Wizyta Telefoniczna u Lekarza Psychiatry

Szukasz doświadczonego psychiatry?

Umów teleporadę u polecanego psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Wizyta przez telefon u psychiatry w Dialogu to:

 • łatwy i szybki kontakt z lekarzem psychiatrą
 • gwarancja skutecznego leczenia: zadowoleni pacjenci wystawili nam już ponad 2500 pozytywnych opinii na portalu Znany Lekarz
 • eksperci m.in.: od lęku, od snu, od depresji, od zaburzeń odżywiania, od nerwicy i innych
 • e-recepta online na potrzebne leki (wysłana przez SMS)
 • e-zwolnienie lekarskie online (L4 od lekarza psychiatry), jeśli zachodzi taka potrzeba (link w SMS-ie)
 • zaświadczenie online o leczeniu (link w SMS-ie)
 • e-dokumentacja medyczna dostępna w Portalu Pacjenta
 • doświadczenie: pomogliśmy już ponad 100 000 pacjentów

Zobacz, co mówią o nas pacjenci:

Umów wizytę telefoniczną u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Jak łatwo i szybko umówić wizytę telefoniczną u lekarza psychiatry:

WYBIERZ LEKARZA PSYCHIATRĘ PRZEZ TELEFON
Wybierz lekarza psychiatrę dla siebie i zarezerwuj termin

ŁATWO ZAPŁAĆ ZA WIZYTĘ (Link do płatności w SMS-ie)
Przelewy24, karta płatnicza, PayPal

ROZPOCZNIJ WIZYTĘ
O umówionej porze lekarz psychiatra zadzwoni na Twój numer telefonu.

IKONA_przewlekle_SAFETY

Bezpieczeństwo

Twoja wizyta przez telefon u psychiatry w Dialogu jest bezpieczna i dyskretna. Teleporada odbywa się poprzez profesionalnie szyfrowane połączenie telefoniczne, dzięki czemu nikt poza Tobą i lekarzem nie uzyska dostępu do wizyty. Każdego lekarza psychiatrę w Dialogu obowiązuje zachowanie tajemnicy zawodowej.

Kiedy warto skorzystać z teleporady u psychiatry?

Jeśli doświadczasz stanów, które sprawiają Ci wyraźny problem i utrudniają codzienne funkcjonowanie, skorzystaj z wizyty telefonicznej u psychiatry. Objawy, które wskazują na to, że warto sięgnąć po pomoc lekarza to na przykład:

· przytłaczający smutek, niepokój
· ciągłe wahania nastroju
· lęki – ataki lęku, jak również nawracające obawy, zamartwianie się o wszystko
· bezsenność lub nadmierna senność
· brak motywacji i energii do życia
· poczucie beznadziei, niezrozumienia, zagrożenia

Lista objawów jest oczywiście znacznie dłuższa. Czasami jeden objaw może wskazywać na kilka zaburzeń i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Lekarz psychiatra podczas wizyty przez telefon oceni, jakie rozwiązanie będzie najbardziej wskazane dla danego pacjenta.

Umów wizytę telefoniczną u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

Podczas wizyty telefonicznej lekarz psychiatra diagnozuje i leczy m.in.:

IKONY_ZBIOR

Piszą o nas:

Umów wizytę telefoniczną u psychiatry bez wychodzenia z domu. Terminy też na dziś.

FAQ

1. Jak wygląda pierwsza teleporada u lekarza psychiatry?

Początek wizyty

Na początku wizyty przez telefon lekarz psychiatra przedstawi się i zidentyfikuje pacjenta na podstawie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport), dlatego prosimy, abyś go wcześniej przygotował.

Opisanie problemu

Konsultacja przez telefon u psychiatry polega głównie na rozmowie. Lekarz na początku  zapyta, z jakim problemem się zgłaszamy, co nam dolega, co nas martwi i niepokoi. Może też dopytać, kiedy zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy.

Dokumentacja medyczna

Lekarz może zapytać także o inne choroby (także te niezwiązane ze zdrowiem psychicznym) i przyjmowane leki. Warto mieć przy sobie dokumentację medyczną, lub wyniki badań, jeśli takie były przeprowadzane w ostatnim czasie.

Szczera rozmowa

Niezwykle ważne jest to, aby szczerze porozmawiać z psychiatrą przez telefon i odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą – dzięki temu lekarz uzyska właściwy i pełny obraz naszego problemu i postawi właściwą diagnozę

Pacjenci często obawiają się mówić o swoich problemach, gdyż sądzą, że zostaną niezrozumieni lub co gorsza wyśmiani. Warto pamiętać, że psychiatrzy  każdego dnia spotykają się z pacjentami, którzy przychodzą z najróżniejszymi problemami, często krępującymi bądź wstydliwymi. Psychiatrzy są przygotowywani do prowadzenia rozmów w taki sposób, aby pacjent nie czuł się skrępowany, ale zrozumiany. Co więcej, obowiązuje ich etyka oraz tajemnica zawodowa, także żadna rozmowa nie wychodzi poza wizytę. To o czym mówi się podczas konsultacji telefonicznej zostaje między lekarzem a pacjentem.

