Umów się na wizytę
22 436 83 50
czynne 7 dni w tygodniu
umow sie
photo

lekarz psychiatra, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży

Przyjmuje w przychodni:

 • DIALOG Ursynów - Stryjeńskich 19

lek. Marek Grochowski

lekarz specjalista psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży

Doświadczenie w pracy z Pacjentami:

 • od 1994 roku 

Praca w szpitalu:

 • Obecnie – Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa (wieloletni Ordynator Całodobowego Oddziału Diagnostyczno-Terapeutycznego, następnie Ordynator Oddziału Leczenia Depresji i Zaburzeń Lękowych)

Doświadczenie zdobywał:

 • W Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie
 • W Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu
 • W III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
 • Jako psychiatra sądowy
 • Prowadząc specjalistyczną praktykę lekarską, w ramach której współpracował z wieloma prywatnymi i niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej jako konsultant psychiatra i konsultant psychiatra dzieci i młodzieży
Wykształcenie:
 • Specjalizacja z psychiatrii dzieci i młodzieży oraz specjalizacja osób dorosłych
 • 1994 – Akademia Medyczna, obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie (I Wydział Lekarski)

Specjalizuje się w:

 • Diagnostyce i leczeniu zaburzeń depresyjnych
 • Diagnostyce i leczeniu psychoz
 • Całościowych zaburzeniach rozwojowych/upośledzeniach, zaburzeniach umiejętności szkolnych, spektrum autyzmu, zwłaszcza Zespół Aspergera
 • Zespole Retta
 • Fobiach
 • Zaburzeniach nastroju / depresja, mania, CHAD
 • Zaburzeniach lękowych
 • Nerwicach
 • Zaburzeniach związanych ze stresem i adaptacyjnych pod postacią objawów somatycznych (czynniki emocjonalne w zespole jelita drażliwego, łysieniu plackowatym, bielactwie, astmie i chorobach alergicznych, nadciśnieniu, zespołach bólowych, fibromialgii itp.)
 • Zaburzeniach czynnościowych, konwersyjnych, dysocjacyjnych
 • Zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych
 • Zaburzeniach hiperkinetycznych/nadpobudliwości psychoruchowej, ADHD
 • Zaburzeniach pamięci
 • Zaburzeniach zachowania, snu, odżywiania
 • Zaburzeniach psychicznych w wieku podeszłym
 • Tikach
 • Schizofrenii
 • Konsultacjach w przypadkach trudności w dotychczasowej terapii (lekooporność)
 • Orzecznictwie psychiatrycznym (konsultacje osób starających się o adopcję dziecka, pozwolenie na broń)
Posiadane uprawnienia:
Chcesz zapisać się na wizytę?

Zadzwoń: 22 436 83 50

Marta z mamą

"Bardzo polecam dr.Grochowskiego,zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pacjent w gabinecie czuje się kimś ważnym a nie intruzem, jak to było u innych psychiatrów w przypadku mojej córki. Atmosfera w czasie wizyt napawa chorego spokojem i czuje on, że doktor autentycznie jest zainteresowany jego problemami i chce mu pomóc. Doktor chętnie i uważnie słucha pacjenta. Traktuje problemy chorego całościowo. Pyta o inne schorzenia. Dobrze tłumaczy działania leków. Odpowiada na każde pytanie.Jest bardzo sympatyczny. Bardzo dziękuję dr Grochowskiemu za trafną diagnozę i za to że moja niepełnosprawna córka po wielu nieskutecznych leczeniach u innych psychiatrów, wreszcie dzięki Niemu czuje się o wiele lepiej. Minęły dręczące ją od lat dolegliwości. A co za tym idzie i moje samopoczucie jest lepsze. Bardzo dziękujemy Marta z mamą"

Ocena
Anonim

Polecam pacjentom dorosłym z ADHD/ADD.

Ocena
Anonim

Polecam pacjentom z nerwicą natręctw, ponieważ bardzo umiejętnie i spokojnie potrafi pokazać, że dane zachowanie jest natręctwem i jest nie potrzebne. Dzięki temu łatwiej sobie radzić z chorobą.

Ocena
Anonim

Polecam pacjentom chorym na schizofrenię, ponieważ jest rzeczowy i pomocny.

Ocena
Anonim

Dr Grochowski to bardzo dobry specjalista, z dobrym podejściem do małego pacjenta i rodzica. Uważnie słucha i stara się pomóc.

Ocena
Anonim

Poleciłabym tego specjalistę osobom, które szukają odpowiedniej osoby do pomocy w rozpoznaniu schorzeń podobnych do schizofrenii, z uwagi na duże doświadczenie i praktykę tego lekarza. Lekarz podchodzi indywidualnie do pacjenta, jest otwarty na nowe metody leczenia.

