Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia Dysmorfofobii (Body Dysmorphic Disorder)

Body Dismorphic Disorder (BDD), zwane też w Polsce dysmorfofobią, zaburzeniem dysmorficznym lub zaburzeniem obrazu własnego ciała to choroba charakteryzująca się następujcymi cechami (wg DSM-V):

1. Osoba jest nadmiernie zaabsorbowana jednym lub więcej wyimaginowanym defektem w swoim wyglądzie, który nie jest zauważany przez innych ludzi albo wydaje im się niewielki.

2. W pewnych okresach trwania choroby objawom towrzyszą wielokrotnie powtarzane te same zachowania (takie jak np.: przeglądanie się w lustrze, nadmierne mycie się, skubanie skóry czy poszukiwanie potwierdzenia u innych) albo natrętne myśli (np. porównywanie swojego wyglądu z innymi). Zachowania te i myśli wynikają z obaw dotyczących swojego wyglądu.

3. Zaabsorbowanie wyimaginowanym lub rzeczywistym, niewielkim defektem jest powodem cierpienia lub zaburzenia funkcjonowania społecznego w życiu osobistym i zawodowym.

4. Objawy nie wynikają z obecności innych zaburzeń psychicznych (np. brak satysfakcji z kształtów i rozmiarów swojego ciała w przebiegu jadłowstrętu psychicznego).

Specjalistyczna Poradnia Dysmorfofobii NZOZ Centrum Terapii DIALOG specjalizuje się w:
W ramach leczenia w zależności od stanu pacjenta stosujemy odpowiednio dobrane leki i/lub odpowiedni rodzaj psychoterapii.
Poradnia działa online oraz w przychodniach NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie.


Umów się na wizytę w Poradni Dysmorfofobii:
 

 

Nasi specjaliści