Pacjent, który zgłasza molestowanie i mobbing w pracy.

Tytuł szkolenia: Pacjent, który zgłasza molestowanie i mobbing w pracy. Przewodnik kok po kroku dla psychologów i psychiatrów.

Dowiedz się, jak Ty jako psycholog lub psychiatra, możesz pomóc pacjentowi, który zgłasza, że doświadcza molestowania lub mobbingu w miejscu pracy. 

Poznaj lepiej to zjawisko oraz dowiedz się, jakie narzędzia diagnostyczne, procedury i metody pomocy warto zastosować. 

Celem szkolenia jest przekazanie słuchaczom wiedzy na temat charakterystyki zachowań mobbingowych i molestowania oraz wiedzy odnoszącej się do praktyki związanej z interwencją na poziomie indywidualnym (klient w gabinecie psychologa lub psychiatry).

Ponadto podczas zajęć zostaną przywołane narzędzia diagnozy mobbingu i molestowania (kwestionariusze: np. LIPT, NAQ, MDM; wywiad ustrukturyzowany bazujący na LIPT), oraz przedstawione wybrane aspekty prawne radzenia sobie z tymi zjawiskami.

PROGRAM SZKOLENIA

 • Charakterystyka zachowań mobbingowych i molestowania seksualnego.
 • Kryteria diagnostyczne i różnicujące mobbingu i molestowania seksualnego.
 • Metody i narzędzia diagnostyczne.
 • Wpływ mobbingu i molestowania na zdrowie fizyczne, psychiczne i funkcjonowanie w miejscu pracy.
 • Metody oceny możliwości interwencji.
 • Formy interwencji psychologicznej i prawnej w przypadku molestowania i mobbingu.
 • Wskazówki do pracy terapeutycznej z osobami z doświadczeniem mobbingu lub molestowania.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychiatrów, którzy chcą poznać metody diagnozy oraz interwencji w przypadku, gdy ich pacjent zgłasza, że doświadcza mobbingu lub molestowania w miejscu pracy. 

Na szkolenie zapraszamy również studentów psychologi oraz osoby zainteresowane tematem interwencji i diagnozy osób, które doświadczają mobbingu i molestowania w miejscu pracy. 

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się sekcja wykładowa oraz moderowana rozmowa z pytaniami od uczestników.

Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 90 dni.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

dr n. hum. Agnieszka Mościcka-Teske 

 • Kierowniczka Zakładu Psychologii Klinicznej i Zdrowia w Wydziale Psychologii i Prawa w Poznaniu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS.
 • Absolwentka Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej.
 • Konsultantka, biegła sądowa, psychoterapeutka oraz trenerka w tematyce komunikacji i asertywności oraz radzenia sobie ze stresem, agresją w miejscu pracy, mobbingiem i molestowaniem seksualnym.
 • Autorka szeregu publikacji na temat agresji, mobbingu i stresu w miejscu pracy.
 • Ekspertka powoływana do uczestnictwa w Komisjach Antymobbingowych.
 • Współautorka informatora przygotowanego dla Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP na temat mobbingu „Mobbing w środowisku pracy. Charakterystyka zjawiska, jego konsekwencje, aspekty prawne i sposoby przeciwdziałania”.
 • Twórczyni i realizatorka szkoleń realizowanych we współpracy z przedsiębiorstwami prywatnymi oraz instytucjami samorządowymi, Instytutem Medycyny Pracy z Łodzi, Centralnym Instytutem Ochrony Pracy z Warszawy, Państwową Inspekcją Pracy.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6