Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Terapia Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA/DDD)

UWAGA! Trwa nabór do nowej grupy trapeutycznej dla osób DDA / DDD.


Szczegóły pod numerem telefonu: 22 436 83 50
Poradnia działa online oraz w przychodniach NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie.


Wychowanie w rodzinie, w której obecne jest uzależnienie jest dla dziecka przewlekłym urazem. Często wiąże się także z przeżywaniem traumatycznych zdarzeń. Doświadczanie przemocy (psychicznej, fizycznej, emocjonalnej), brak wsparcia, nieprzewidywalność zdarzeń, chaos to tylko niektóre aspekty życia dziecka, którego rodzice lub opiekunowie koncentrują swoje życie wokół picia (uzależnienie) lub prób jego kontroli (współuzależnienie).

Próbując przystosować się do tych warunków dzieci wchodzą w określone role i wykształcają charakterystyczne schematy funkcjonowania. Dzięki nim zapewniają przetrwanie sobie i rodzinie jako całości, zyskują uwagę, względne bezpieczeństwo, nadzieję na spełnienie swoich podstawowych potrzeb. Z czasem jednak schematy te zaczynają się utrwalać, stając się jedynym możliwym dla dziecka, a potem dorosłego człowieka sposobem na życie. To, co kiedyś pomagało mu przeżyć, teraz staje się jego pułapką, źródłem psychologicznych problemów, przeszkodą w satysfakcjonującym życiu. Niestety często Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) nie łączą swoich obecnych trudności z doświadczeniami dzieciństwa. Dopiero przyglądanie się swojej przeszłości i mówienie o niej pozwala im na stopniowe uwalnianie się od wpływu bolesnych doświadczeń i szukanie w życiu własnej drogi.

Kiedy szukać pomocy?

Poszukaj pomocy, jeżeli:
 

Jaka pomoc najlepsza?

W Centrum Terapii DIALOG możesz przyjrzeć się swoim trudnościom związanym z wychowaniem w rodzinie z uzależnieniem od alkoholu lub innej substancji. Proponujemy terapię indywidualną (zazwyczaj spotkania 1 raz w tygodniu po 50 min.) lub terapię grupową (spotkania 1 raz w tygodniu po 120 min). Właściwą dla siebie formę pracy ustalisz na spotkaniu konsultacyjnym z psychologiem.
 
Umów się na wizytę w Poradni Dorosłych Dzieci Alkoholików:
 

Nasi specjaliści


Placówka
  • WYBIERZ
  • DIALOG Śródmieście - Słomińskiego 19
  • DIALOG Ursynów - Stryjeńskich 19
  • DIALOG Mokotów Pejzażowa - Bukowińska 12
  • DIALOG Wola - Górczewska 137
  • DIALOG Mokotów Konduktorska - Konduktorska 4 lok. 11
  • DIALOG Mokotów Domaniewska - Bukowińska 26B
  • Dialog Online
  • DIALOG Gocław - Bora-Komorowskiego 33
Kolejność alfabetyczna