Umów się na wizytę:
22 436 83 50
22 436 83 50
photo

Ida Derezińska

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo‐behawioralny

Ponad 35 lat doświadczenia pracy z Pacjentami
OPINIE O SPECJALIŚCIE »

Ida Derezińska

Doświadczenie w pracy z Pacjentami:

 • Od 1985 roku

Doświadczenie zdobywała w:

 • Psychiatrycznym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublinie,
 • Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie,
 • Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.
Wykształcenie:
 • 1985 - Katolicki Uniwersytet Lubelski, magister psychologii.

Dodatkowe szkolenia:

 • 2008 - szkolenie w prowadzeniu terapii metodą przedłużonej ekspozycji w leczeniu zaburzenia stresu pourazowego, Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego (40 godzin).

Certyfikaty: 

 • 1995-1997 - kurs „Terapia rodzin” atestowany przez Zarząd Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (300 godzin),
 • 2006 - Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego zgodnie ze standardami PTTPB oraz EABCT,
 • 2011 - Certyfikat Superwizora -Dydaktyka Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Specjalizuje się w:

 • pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia lękowe, afektywne oraz odżywiania,
 • psychoterapii dzieci między szóstym a osiemnastym rokiem życia oraz osób dorosłych. 
 

Aby umówić się na wizytę:

 
Jagoda
2019-08-06

Nie czuję się upoważniona do oceniania pracy Pani psycholog Idy Derezińskiej – jak laik może w ogóle oceniać Fachowca?!? Mogę jedynie napisać, w czym mi pomogła, jak terapia wpłynęła na moje życie. Trafiłam na terapię będąc na psychicznym dnie i nie wierząc, że ktokolwiek czy cokolwiek jest mi w stanie pomóc. Uważałam też, że jestem za stara na terapię – nie słyszałam, żeby ludzie w moim wieku chodzili do psychologa. Głównym jednak powodem było przekonanie, że to nie ze mną jest coś „nie w porządku” – to rodzina, otoczenie, świat są „nie w porządku”, i to oni powinni się zmienić. Początkowo nie widziałam w sobie żadnych zmian. Nawet doszłam do wniosku, że szkoda tracić na mnie czas, bo to i tak nic nie da. Dzisiaj wiem, że Pani Ida Derezińska miała wszystko pod kontrolą – mimo mojego zwątpienia dostrzegała we mnie zmiany, potrafiła je docenić, odpowiednio mnie motywując do dalszej pracy. Nigdy nie otrzymałam od Niej pochwały wprost: udało ci się, jesteś świetna, super zrobiłaś, dobrze postąpiłaś, zasłużyłaś na pochwałę czy uznanie. I dobrze: psycholog nie ocenia! A jednak czułam Jej aprobatę dla moich osiągnięć – nawet wtedy, gdy ja ich jeszcze nie dostrzegałam. To Ona – FACHOWIEC – je widziała, i potrafiła tak umiejętnie mną pokierować, że sama zaczynałam je dostrzegać. Umiała słuchać "między wierszami" i widzieć to, o czym ja nie miałam pojęcia, że we mnie jest! Nie dawała rad – pokazywała mi drogę, nie pouczała – stawiała drogowskazy, nie chwaliła wprost, ale dawała mi poczucie, że sobie radzę coraz lepiej, że się zmieniam. Do niczego mnie nie zmuszała – to ja decydowałam, czy chcę iść w kierunku, który mi wskazuje - drogą, którą mnie prowadzi. Nie popędzała – cierpliwie czekała, aż powiem „tak”, i znowu ruszę do przodu. Jestem pewna, że gdybym powiedziała „nie, ja tak nie chcę”, znalazłaby dla mnie – i tylko dla mnie! – inną drogę, inny kierunek, ale wciąż dla mnie najlepszy. Od mocnego uścisku ręki na powitanie i ciepłego uśmiechu przeznaczonego tylko dla mnie przez cały czas czułam, że przez poświęconą mi godzinę jestem dla Niej najważniejsza, że mówię do kogoś, kto naprawdę mnie słucha i naprawdę chce mi pomóc.Dzisiaj - dzięki Niej - jestem innym człowiekiem, po raz pierwszy w życiu pogodzonym ze sobą i ze swoją historią. Głęboko wierzę, że nie trafiłam do Niej przypadkiem - była mi gdzieś tam na górze przeznaczona - NAJLEPSZA-z-NAJLEPSZYCH - właśnie dla mnie.
Joanna

Ocena
Ocena
(1) (2) (3) (dobry) (bardzo dobry)
Pozostało: 1000 znaków
Czy chcesz, abyśmy się z Tobą skontaktowali w tej sprawie? Proszę o kontakt
Nie wiesz do
kogo się zapisać?
ZADZWOŃ: 22 436 83 50
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ TERAZ »