Lekarz neurolog dzieci i młodzieży

Lekarz neurolog dzieci i młodzieży

Dziecięca neurologia diagnozuje, a także zajmuje się leczeniem różnych chorób układu nerwowego zarówno u dzieci, jak i młodzieży. Neurolodzy dziecięcy podczas kolejny wizyt dokonują oceny pracy mózgu, ale też koordynacji ruchowej małego pacjenta. Następny etap polega już na postawieniu diagnozy oraz na rozpoczęciu procesu leczenia. 

Neurolog dzieci i młodzieży stosuje się do konkretnych metod diagnostycznych, m.in. konkretne ruchy palcem. Bywa też, że wykorzystywana jest do tego np. angiografia. Zanim umówimy nasze dziecko do neurologa, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego specjalisty, a także co może być wskazaniem do konsultacji.

Czym zajmuje się neurolog dzieci i młodzieży?

Neurolog dziecięcy to specjalista, którego zadaniem jest postawienie trafnej diagnozy, a także skuteczne leczenie szeregu chorób układu nerwowego u najmłodszych. Są to zatem różne choroby ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, ale też schorzenia neurologiczne, choroby mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów u dzieci, niemowląt, ale też młodzieży. 

W przypadku jakich chorób pomoże neurolog dziecięcy?

Neurolog dziecięcy jest w stanie nie tylko dokonać specjalistycznej oceny rozwoju mózgu dziecka, ale także wykryć wiele różnych schorzeń nerwowo-mięśniowych – jest to na przykład dystrofia mięśni, a także urazy, które wyniknęły jeszcze podczas porodu. Jeżeli chodzi o choroby, którymi zajmują się neurolodzy, do tego grona należy zaliczyć m.in. mózgowe porażenie dziecięce, przepukliny rdzeniowo-kręgowe, zaburzenia zachowania oraz rozwoju, różnego typu uszkodzenia mózgu, rwa kulszowa, padaczka, czy też wszelkie zaburzenia mowy. Co więcej, lekarz neurolog dzieci i młodzieży specjalizuje się także w takich schorzeniach, jak np. ADHD, spektrum autyzmu, czy też szereg chorób genetycznych.

W razie wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, a także gdy zauważysz jakiekolwiek symptomy wymienionych wyżej chorób, zapraszamy do naszej poradni, gdzie przyjmują wykwalifikowani, doświadczeni neurolodzy dziecięcy.

 

Umów wizytę do lekarza neurologa dzieci i młodzieży

  22 436 83 50 Umów online

 

lekarz specjalista neurolog dzieci i młodzieży

dr n. med.

lekarz specjalista neurolog, lekarz specjalista neurolog dziecięcy

dr n. med.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6