e-Wizyta u Lekarza Psychiatry

Umów e-wizytę u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

E-Wizyta u psychiatry w Dialogu to:

  • doświadczenie: pomogliśmy już ponad 100 000 pacjentów
  • gwarancja skutecznego leczenia: zadowoleni pacjenci wystawili nam już ponad 2500 pozytywnych opinii na portalu Znany Lekarz
  • eksperci m.in.: od lęku, od snu, od depresji, od zaburzeń odżywiania, od nerwicy i innych
  • e-recepta online na potrzebne leki
  • e-zwolnienie lekarskie online, jeśli zachodzi taka potrzeba
  • zaświadczenie online o leczeniu
  • e-dokumentacja medyczna dostępna w Portalu Pacjenta

Zobacz, co mówią o nas pacjenci:

Umów e-wizytę u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Jak łatwo i szybko umówić e-wizytę u psychiatry?

WYBIERZ LEKARZA PSYCHIATRĘ
Wybierz lekarza psychiatrę dla siebie i zarezerwuj termin

ŁATWO ZAPŁAĆ ZA WIZYTĘ
Przelewy24, karta płatnicza, PayPal

ROZPOCZNIJ WIZYTĘ
Zaloguj się do Portalu Pacjenta (www.dialogonline.pl) i o umówionej porze dołącz do wizyty.

IKONA_przewlekle_SAFETY

Bezpieczeństwo

Twoje wizyty  u psychiatry online w Dialogu są bezpieczne i dyskretne. Wideo-wizyty odbywają się na naszej autorskiej platformie: Portalu Pacjenta. Wszystkie połączenia są profesjonalnie szyfrowane, dzięki czemu nikt poza Tobą i lekarzem nie uzyska dostępu do wizyty.

Umów e-wizytę u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Lekarz psychiatra online diagnozuje i leczy m.in.:

IKONY_ZBIOR

Kiedy warto skorzystać z porad psychiatry online?

Jeśli doświadczasz stanów, które sprawiają Ci wyraźny problem i utrudniają codzienne funkcjonowanie, skorzystaj z usług psychiatry online. Objawy, które wskazują na to, że warto sięgnąć po pomoc lekarza to na przykład:

· przytłaczający smutek, niepokój
· ciągłe wahania nastroju
· lęki – ataki lęku, jak również nawracające obawy, zamartwianie się o wszystko
· bezsenność lub nadmierna senność
· brak motywacji i energii do życia
· poczucie beznadziei, niezrozumienia, zagrożenia

Lista objawów jest oczywiście znacznie dłuższa. Czasami jeden objaw może wskazywać na kilka zaburzeń i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Lekarz psychiatra online w trakcie wizyty oceni, jakie rozwiązanie będzie najbardziej wskazane dla danego pacjenta.

Umów e-wizytę u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Piszą o nas:

FAQ

1. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry online?

Pierwsza wizyta u psychiatry online nie powinna mieć z góry ustalonego schematu – jej charakter jest raczej zindywidualizowany i swobodny. Sposób przeprowadzenia rozmowy zależy od wielu czynników m.in.: od wieku pacjenta, problemu, z którym przychodzi, stanu emocjonalnego, w jakim jest, nasilenia objawów. Każdy pacjent jest inny, inny jest przebieg jego choroby i proces zdrowienia. Jednak można wskazać niektóre zagadnienia, które są poruszane podczas pierwszej wizyty u psychiatry online.

Początek wizyty

Na początku wizyty lekarz psychiatra online przedstawi się i zidentyfikuje pacjenta na podstawie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport), dlatego prosimy, abyś go wcześniej przygotował.

Opisanie problemu

Konsultacja u psychiatry, w tym psychiatry online polega głównie na rozmowie. Lekarz na początku z pewnością zapyta, z jakim problemem przychodzimy, co nam dolega, co nas martwi i niepokoi. Może też dopytać, kiedy zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy.

Dokumentacja medyczna

Lekarz może zapytać także o inne choroby (także te niezwiązane ze zdrowiem psychicznym) i przyjmowane leki. Warto mieć przy sobie dokumentację medyczną, lub wyniki badań, jeśli takie były przeprowadzane w ostatnim czasie.

Szczera rozmowa

Niezwykle ważne jest to, aby szczerze porozmawiać z psychiatrą online i odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą – dzięki temu lekarz uzyska właściwy i pełny obraz naszego problemu i postawi właściwą diagnozę

Pacjenci często obawiają się mówić o swoich problemach, gdyż sądzą, że zostaną niezrozumieni lub co gorsza wyśmiani. Warto pamiętać, że psychiatrzy online każdego dnia spotykają się z pacjentami, którzy przychodzą z najróżniejszymi problemami, często krępującymi bądź wstydliwymi. Psychiatrzy są przygotowywani do prowadzenia rozmów w taki sposób, aby pacjent nie czuł się skrępowany, ale zrozumiany. Co więcej, obowiązuje ich etyka oraz tajemnica zawodowa, także żadna rozmowa nie wychodzi poza wizytę. To o czy mówi się podczas konsultacji online zostaje między lekarzem a pacjentem.

Diagnoza

Na podstawie wywiadu, czasem specjalnych testów i wyników badań, lekarz stawia diagnozę. W zależności od wielu czynników może to nastąpić już na pierwszej wizycie lub po kilku kolejnych konsultacjach.

