
godz. 18:00-21:00

Dowiedz się, jak skutecznie rozpoznawać, rozumieć i wspierać dzieci oraz młodzież w spektrum autyzmu.
Dowiedz się, jak lepiej zrozumieć ich świat i skuteczniej pracować w gabinecie.
Zapraszamy na szkolenie „Wspieranie rozwoju i terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ:
 • Jak przebiega rozwój u dzieci ze spektrum autyzmu, jaka jest ich unikalna ścieżka rozwojowa?
 • Jakie konsekwencje dla dziecka ma nieneuronormatywność?
 • Jaką rolę pełni wczesna diagnostyka i czemu jest taka ważna?
 • W jaki sposób środowisko szkolne może pomóc młodym ludziom rozwijającym się w spektrum autyzmu?
 • Jakie czynniki w środowisku szkolnym mogą nasilać lub generować trudności u młodego człowieka?
 • Jakie są skuteczne metody wspierania rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych u dzieci w spektrum autyzmu?
 • W jaki sposób być lustrem społecznym dla dziecka w spektrum?
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
 • Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, chcących pracować lub pracujących w swoim gabinecie z dziećmi i młodzieżą w spektrum autyzmu.
 • Szkolenie ma na celu zarówno przybliżyć jak i poszerzyć wiedzę uczestników w zakresie rozumienia i pracy z tą grupą młodych ludzi.
 • Zapraszamy również studentów psychologii oraz osoby zainteresowane tematyką pracy i psychoterapii dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Beata Chrzanowska-Pietraszuk
➡pedagog specjalny,
➡psycholog,
➡psychoterapeuta,
➡doradca systemowy,
➡tłumacz z dziecięcego na dorosły,
➡pracuje w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz Gabinecie Psychologicznym „Filtrowa”.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny: 1,5h to sekcja wykładowa, a po krótkiej przerwie nastąpi sekcja moderowanej rozmowy z możliwością zadawania pytań prowadzącej.
Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania na okres 90 dni po zakończonym szkoleniu.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

CZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ OD TERAPEUTÓW EMDR?

WSTĘP:

90 zł

 KIEDY:

27 stycznia, czwartek
godz. 18:00-21:00

Poznaj EMDR, czyli unikalne podejście do psychoterapii i pomocy pacjentom cierpiącym na PTSD, lęk napadowy czy chroniczny ból.
EMDR to skuteczna i rekomendowana przez WHO metoda terapii traum oraz innych zaburzeń, polegająca na odblokowaniu procesów przetwarzania informacji w systemie nerwowym u pacjenta, które zostały zamrożone poprzez doznanie traumy lub chorobę.
CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:
 • Jakie są podstawy teoretyczne EMDR?
 • Jaka jest różnica między EMDR a innymi podejściami terapeutycznymi?
 • W jaki sposób EMDR rozumie przyczynę i genezę problemów pacjentów?
 • W jaki sposób zablokowanie przetwarzania informacji w układzie nerwowym wpływa na powstawanie traum i innych zaburzeń u pacjentów?
 • Poznasz historię EMDR i badania skuteczności.
 • Poznasz przykłady pracy klinicznej.
KTO POPROWADZI SZKOLENIE?
Dr. Marzena Olędzka

Absolwentka Uniwersytetu SWPS, Viceprezes Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR i członek Zarządu EMDR Europe, Trener terapii EMDR, akredytowany przez EMDR Europe. Na co dzień pracuje w podejściu EMDR głównie z ofiarami przemocy i chorymi onkologicznie, także jako interwent kryzysowy indywidualnie i grupowo.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE? 
Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą dowiedzieć się, czym charakteryzuje się podejście terapeutyczne EMDR oraz w jaki sposób wykorzystać to podejście w pracy terapeutycznej.
Zapraszamy również studentów psychologii oraz osoby zainteresowane EMDR i psychoterapią.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting. Będzie trwało 3 godziny, podczas których zaplanowana jest sekcja wykładowa oraz pytania i odpowiedzi.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz dostęp do nagrania na okres 90 dni.

JUŻ ZA NAMI

CZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ OD TERAPEUTÓW PSYCHODYNAMICZNYCH O BUDOWANIU RELACJI Z PACJENTAMI?
JAK PRACOWAĆ Z MŁODYMI OSOBAMI Z PROBLEMEM OTYŁOŚCI?
PACJENT Z POCZUCIEM BEZNADZEI – JAK PRACOWAĆ W GABINECIE PSYCHOTERAPEUTY?
ZACHOWANIA AUTOAGRESYWNE U DZIECI I MŁODZIEŻY.
SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW. 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online
gdpr-image
Nasza witryna korzysta z ciasteczek, czyli plików cookie. Dzięki temu możemy Państwu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie z naszych stron WWW zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza, że będą one zapisywane w pamięci Państwa urządzenia końcowego. Więcej na temat naszej polityki prywatności mogą Państwo przeczytać tutaj, a także w naszym regulaminie korzystania z naszych witryn.
Więcej informacji o ciasteczkach