
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?
Proces rekrutacji składa się z II etapów:
- Wypełnienie i przesłanie Ankiety Zgłoszenia
Zgłoszenie rozpatrywane jest w ciągu 14 dni od daty jej przesłania; osoby, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, zostaną o tym poinformowane drogą mailową. - Rozmowa kwalifikacyjna (realizowana na platformie ZOOM)
Ogłoszenie wyników następuje po zebraniu się Komisji Kwalifikacyjnej. O wynikach rekrutacji zostaną poinformowane wszystkie osoby uczestniczące w drugim etapie (drogą mailową bądź telefoniczną).
JAKIE SĄ WYMAGANIA ZWIĄZANE Z REKRUTACJĄ?
Do udziału w rekrutacji zapraszamy osoby:
-
posiadające tytuł magistra z zakresu: psychologii, pedagogiki lub kierunku lekarskiego. W szczególnych przypadkach zgłoszenia mogą wysyłać także osoby, które ukończyły inne kierunki studiów niż te wymienione powyżej pod warunkiem możliwości udokumentowania bogatego doświadczenie w pracy pomocowej z ludźmi.
- posiadające już doświadczenie w pracy pomocowej z ludźmi ( np. w placówkach służby zdrowia, domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, świetlicach socjoterapeutycznych, uzależnionymi itp.).
ILE KOSZTUJE REKRUTACJA?
W JAKIM NURCIE PROWADZONE JEST SZKOLENIE?
KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?
W przypadku edycji weekendowej zjazdy szkoleniowe odbywają się raz w miesiącu (z wyjątkiem III roku, w trakcie którego realizowane jest 12 zjazdów): w piątki (16.00 – 21.15) oraz w soboty i niedziele, w godzinach od 9.00 do 18.00 (z godzinną przerwą obiadową).
W przypadku edycji cotygodniowej, zjazdy szkoleniowe odbywają się raz w tygodniu w piątki w godzinach 8:00 – 17:00 i 8:00 – 14:00 (w zależności od zaplanowanych zajęć).
Uczestnik po pozytywnym przejściu ścieżki rekrutacyjnej i otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na szkolenie ma wybór edycji do której chce dołączyć (w miarę dostępnych miejsc).
W CZY W RAMACH SZKOLENIA MAM DOSTĘP DO DODATKOWYCH MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH?
CZY PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA MOGĘ PROWADZIĆ TERAPIĘ INDYWIDUALNĄ, DLA PAR I RODZIN?
CZY ISTNIEJĄ DODATKOWE KOSZTY SZKOLENIA?
W skład kosztów szkolenia wchodzą: udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych, w grupie genogramowej i balinta, dwa wyjazdowe treningi interpersonalne oraz prowadzenie terapii rodziny z superwizją “na żywo”
W powyższym zakresie nie przewidujemy żadnych dodatkowych opłat. Oczywiście w celu ukończenia kursu, zgodnie z wymogami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, niezbędna jest szkoleniowa terapia własna, koszt której Uczestnicy pokrywają już we własnym zakresie. Szkoła nie pokrywa również kosztu składki (w 2020 roku – 120 zł/rocznie) za członkostwo w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym, które jest również warunkiem ukończenia atestowanego szkolenia.
KOSZT UDZIAŁU
w 4-letnim szkoleniu w Szkole Psychoterapii DIALOG
- opłata wstępna – 1 500 zł
- I semestr – 8 490 zł
- II semestr – 8 490 zł
- III semestr – 7 990 zł
- IV semestr – 7 990 zł
- V semestr – 7 490 zł
- VI semestr – 7 490 zł
- VII semestr – 6 990 zł
- VIII semestr – 6 990 zł
Powyższe opłaty semestralne obejmują wszystkie elementy szkolenia takie jak:
- zajęcia teoretyczno-warsztatowe
- grupy genogramowe
- grupy balinta
- dwa wyjazdowe treningi interpersonalne
- prowadzenie terapii rodziny z superwizją “na żywo”