Leczenie

Następnie psychiatra online proponuje formę leczenia. W czasie wizyty zdalnej lekarz może przepisać leczenie farmakologiczne i wystawić E -receptę, a jeżeli stan pacjenta tego wymaga, e-zwolnienie lekarskie.  Psychiatra online może także skierować na psychoterapię online (lub stacjonarną). Niezwykle istotna w procesie leczenia jest współpraca lekarza i pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń psychiatry online. Należy też informować na bieżąco lekarza o wszystkich wątpliwościach, bądź niepożądanych skutkach przyjmowanych leków. Wówczas lekarz będzie miał możliwość zmodyfikowania zaleceń tak, aby dopasować je precyzyjnie do potrzeb danej osoby.

Niektóre choroby wymagają stałej opieki psychiatrycznej, ale są też takie zaburzenia i trudności, które można całkowicie wyleczyć. Sukces w procesie powrotu do zdrowia zależy od obu stron: Pacjenta oraz psychiatry i ich współpracy. Dlatego jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z problemami natury psychicznej, nie zwlekaj! Udaj się po pomoc do specjalisty. Nie ma się czego bać ani wstydzić!

2. Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Umówiłeś już pierwszą wizytę u psychiatry online w Dialogu: co teraz musisz zrobić?

Wizyty online w Centrum Terapii Dialog odbywają się w Portalu Pacjenta.

Sprawdź nasze wskazówki: Jak przygotować się do wizyty online >>

3. Czy leczenie u lekarza psychiatry online jest skuteczne?

Konsultacja psychiatryczna online jest równie skuteczna, co w gabinecie. Podstawą zawsze jest rozmowa z pacjentem. W trakcie wizyty online specjalista psychiatra dobiera odpowiednią strategię leczenia i proponuje skuteczne rozwiązania, które poprawią Twój komfort życia. Psychiatrzy online w Dialogu stosują nowoczesne metody leczenia i dobierają leki, dzięki którym szybko można stanąć na nogi.

4. Czy u lekarza psychiatry online dostanę e-receptę i e-zwolnienie lekarskie (L4)?

Psychiatra online podczas wizyty zdalnej ma możliwość wystawienia recepty. Od stycznia 2020 roku w Polsce istnieje e-recepta, która jest przesyłana do odpowiedniego systemu. Pacjent po wizycie otrzymuje jej numer (ma go na swoim profilu w Portalu Pacjenta), który podaje pracownikowi apteki wraz ze swoim PESEL-em: dzięki temu może wykupić leki.

Wielu pacjentów zastanawia się, czy po konsultacji online z lekarzem będą mogli otrzymać zwolnienie. Już od 2016 roku w Polsce można wypisać pacjentom e-zwolnienie, czyli e-ZLA. E-ZLA otrzymasz, jeśli podczas wizyty lekarz uzna, że Twój stan uniemożliwia Ci pracę i że potrzebujesz czasu na regenerację oraz skupienie się na własnym zdrowiu psychicznym.  Lekarz może także skierować pacjenta na psychoterapię online (lub stacjonarną).

5. Czy jest możliwa wizyta u psychiatry online w innym języku niż polski?

Tak, u części naszych psychoterapeutów możliwa jest terapia w języku angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, szweckim, rosyjskim. Zobacz »

6. Czy podczas wizyty u psychiatry online muszę mieć włączoną kamerkę?

Tak, podczas wizyty u psychiatry online powinna być włączona kamerka internetowa. W czasie wywiadu z pacjentem psychiatra online zwraca uwagę na wiele czynników, które mogą świadczyć o rozwoju różnego rodzaju zaburzeń psychicznych.Zwraca uwagę na m.in.: ubiór pacjenta, sposób prowadzenia rozmowy, sposób siedzenia, gestykulację czy unikanie kontaktu wzrokowego.

Aby umówić wideo-wizytę u psychiatry:

Kącik wiedzy

Psychiatra online – co sprawia, że warto postawić na to rozwiązanie?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że są sytuacje, w których nie zawsze można umówić się na wizytę u psychiatry w gabinecie: czasami jest to brak czasu, brak sprawdzonych specjalistów blisko miejsca zamieszkania czy strach przed koronawirusem. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentów w Centrum Terapii Dialog istnieje możliwość skorzystania z porady psychiatrycznej online – przez Internet, bezpiecznie, dyskretnie i bez konieczności wychodzenia z domu.

Psychiatra online, czyli gwarancja jakości oraz dyskrecji

Konsultacje psychiatryczne online mają wiele zalet: pacjent w może w komfortowych warunkach odbyć rozmowę ze specjalistą ze swojego domu, mieszkania samochodu lub ulubionego miejsca w parku.Co więcej są osoby, które korzystają z takiej formy konsultacji, ponieważ jest im łatwiej się przełamać.Szczególnie na pierwszej wizycie, kiedy czasami pojawiają się trudności w przejściu do otwartej rozmowy.

Psychiatra online funkcjonuje na takiej samej zasadzie, jak podczas klasycznej wizyty w gabinecie. Wszystko sprowadza się do postawienia diagnozy oraz prowadzenia nowoczesnego, dostosowanego do każdego pacjenta leczenia. Wygodę tego rozwiązania podkreśla dodatkowo fakt, że to specjalista kontaktuje się z pacjentem w wyznaczonym wcześniej czasie.

Konsultacja psychiatryczna online w Centrum Terapii Dialog gwaratuje dyskrecję i bezpieczeństwo. Pacjent może być w pełni spokojny o swoje dane osobowe oraz medyczne, ponieważ  są one odpowiednio szyfrowane i zabezpieczone w naszym systemie medycznym. Co więcej, wszyscy specjaliści w Dialogu, również psychiatrzy online, są zobowiązani odpowiednią klauzulą pisemną do zachowania w tajemnicy wszelkich faktów, jak i informacji dotyczących przebiegu leczenia swoich pacjentów. 98% naszych pacjentów jest zadowolonych z jakości świadczonych przez nas usług w tym wizyt zdalnych u psychiatrów online.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6