Ocena
Anonim

Kilka tygodni temu była audycja w radio TOK-FM o zespole Aspergera i jeden z dzwoniących do radia powiedział, że ten lekarz właśnie jest najlepszym specjalistą od Aspergera w Warszawie. Poszedłem więc do dr Grochowskiego ze swoim 9-letnim synem i jestem pod ogromnym wrażeniem tego lekarza. Zaangażowany, niezwykle kompetentny, widać, że ma ogromną wiedzę. Czuć, że nieprzypadkowo jest ordynatorem w najważniejszym szpitalu psychiatrycznym w Polsce. Naprawdę polecam.

Ocena
Anonim

Wyjątkowo empatyczny psychiatra, wzbudza zaufanie, traktuje pacjentów po partnersku.

Ocena
Asia K.

Ten lekarz świetnie potrafi odciągnąć człowieka od złych myśli, swoim humorem odwraca uwagę od nieprzyjemności życia, świetnie, niezwykle trafnie dobiera leki. Polecam pacjentom, szczególnie młodzieży, z zachowaniami depresyjnymi, lękiem społecznym, myślami samobójczymi. Naprawdę Specjalista, przez duże “S”.

Ocena
Karol76

Z uwagi na profesjonalizm lekarza, podejście do pacjenta i skuteczne leczenie polecam wszystkim, którzy mają problemy zdrowotne (depresje, lęki itp.) Jestem przekonany, że się nie zawiedziecie.

Ocena
klaudia

Bardzo mi pomógł, polecam osobom z takimi problemami jak ja: z nerwicą, depresją, poszukującym swojej tożsamości o nieokreślonych celach życiowych. Uwaga: wizyty krótkie i konkretne! Bez zbędnego gadania. Tylko to, co naprawdę istotne.

Ocena
Michał

Mogę z czystym sumieniem polecić dr Grochowskiego pacjentom zmagającym się z zaburzeniami lękowymi, problemami ze snem, odpowiednim reagowaniem na stres. To bardzo konkretny, bezkompromisowy i skuteczny lekarz. Lubię też to, że wizyty u doktora są krótkie, rzeczowe, widać, że doktor wie o co chodzi i szybko stawia odpowiednią diagnozę.

Ocena
Klemensz

Lekarz ten wykazuje się ogromną empatią, każdego pacjenta traktuje indywidualnie, zdaje się, że pozbawiony jest rutyny, co wzbudza w pacjencie niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Polecam zwłaszcza młodym pacjentom z depresją, tak jak ja.

Ocena
Z

Trafiłem do doktora Grochowskiego 9 miesięcy temu. Bardzo szybko zdiagnozował rodzaj moich zaburzeń. Zastosował u mnie odpowiednie leki. Uważam, że jest bardzo kompetentnym specjalistą i polecam jego pomoc każdemu.

Ocena
Zbigniew

Polecam doktora pacjentom w depresji, którzy zostali boleśnie doświadczeni przez życie. Jest bardzo kompetentny w swojej dziedzinie.

Ocena
Emilia

Bardzo dobry lekarz z doświadczeniem, pomagający rozwijać się i zdrowieć

Ocena
~Gość

Bardzo dobry psychiatra. W moim przypadku bardzo trafnie dobrał leki. Nie ogranicza się do suchej diagnostyki- potrafi porozmawiać, pocieszyć, wczuć się w pacjenta.

Ocena
Paweł

Godny polecenia osobom i pacjentom z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwicami, depresją itp. także dla dzieci. Dokładnie wyjaśnia problem, potrafi dotrzeć do pacjenta, posiada spokojne podejście odnośnie liczby i dawkowania leków.

Ocena
Marek

Mam wrażenie że na pewno potrafi pomagać osobom w moim wieku czyli przełom 30 i 40 roku życia. Umiejętność wnikliwego wejrzenia w głąb oblicza. Ma doskonałą pomięć oraz tolerancje na przeróżne sytuacje.

Ocena
e-k

Bardzo dobry lekarz z doświadczeniem, pomagający rozwijać się i zdrowieć

Ocena
W.

Poleciłabym Doktora Grochowskiego osobom młodym, poszukującym swojego miejsca, zagubionym.

Ocena
nowy

Polecam doktora pacjentom w depresji, którzy zostali boleśnie doświadczeni przez życie. Jest bardzo kompetentny w swojej dziedzinie.

Ocena
Ocena
(1) (2) (3) (dobry) (bardzo dobry)
Pozostało: 1000 znaków
Czy chcesz, abyśmy się z Tobą skontaktowali w tej sprawie? Proszę o kontakt
Nie wiesz do
kogo się zapisać?
ZADZWOŃ: 22 436 83 50
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ TERAZ