Psychiatrzy XXI wieku

Jak zapewnić dobry sen accountowi, uwolnić menedżera od ciągłego zamartwiania się czy
zmniejszyć nerwowość u szefa? – na te pytania odpowiadają psychiatrzy XXI wieku.

Bezsenni accounci, którzy wreszcie zaczynają przesypiać całe noce. Menedżerowie ze świetnymi wynikami, którzy przestają ciągle zamartwiać się, że zaraz zawiodą. Drażliwi szefowie, którzy odzyskują swój dawny spokój i cierpliwość. Tak właśnie działa Dialog, czyli psychiatrzy XXI wieku.Zazwyczaj zaczyna się podobnie: cele, zadania, rozwój. Napięte grafiki pękają w szwach od nadmiaru pracy, spotkań biznesowych, spotkań wewnątrz organizacji, meetingów etc etc. Ciągła pogoń za czasem nie sprzyja nastrojowi i wydajności. Zaczyna się od zamartwiania się, czy się wyrobimy, ślęczenia po nocach, bezsenności, a kończy rozstrojem żołądka, problemami z koncentracją, trudnościami w relacjach. A przecież żyjemy w czasach, w których potrzebujemy sprawnie funkcjonować i czuć się dobrze codziennie. 7 dni w tygodniu. 365 dni w roku. W odpowiedzi na takie założenia powstał Dialog. 

Osiem przychodni – na warszawskim Ursynowie, Mokotowie, Woli, Gocławiu, Wilanowie i w Śródmieściu (naprzeciwko Arkadii), w których w każdym miesiącu ponad 10 tysięcy osób odzyskuje dobry sen, pozbywa się zamartwiania i lęków, wraca do dawnych sił, spokoju wewnętrznego i kreatywności. „Sami nazywamy się psychiatrami XXI wieku. DIALOG to połączenie skutecznego leczenia, z dużą troską o pełną sprawność psychiczną i fizyczną. My bardzo dobrze wiemy, że nasi pacjenci w trakcie terapii często chcą pracować na wysokich obrotach, zajmować się domem i wszystkimi obowiązkami, a po zakończeniu kuracji w jak najszybszym czasie odstawić leki i nadal czuć się dobrze. Naszym celem jest to umożliwić i tak właśnie się dzieje” – mówi dr Michał Feldman, lekarz psychiatra, jeden z właścicieli Dialogu.

Kto najczęściej przychodzi do Dialogu? Osoby między 25 a 50 rokiem życia – accounci, menedżerowie, prawnicy, lekarze, nauczyciele, osoby, które czują, że od jakiegoś czasu nie są w stanie być tak efektywnymi jak dawniej, częściej niż zwykle denerwują się na rodzinę albo praca koncepcyjna zajmuje im więcej czasu niż jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy temu. Wiadomo z międzynarodowego badania EZOP (z 2013 r.), że 23% osób w Polsce mogłoby poczuć się lepiej, gdyby w gorszym okresie swojego życia skorzystało z pomocy nowoczesnego lekarza psychiatry.

„I faktycznie bardzo wielu takim osobom pomagamy” – opowiada dr Anna Nowak, współwłaścicielka. Na czym polega konkretnie pomoc lekarzy psychiatrów w Dialogu? Na wizytę może zapisać się każdy, bez skierowania, niezależnie od miejsca zamieszkania. Standardowo pierwsze spotkanie trwa około 60 minut, a kontrolne (co 3-4 tygodnie, jeśli są potrzebne) około 30 minut. Psychiatrzy w Dialogu przyjmują w ramach kilkunastu Specjalistycznych Poradni (m.in. : Pierwszego Kontaktu Psychiatrycznego, Wypalenia Zawodowego, Zaburzeń Snu, Nerwic i Lęku, Depresji). Dzięki temu pacjent ma pewność, że trafia do lekarza, który nie jest “od wszystkiego”, lecz do specjalisty zajmującego się konkretnym zagadnieniem, posiadającego najaktualniejszą wiedzę i odpowiednie doświadczenie.

Podczas pierwszej wizyty lekarz dokładnie przeprowadza wywiad. Pod koniec tego spotkania stawia diagnozę i – w zależności od stanu pacjenta – proponuje wsparcie lekami lub odpowiedni nurt psychoterapii. Może się także zdarzyć, że wnikliwe badanie wyklucza problemy zdrowotne. Proponujemy wtedy inną pomoc w rozwiązaniu problemów (np. coaching), tak żeby nikt nie został ze swoim złym samopoczuciem sam – tłumaczą właściciele Dialogu.

Źródło: newsweek.pl

Skuteczna i bezpieczna pomoc w problemach ze zdrowiem psychicznym to nie wszystko, co jest ważne dla osób, które przychodzą do nowoczesnego psychiatry. Niezwykle liczy się też dyskrecja i zachowanie tajemnicy lekarskiej. To dlatego nowoczesne przychodnie – choć zlokalizowane w dogodnych miejscach – mają dyskretne wejścia, zakryte przed oczami przypadkowo przejeżdżających kolegów z pracy czy sąsiadów, gwarantujące pełną anonimowość. Można również umówić się na wizytę online w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Wszystkie osoby zgłaszające się do Dialogu trafiają pod opiekę starannie dobranego w autorskiej, wieloetapowej rekrutacji, 250-osobowego zespołu lekarzy psychiatrów i psychologów. Co ciekawe, Dialog to jedyna przychodnia w Warszawie prowadzona przez dwoje lekarzy psychiatrów na co dzień przyjmujących pacjentów. To dlatego dobór pracujących w Dialogu specjalistów jest tak dokładny i dopasowany do potrzeb pacjentów.

Aktualnie w Warszawie funkcjonuje kilka przychodni, które próbują oferować podobną opiekę. Liczba osób korzystających z pomocy nowoczesnych psychiatrów dynamicznie rośnie. Dialog był pierwszym tego typu miejscem w Warszawie i pomaga pacjentom z Warszawy i całej Polski już od 15 lat.

Artykuł pochodzi z Głosu Mordoru 

Najczęściej polecani
psychiatrzy w DIALOGu

Wizyta za
125 zł lub 170 zł

Sprawdź

 

Chcesz umówić wizytę, ale nie wiesz do kogo?
Zadzwoń: (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl

Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6