Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50

Poradnia Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii)

To koniec zmagań z jedzeniem!


Światowy bestseller: "Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania"
po raz pierwszy w Polsce.


Dowiedz się więcej »

Specjalistyczna Poradnia Zaburzeń Odżywiania dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych NZOZ Centrum Terapii Dialog specjalizuje się w:

 

Umów się do Poradni Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii):

Zespół Poradni Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii) tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.
Zobacz poniżej:

 
 

Publikacje naukowe

Webinary i wystąpienia w mediach

Poradniki dla pacjentów

Specjaliści przyjmujący w poradni:

Choroby związane z nieprawidłowym odżywianiem dotykają wielu osób – choć statystycznie najczęściej są to wchodzące w dorosłość nastolatki, z chorobami żywieniowymi zmagają się przedstawiciele obu płci i w różnym wieku: dzieci w wieku przedszkolnym, czy osoby starsze. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z anoreksją, bulimią, jedzeniem kompulsywnym czy napadami objadania się, należy pamiętać, że im dłużej trwa choroba, tym bardziej żmudny i trudniejszy będzie powrót do zdrowia pacjenta.

Anoreksja czy bulimia są chorobami, które często mają podłoże psychiczne. To dlatego, do powrotu do zdrowia i przywrócenia prawidłowych nawyków żywieniowych – poza pracą z lekarzem i dietetykiem – niezbędna jest pomoc psychoterapeuty.
 

Leczenie anoreksji, bulimii

Leczenie anoreksji, bulimii i innych zaburzeń odżywiania musi być świadomie podjęte przez chorego – osoba taka musi zdawać sobie sprawę z problemu i dążyć do poprawy. Podczas terapii nasi specjaliści dążą do przywrócenia lub wyrobienia prawidłowych nawyków żywieniowych u pacjenta, jednak nadrzędnym celem spotkań jest zmiana funkcjonowania jego psychiki.

W czasie spotkań ze specjalistą pacjent powinien uświadomić sobie podłoże choroby, ale także nauczyć się rozpoznawać własne emocje i potrzeby, kontrolować prawidłową masę ciała i akceptować siebie. Leczenie zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja lub bulimia, powinno przebiegać przy współpracy z bliskimi i rodziną, których pomoc – zwłaszcza przy młodych pacjentach – ma bardzo duże znaczenie.