Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia Dysmorfofobii

(Body Dysmorphic Disorder)

Specjalistyczna Poradnia Dysmorfofobii NZOZ Centrum Terapii Dialog specjalizuje się w:
 
W ramach leczenia w zależności od stanu pacjenta stosujemy odpowiednio dobrane leki i/lub odpowiedni rodzaj psychoterapii.

Umów się do Poradni Dysmorfofobii
(Body Dysmorphic Disorder):

Zespół Poradni Dysmorfofobii (Body Dysmorphic Disorder)  tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.
Zobacz poniżej:

 

Publikacje naukowe

Specjaliści przyjmujący w poradni:

Body Dismorphic Disorder (BDD), zwane też w Polsce dysmorfofobią, zaburzeniem dysmorficznym lub zaburzeniem obrazu własnego ciała to choroba charakteryzująca się następujcymi cechami (wg DSM-V):

1. Osoba jest nadmiernie zaabsorbowana jednym lub więcej wyimaginowanym defektem w swoim wyglądzie, który nie jest zauważany przez innych ludzi albo wydaje im się niewielki.

2. W pewnych okresach trwania choroby objawom towrzyszą wielokrotnie powtarzane te same zachowania (takie jak np.: przeglądanie się w lustrze, nadmierne mycie się, skubanie skóry czy poszukiwanie potwierdzenia u innych) albo natrętne myśli (np. porównywanie swojego wyglądu z innymi). Zachowania te i myśli wynikają z obaw dotyczących swojego wyglądu.

3. Zaabsorbowanie wyimaginowanym lub rzeczywistym, niewielkim defektem jest powodem cierpienia lub zaburzenia funkcjonowania społecznego w życiu osobistym i zawodowym.

4. Objawy nie wynikają z obecności innych zaburzeń psychicznych (np. brak satysfakcji z kształtów i rozmiarów swojego ciała w przebiegu jadłowstrętu psychicznego).