Jakub Szapiro
psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny
Przyjmuje w:
- DIALOG Śródmieście - Słomińskiego 19 (Metro Dworzec Gdański),DIALOG Gocław - Bora-Komorowskiego 33A
Doświadczenie w pracy z Pacjentami:
- ponad 15 lat doświadczenia.
Praca w szpitalu:
- 2015-2018 – Oddział Leczenia Nerwic dla Młodzieży w Zagórzu (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii).
Doświadczenie zdobywał:
- w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 w Warszawie,
- na Oddziale Leczenia Nerwic dla Młodzieży w Zagórzu (Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii).
Wykształcenie:
- Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii – studia magisterskie,
- 4-letnie Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji.
Dodatkowe szkolenia:
- 2018 – Psychoterapia oparta na Mentalizacji (MBT) – poziom zaawansowany,
- 2017 – Psychoterapia oparta na Mentalizacji (MBT) – poziom podstawowy.
Specjalizuje się w:
- psychoterapii dorosłych i młodzieży,
- pracy z osobami doświadczającymi trudności w relacjach z innymi,
- problemach z emocjonalnością,
- problemach z tożsamością,
- pomocy w sytuacji zmiany i kryzysu.
Dodaj swoją opinię | |
Informujemy, że wystawiane opinie mogą dotyczyć jedynie wizyt zrealizowanych w przychodniach Centrum Terapii Dialog. W związku z tym, wszystkie opinie przechodzą przez system weryfikacji. Jeżeli podczas procesu weryfikacji nastąpi wątpliwość dotycząca wiarygodności opinii, Centrum Terapii Dialog może kontaktować się z autorem opinii w celu potwierdzenia jej autentyczności. Informacje dotyczące daty wizyty oraz danych kontaktowe potrzebne są wyłącznie w celu weryfikacji i nie beda nigdzie publikowane. | |
Pan Jakub Szapiro jest psychoterapeutą godnym zaufania. Polecam serdecznie a osobiście - dziękuję.
Pan Jakub już na ok. 3 spotkaniu zaproponował mi "terapię", na co się zgodziłem.
Kolejne sesje wyglądały dość podobnie, Pan Jakub pytał o różne sprawy, starał się podsumowywać, stawiał mniej lub bardziej trafne hipotezy dotyczące mojego życia.
Ku mojemu zdziwieniu, na 11-tym! spotkaniu okazało się jednak, że dotychczasowe sesje nie były "terapią" i dopiero po podpisaniu nienegocjowalnego kontraktu moglibyśmy zacząć.
Kontrakt ten w zasadzie sprowadzał się do zabezpieczenia interesów finansowych terapeuty.
Pan Jakub nie przejmował się faktem, że podstawowym celem takiego porozumienia powinno być ustalenie celu terapii, a do tamtej pory nie byliśmy w stanie uzgodnić wspólnego stanowiska w tej sprawie.
Po mojej odmowie podpisania dokumentu, Pan Jakub wyraźnie zirytowany próbował nakłonić mnie do zaakceptowania kontraktu wykorzystując m.in. wiedzę którą uzyskał ode mnie w trakcie tych 11-tu spotkań, co uważam za nieetyczne. Nie miał też problemu z przeznaczeniem czasu całej sesji (200zł) na "negocjacje" w tej sprawie.
Ostatecznie uznał, że moja odmowa zgody na pisemny kontrakt oznacza, że jestem niegotowy na "terapię" 🙂
Rozstałem się z Panem Jakubem bez żalu 🙂 Choć szkoda trochę zmarnowanego czasu i pieniędzy.
Szanowny Panie, dziękujemy za dokładne opisanie swoich spostrzeżeń i odczuć. Z uwagą przeczytaliśmy ten komentarz i dokładnie go przeanalizowaliśmy. Bardzo nam przykro, że doszło do nieporozumienia. Terapeuta na pierwszych spotkaniach informuje pacjenta, jak wygląda u niego proces konsultacji, który czasami rzeczywiście może trwać długo - nawet kilkanaście sesji. Jednak jest to bardzo ważny etap, podczas którego zbierany jest wywiad, ale też terapeuta i pacjent naradzają się, jak dalej będzie wyglądała współpraca, jakie są zasady terapii i jaki cel chcemy osiągnąć. Proces konsultacji to nie jest to samo, co terapia. Terapia może rozpocząć się dopiero po akceptacji kontraktu, który określa ramy terapii. Niestety brak akceptacji kontraktu jest równoznaczny z brakiem możliwości podjęcia pracy terapeutycznej.Kontrakt terapeutyczny jest powszechnie stosowany i ma na celu określenie zasad, aby dalsza współpraca była jasna i z poszanowaniem obu stron. Przykro nam z powodu zaistniałego nieporozumienia. Z wyrazami szacunku, Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości Centrum Terapii Dialog
Serdecznie polecam. Pan Szapiro jest profesjonalnym, zaangażowanym, mądrym terapeutą, zdolnym do przechodzenia z pacjentem wszystkich trudnych etapów terapii.