Wypalenie zawodowe, zmęczenie współczuciem, stres. Jak terapeuta powinien o siebie dbać w czasach kryzysu?

Tytuł szkolenia: Wypalenie zawodowe, zmęczenie współczuciem, stres. Jak terapeuta powinien o siebie dbać w czasach kryzysu? Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów.

Kiedy: 29 czerwca, środa, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

Ekspert: Wanda Szaszkiewicz – psycholożka kliniczna z długoletnim stażem pracy jako psychoterapeutka i terapeutka par i rodzin. Kierownik Merytoryczny certyfikowanego, całościowego kursu dla psychoterapeutów w ramach Szkoły Psychoterapii DIALOG.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Podczas tego szkolenia dowiesz się czym cechuje się kryzys związany z osobistym przeciążeniem terapeuty oraz jak praktycznie sobie z nim poradzić. To szkolenie jest dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o siebie, by w konsekwencji móc lepiej funkcjonować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Dowiedz się, jak zadbać o samego siebie oraz jak być skutecznym terapeutą w kryzysowych czasach.
Polecamy szkolenie z Wandą Szaszkiewicz – „Wojna, pandemia, kryzys klimatyczny – terapeuta w obliczu kryzysu. Jak odnaleźć się w pracy z pacjentem?”
Podczas szkolenia dowiesz się:
 • czym jest kryzys,
 • czym cechuje się kryzys związany z osobistym przeciążeniem terapeuty
 • jak radzić sobie w czasach, gdy praca z pacjentem wydaje się szczególnie trudna.
Swoim praktycznym doświadczeniem i wskazówkami podzieli się Wanda Szaszkiewicz, psycholog kliniczny, psychoterapeutka i certyfikowana superwizorka terapii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Sytuacje kryzysowe, które mają obecnie miejsce na świecie dotykają nie tylko pacjentów, ale również terapeutów. Terapeuci, którzy na co dzień pomagają pacjentom zmagać się z ich trudnościami, obecnie sami konfrontują się z podobnymi zmartwieniami.
Sytuacja dodatkowego obciążenia długotrwałym kryzysem może łatwo prowadzić do obniżenia skuteczności własnej pracy, jak i do wypalenia zawodowego.
Podczas tego szkolenia dowiesz się czym cechuje się kryzys związany z osobistym przeciążeniem terapeuty oraz jak praktycznie sobie z nim poradzić. To szkolenie jest dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o siebie, by w konsekwencji móc lepiej funkcjonować zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA?

 • Czym jest kryzys traumatyczny i jakie są jego objawy?
 • Jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi w zawodzie terapeuty?
 • Jakie mogą być skutki kryzysu (np. wypalenie zawodowe) i jak do nich nie dopuścić?
 • Czym jest zjawisko poinfekcyjnego zespołu zmęczenia społecznego?
 • O skutkach społecznych przedłużającego się kryzysu globalnego.
 • Co robić, aby nie ulec “zmęczeniu współczuciem”?
 • Poznasz trzy warunki osiągania dobrostanu.
 • Jakie znaczenie w psychoterapii mają czynniki niespecyficzne, związane z osobą terapeuty?

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą poznać praktyczne wskazówki, jak skutecznie radzić sobie i efektywnie pracować w czasach wzmożonego poczucia zagrożenia i kryzysu.
Skierowane jest również do studentów psychologii jak i do osób zainteresowanych tematem prewencji wypalenia zawodowego w zawodzie psychologa i terapeuty.

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line ClickMeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenie odbędzie się część wykładowa oraz część moderowanej sekcji pytań i odpowiedzi.
Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która weźmie w nim udział otrzyma bezpłatny dostęp do nagrania na okres 90 dni.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Wanda Szaszkiewicz
 • Psycholożka kliniczna z długoletnim stażem pracy jako psychoterapeutka i terapeutka par i rodzin.
 • Kierownik Merytoryczny certyfikowanego, całościowego kursu dla psychoterapeutów w ramach Szkoły Psychoterapii DIALOG.
 • Pracowała w Zespole Leczenia Domowego Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie specjalizującym się w terapii rodzin na terenie domu pacjenta, zajmując się między innymi problematyką dziecka krzywdzonego, funkcjonującego w tzw. rodzinie wieloproblemowej.
 • Współtworzyła Krakowski Instytut Psychoterapii Stowarzyszenia Siemacha i prowadziła jego oddział w Nowej Hucie, który był nastawiony na pracę z rodzinami dysfunkcjonalnymi, zagrożonymi marginalizacją.
 • Założyła i koordynowała pracą Centrum Psychoterapii w Krakowie.
 • Jako superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego prowadzi superwizje indywidualne i zespołów, szkolenia z zakresu psychologii klinicznej i psychoterapii, między innymi w ramach Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Marii Orwid oraz Szkoły Psychoterapii Dialog, a także zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie SWPS.
 • Należy do zespołu redakcyjnego pisma „Psychoterapia” SNP PTP w którym prezentuje sylwetki psychoterapeutów.
 • Interesuje ją problematyka profesjonalnego rozwoju, a także wypalenia zawodowego psychoterapeutów.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6