Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia dla osób LGBTIQ

Specjalistyczna Poradnia dla Osób LGBTIQ NZOZ Centrum Terapii Dialog specjalizuje się w:

W ramach leczenia w zależności od stanu pacjenta stosujemy odpowiednio dobrane leki i/lub odpowiedni rodzaj psychoterapii.
 

Umów się do Poradni dla osób LGBTIQ:

Zespół Poradni dla osób LGBTIQ tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.
Zobacz poniżej:

Poradniki dla pacjentów

Specjaliści przyjmujący w poradni:

Pomoc osobom LGBTIQ

Życie osób transgenderycznych w Polsce jest naznaczone często cierpieniem, i wyizolowaniem ze względu na brak akceptacji ze strony społeczeństwa. Chcąc wesprzeć osoby należące do mniejszości seksualnych - uruchomiliśmy Poradnię dla osób LGBTIQ.

 

Kontekst społeczno-kulturowy wpływa w mniejszym, bądź większym stopniu na dobrostan psychiczny i funkcjonowanie osób LGBTIQ (gejów, lesbijek, osób biseksualnych). Duże znaczenie w kształtowaniu osobowości ma akceptacja własnej orientacji (tzw. coming out) oraz wsparcie najbliższych osób, rodziny.


Wśród najczęściej występujących zachowań, które mogą ranić uczucia osób transgenderycznych, zalicza się:


Jeśli na co dzień, zmagacie się Państwo z powyższymi problemami, jesteśmy w stanie Państwu pomóc przezwyciężyć te bariery i zmniejszyć dysonans między Państwa systemem wartości a tym preferowanym w społeczeństwie (stres mniejszościowy). Im wcześniej Państwo się zdecydujecie na wizytę u specjalisty, tym lepiej. Lekarze psychiatrzy NZOZ Centrum Terapii DIALOG w Warszawie czekają na Państwa zgłoszenia.