Najnowsze sposoby rozumienia i metody pracy z pacjentami z hiperseksualnością.

Tytuł szkolenia: Najnowsze sposoby rozumienia i metody pracy z pacjentami z hiperseksualnością. Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów.

Kiedy: 21 czerwca, wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

Ekspert: Magdalena Smaś-Myszczyszyn – terapeutka zaburzeń seksualnych, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i superwizorka, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Dowiesz się m.in. czym jest hiperseksualność, jakie są jej rodzaje,  jak rozumieć poszczególny rodzaj pacjentów, jak dopasować metody pracy do danej diagnozy.
Jak rozumieć, diagnozować i pomagać pacjentom dotkniętych zaburzeniem kompulsywnych zachowań seksualnych (hiperseksualnością).

Polecamy szkolenie, podczas którego dowiesz się:

 • czym jest hiperseksualność,
 • jakie są jej rodzaje,
 • jak rozumieć poszczególny rodzaj pacjentów,
 • jak dopasować metody pracy do danej diagnozy.
Utrata kontroli nad zachowaniami seksualnymi to jedynie objaw, dlatego podczas szkolenia dowiesz się, jaka jest specyfika zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych oraz czym różnią się między sobą pacjenci, którzy na to zaburzenie chorują. Pozwoli ci to zarówno lepiej zrozumieć problem hiperseksualności, jak i świadczyć skuteczniejszą pomoc osobom cierpiącym z jej powodu.
Swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem podzieli się Magdalena Smaś-Myszczyszyn psychoterapeutka, terapeutka zaburzeń seksualnych i specjalistka i superwizorka psychoterapii uzależnień, posiadająca 20-letnie doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych, zajmująca się tą tematyką zarówno klinicznie jak i naukowo.

PROGRAM SZKOLENIA

 • Zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych w najnowszej klasyfikacji ICD-11 oraz zmian w stosunku do DSM-5.
 • Kryteria diagnostyczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.
 • Diagnoza różnicowa hiperseksualności i innych zaburzeń.
 • Przyczyny powstawania zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.
 • Możliwe przyczyny neurologiczne i endokrynologiczne, które mogą leżeć u podłoża hiperseksualności.
 • Jaka jest rola grup samopomocowych w leczeniu zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych?
 • Rodzaje zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.
 • Jak pracować z pacjentem zależnie od rodzaju zaburzeń, które przejawia?
 • Jak wygląda Integracyjny biopsychospołeczny i Sex-Pozytywny model rozumienia i leczenia Impulsywnych/Kompulsywnych Zachowań Seksualnych?
 • Opisy przypadków klinicznych i praktycznych metod pracy z pacjentami.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do terapeutów uzależnień oraz do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, którzy chcą lepiej poznać zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych, najnowsze badania i klasyfikacje z tym zaburzeniem związane, oraz skuteczne kierunki pracy terapeutycznej z tego typu pacjentami.
Skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych tematyką diagnozy i terapii zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się sekcja wykładowa oraz moderowana rozmowa z pytaniami od uczestników.

Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 90 dni po zakończonym szkoleniu.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Magdalena Smaś-Myszczyszyn
 • terapeutka zaburzeń seksualnych,
 • psychoterapeutka,
 • certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i superwizorka,
 • certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych,
 • ukończyła akredytowanie przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, szkolenia z zakresu psychoterapii, terapii małżeńskiej, seksuologii i psychoterapii uzależnień; m.in. 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie ericksonowsko-systemowym, szkolenia z terapii pary z doświadczeniem zdrady u Esther Perel, 2-letnią szkołę terapii dialogu motywującego, 2-letnią Szkołę Terapii Seksualnej, szkolenia z terapii schematu, terapii poznawczo-behawiorlanej, terapii narracyjnej u Hugh Fox’a i Harlen Andersen i wiele innych.
 • w badaniach doktorskich zajmowała się psychospołecznymi uwarunkowaniami zaburzeń hiperseksualnych.
 • wykłada na temat kompulsywnych zaburzeń seksualnych m.in. na konferencjach International Society for Sexual Medicine, European Society for Sexual Medicine, której jest członkiniom, European Federation of Sexuology, International Society for the Study of Behavioral Addiction.
 • naukowo zajmuje się badaniem wpływu pornografii na mózg oraz uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utarcie kontroli nad zachowaniami seksualnymi. Jest członkiniom zespołu badawczego hiperseksualność.pl działającego w ramach Pracowni Neuronauki Klinicznej przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
 • autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących psychopatologii, seksualności, uzależnień i profilaktyki, m.in. Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna (wyd. PZWL, 2020), Seksualność w praktyce psychologicznej (wyd. ForumMedia, 2019), Psychoseksuologia (wyd. GWP, wyd. czerwiec br.).
 • pracuje w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczno-seksuologiczną.
 • jest wykładowczynią akademicką na kierunkach seksuologia kliniczna na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, seksuologia praktyczna na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, a także w Szkole Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie i seksuologii klinicznej Collegium Humanum w Warszawie.
 • współpracuje jako ekspertka z organizacjami pozarządowymi wspierającymi mniejszości seksualne w zakresie języka inkluzywnego, wparcia dzieci i młodzieży nieheteronormatywnej i niecispłciowej oraz z ofiarami handlu ludźmi.
 • prowadzi ukraińskojęzyczną grupę terapeutyczną dla osób LGBTQIAP+ w Lambda Warszawa.
 • realizuje autorskie warsztaty z edukacji seksualnej dla dzieci od 3r.ż do 19r.ż. oraz ich rodziców metodami Montessori.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6