7 wskazówek dla psychoterapeuty, gdzie warto pracować

Poznaj 7 praktycznych wskazówek, jak w 2021 roku rozpoznać dobre miejsce pracy dla psychoterapeuty:

 1. Bezpieczeństwo finansowe
  Aspekt finansowy jest często decydujący przy wyborze miejsca pracy. Warto zwrócić uwagę na to, że nie liczy się tylko wynagrodzenie za wizytę (procent), ale również to, jak dużo będziesz miał pacjentów. Pamiętaj, aby sprawdzić, jakie działania podejmuje pracodawca, aby zapełnić grafik swoim specjalistom: Czy jest to znane miejsce w środowisku? Czy działa już od dłuższego czasu, ma wyrobioną renomę i pomogło już dużej liczbie pacjentów? Czy ma profesjonalny profil na Facebooku i Linkedin? Jak wygląda jego strona www? Czy specjaliści pracujący w nim udzielają się w mediach?
 2. Miejsce, w którym możesz się rozwijać
  Sprawdź, jakie możliwości rozwoju zapewnia pracodawca: Czy organizuje spotkania naukowe, kliniczne, szkolenia, konferencje (na których wykładowcami bywają autorytety w swoich dziedzinach, profesorowie, superwizorzy)? Czy są organizowane bezpłatnie superwizje lub grupy Balinta, na których można wymieniać się doświadczeniami i wspólnie z innymi psychoterapeutami omawiać trudne przypadki? A może ośrodek dofinansowuje udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, abyś mógł być na bieżąco z najświeższą wiedzą z zakresu psychologii i psychoterapii?
 3. Ważny jest Zespół, w którym pracujesz
  Warto już na samym początku dowiedzieć się, czy praca w danym miejscu daje możliwość wspólnego prowadzenia pacjentów razem z lekarzami psychiatrami, neurologami, psychoterapeutami, którzy pracują w innym niż Ty nurcie. Dzięki temu będziesz mógł stale poznawać nowe perspektywy, podejścia i metody leczenia, a Twoi pacjenci będą otoczeni kompleksową opieką.
 4. Autonomia psychoterapeuty
  To ważne, abyś mógł sam decydować o różnych codziennych aspektach dotyczących Twojej pracy: cenie wizyty, zasadach kontraktu terapeutycznego czy dozwolonych przez Ciebie formach (bądź ich braku) kontaktowania się z Tobą pacjenta między sesjami. Znajdź takie miejsce, w którym Twoje potrzeby zawsze będą brane pod uwagę.
 5. Elastyczność pracy
  Zapytaj, jakie rozwiązanie proponuje pracodawca, aby Twoja praca była jak najbardziej komfortowa: Czy masz możliwość elastycznego ustalania godzin i dni swojej pracy czy musisz pracować w dokładnie określonym czasie? Czy pracodawca zapewnia Ci płatny urlop, nawet jeśli nie korzystasz z umowy o pracę (są takie miejsca!)? I w końcu, czy szczególnie w czasach pandemii możesz pracować komfortowo w formie zdalnej lub hybrydowej?
 6. Narzędzia ułatwiające pracę psychoterapeucie
  Dowiedz się, czy ośrodek zapewnia (w tym zdalny) dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi oraz programu medycznego?  Czy oferuje aplikację na telefon, która ułatwi Ci zarządzanie wizytami? Czy w łatwy sposób możesz prowadzić wizyty online korzystając z komputera?
 7. Sprawna recepcja i pomoc
  Sprawna obsługa administracyjna może zaoszczędzić Ci wielu zmartwień i trudności w pracy. Przede wszystkim dba o sprawy organizacyjne (żebyś np. nie musiał sam pobierać płatności od swoich pacjentów, umawiać ich sam na kolejne czy pierwsze wizyty, zajmować się odwoływaniem i przekładaniem wizyt).

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6