Interwencja kryzysowa wobec pacjenta, który chce odebrać sobie życie.

Tytuł szkolenia: Interwencja kryzysowa wobec pacjenta, który chce odebrać sobie życie.

Kiedy: 3 listopada, czwartek 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

Dowiedz się, jak rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i jak zadziałać, kiedy pacjent ma zamiar odebrać sobie życie.

Podczas szkolenia dowiesz się, czym jest syndrom presuicydalny, jak oceniać ryzyko popełnienia samobójstwa oraz jakie praktyczne kroki i interwencje należy podjąć w takim przypadku.

Celem szkolenia jest dostarczenie Ci podstawowej wiedzy, jak rozpoznawać czynniki ryzyka i sygnały, że Twój pacjent może targnąć się na swoje życie oraz przekazanie Ci praktycznych wskazówek i metod interwencji byś wiedział/a, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

PROGRAM SZKOLENIA

  • Czynniki ryzyka popełnienia samobójstwa.
  • Sygnały ostrzegawcze popełnienia samobójstwa.
  • Czynniki chroniące przed popełnieniem samobójstwa.
  • Cechy syndromu presuicydalnego.
  • Cele interwencji kryzysowej w sytuacji zachowań samobójczych.
  • Poziomy ryzyka podjęcia próby samobójczej i wskazane interwencje.
  • Różne poziomy myśli realizacji planów samobójczych.
  • Zasady rozmowy z pacjentem z myślami samobójczymi.
  • Model pomocy pacjentowi w kryzysie suicydalnym.
  • Opisy przypadków.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i terapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą poznać czynniki ryzyka i sygnały ostrzegawcze samobójstw oraz dowiedzieć się, jakie skuteczne metody interwencji warto zastosować. Skierowane jest również szeroko do pracowników służby zdrowia, oraz psychologów pracujących w różnych miejscach z ludźmi, którzy chcą zaznajomić się z metodami interwencji kryzysowej w przypadku osób z tendencjami suicydalnymi. Zapraszamy też studentów psychologii i osoby zainteresowane tematem skutecznych metod interwencji kryzysowej w sytuacjach, gdy ktoś chce odebrać sobie życie.

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenie odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sekcja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która weźmie w nim udział otrzyma bezpłatny dostęp do nagrania na okres 90 dni.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Jolanta Palma – suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, prowadzi szkolenia oraz konsultacje. Współorganizator i ekspert platformy pomocowo-edukacyjnej „Życie Warte Jest Rozmowy” dla osób, które borykają się z myślami samobójczymi, mają za sobą próby samobójcze lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z suicydologii nt. interwencji kryzysowej i roli pracownika socjalnego w kontakcie z klientem w kryzysie suicydalnym. Współautorka poradników z zakresu promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom dla pracowników mediów, dla moderatorów i administratorów stron internetowych oraz postwencji w szkole.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6