Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

E-recepta - czy można ją otrzymać bez wizyty u lekarza?

W Centrum Terapii Dialog  e-receptę bez wizyty u lekarza można otrzymać tylko w wyjątkowej sytuacji, ponieważ każdy pacjent powinien zgodnie z zaleceniami odbywać wizyty kontrolne u swojego lekarza prowadzącego.

Wiemy jednak, że czasmi mają miejsce szczególne sytuacje, w których istnieje możliwość otrzymania e-recepty bez wizyty, jeżeli są spełnione poniższe warunki:

1. Pacjent odbył co najmniej 2 wizyty u lekarza prowadzącego: e-recepta nie jest dostępna dla jednorazowych pacjentów Centrum Terapii Dialog. 
2. Od ostatniej wizyty nie minęło więcej niż 3 miesiące - jeżeli czas od ostatniej wizyty u lekarza prowadzącego jest dłuższy, wtedy należy umówić się na kolejną wizytę.
3. Pacjent nie otrzymał ostatnio e-recepty bez wizyty (tj. jeśli pacjent ostatnio już dostał e-receptę bez wizyty, to nie ma możliwości otrzymania kolejnej e-recepty bez wizyty u lekarza prowadzącego).
 
 
Ważne: O wystawieniu e-recepty zawsze decyduje lekarz prowadzący lub, w przypadku jego nieobecności, lekarz dyżurny. 

Złożenie prośby o e-receptę nie oznacza, że pacjent na pewno ją otrzyma. Zawsze jest to decyzja lekarza, który może ocenić, że konieczna jest wizyta kontrolna w celu oceny stanu pacjenta.