Jak postępować, kiedy pacjent zgłasza, że doznaje przemocy w rodzinie?

Tytuł szkolenia: Jak postępować, kiedy pacjent zgłasza, że doznaje przemocy w rodzinie? Praktyczne szkolenie dla każdego psychologa, terapeuty, lekarza.

Kiedy: 14 czerwca, wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

Ekspert: Renata Durda – kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, certyfikowana superwizorka i specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Dowiesz się, czy istnieją narzędzia do diagnozowania przemocy i czy ich użycie jest niezbędne. Jakie przepisy prawa obligują pracowników ochrony zdrowia do podjęcia działań w sytuacji podejrzenia wystąpienia przemocy? Poznasz algorytmy postępowania w przypadku podejrzenia przemocy dla pracowników ochrony zdrowia.
Jak postępować, kiedy pacjent zgłasza, że doznaje przemocy w rodzinie? Zapraszamy wszystkich psychologów, terapeutów oraz lekarzy na praktyczne szkolenie z Renatą Durdą, kierowniczką Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ,
Dowiedz się, jak rozmawiać, diagnozować i jakie kroki podjąć w przypadku, gdy Twój pacjent zgłasza, że doświadcza przemocy domowej.
Swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem podzieli się z Renata Durda, która od 17 lat kieruje Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, certyfikowana specjalistka i superwizorka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Wiele osób zgłaszających się do pracowników ochrony zdrowia doświadcza przemocy domowej. Czasami pacjent sam zgłasza ten problem, czasem lekarz lub terapeuta w trakcie rozmowy dowiaduje się (lub podejrzewa), że jego pacjent jest ofiarą przemocy.
Roztropna i zgodna z prawem interwencja jest w takich przypadkach kluczowa, by skutecznie pomóc pacjentowi. Szkolenie będzie zawierało moderowaną sekcję pytań i odpowiedzi, podczas której prelegentka odpowie na Państwa pytania.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA?

 • Jak taktownie i bez skrępowania rozmawiać z pacjentem o problemie przemocy?
 • Dowiesz się, czy istnieją narzędzia do diagnozowania przemocy i czy ich użycie jest niezbędne.
 • Jakie przepisy prawa obligują pracowników ochrony zdrowia do podjęcia działań w sytuacji podejrzenia wystąpienia przemocy?
 • Poznasz algorytmy postępowania w przypadku podejrzenia przemocy dla pracowników ochrony zdrowia.
 • Dowiesz się, jak działa procedura “Niebieskiej Karty”, kiedy warto ją wszcząć i jak wygląda dalszy jej przebieg.
 • Zobaczysz wzory najbardziej przydatnych pism – dla pracownika ochrony zdrowia i/lub dla pacjenta
 • Dowiesz się, jak wygląda kwestia tajemnicy zawodowej terapeuty/lekarza, a ujawnianie informacji o przemocy w rodzinie, np. w sądzie
 • Jakie przepisy i zasady działania odnoszą się do sytuacji, gdy pacjent doznający przemocy jest dzieckiem.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do pracowników ochrony zdrowia, psychologów, terapeutów, lekarzy, którzy chcą skutecznie chronić życie i zdrowie swoich pacjentów i sprawnie oraz zgodne z prawem wdrażać procedury chroniące pacjenta.

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się sekcja wykładowa oraz moderowana rozmowa z pytaniami od uczestników.

Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 90 dni po zakończonym szkoleniu.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Renata Durda
 • kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ,
 • certyfikowana superwizorka i specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
 • redaktorka naczelna dwumiesięcznika „Niebieska Linia”, autorka wielu publikacji z zakresu tworzenia interdyscyplinarnych rozwiązań na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie,
 • członkini Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (2011-2020),
 • społeczna doradczyni Rzecznika Praw Dziecka (2010-2018),
 • członkini Rady Kobiet przy Prezydencie m.st. Warszawa (od 2019 roku).

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6