Diagnoza

Na podstawie wywiadu, czasem specjalnych testów i wyników badań, lekarz stawia diagnozę. W zależności od wielu czynników może to nastąpić już na pierwszej wizycie lub po kilku kolejnych konsultacjach.

Leczenie

Następnie psychiatra podczas teleporady proponuje formę leczenia. W czasie wizyty przez telefon lekarz może przepisać leczenie farmakologiczne i wystawić E -receptę, a jeżeli stan pacjenta tego wymaga, e-zwolnienie lekarskie.  Psychiatra podczas teleporady może także skierować na psychoterapię online (lub stacjonarną). Niezwykle istotna w procesie leczenia jest współpraca lekarza i pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń psychiatry. Należy też informować na bieżąco lekarza o wszystkich wątpliwościach, bądź niepożądanych skutkach przyjmowanych leków. Wówczas lekarz będzie miał możliwość zmodyfikowania zaleceń tak, aby dopasować je precyzyjnie do potrzeb danej osoby.

Niektóre choroby wymagają stałej opieki psychiatrycznej, ale są też takie zaburzenia i trudności, które można całkowicie wyleczyć. Sukces w procesie powrotu do zdrowia zależy od obu stron: Pacjenta oraz psychiatry i ich współpracy. Dlatego jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z problemami natury psychicznej, nie zwlekaj! Udaj się po pomoc do specjalisty. Nie ma się czego bać ani wstydzić!

2. Jak przygotować się do teleporady ?

Umówiłeś już pierwszą teleporadę u lekarza psychiatry w Dialogu: co teraz musisz zrobić?

PRZED WIZYTĄ:

 1. Opłać umówioną wizytę (Blik, Przelewy24, karta) w ciągu 30 minut od momentu rezerwacji, inaczej rezerwacja terminu zostanie anulowana. Łatwo zapłać w koncie na Portalu Pacjenta Zapłać »
 2. Uzupełnij dane osobowe (numer PESEL, adres zamieszkania) w koncie na Portalu Pacjenta Zaloguj »»
 3. Jeżeli posiadasz, przygotuj:
  •       karty informacyjne leczenia szpitalnego
  •       wyniki badań laboratoryjnych i pracownianych (np. TK, MRI)
  •       zaświadczenia
  •       spis leków przyjmowanych obecnie i w przeszłości, niezależnie od przyczyny
  •       informacje o przebytych chorobach, wypadkach, hospitalizacjach
  •       wszystkie dokumenty i informacje dotyczące stanu zdrowia

ABY TELEWIZYTA ODBYŁA SIĘ W KOMFORTOWYCH WARUNKACH:

 1. Przygotuj naładowany telefon z działającym mikrofonem i usiądź w miejscu, w którym masz dobry zasięg telefoniczny.
 2. Zorganizuj swój czas tak, aby być dostępnym przez cały czas trwania telekonsultacji (w wybranym przez siebie terminie i godzinie).
 3. Bądź dostępny pod telefonem na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty.
 4. Specjalista zadzwoni do Ciebie przez telefon (z zastrzeżonego numeru) w wybranym przez Ciebie terminie. Lekarz próbuje połączyć się z pacjentem przez 10 minut – po tym czasie Specjalista kończy próbę kontaktu uznając ją jako nieudaną. W przypadku pytań koniecznie skontaktuj się z Działem Obsługi Pacjenta: 22 436 83 50
 5. Zdrowie psychiczne to bardzo osobisty obszar każdego człowieka. Z tego względu teleporady  powinny odbywać się bez obecności osób trzecich (np. członków rodziny, znajomych). Warto też wybrać najbardziej komfortowe miejsce dla siebie: ulubiony fotel, kanapę lub krzesło przy biurku.

3. Czy podczas teleporady u lekarza psychiatry dostanę e-receptę i e-zwolnienie lekarskie (L4)?

Lekarz psychiatra podczas wizyty przez telefon ma możliwość wystawienia recepty. Od stycznia 2020 roku w Polsce istnieje e-recepta, która jest przesyłana do odpowiedniego systemu. Pacjent po wizycie otrzymuje jej numer (ma go na swoim profilu w Portalu Pacjenta), który podaje pracownikowi apteki wraz ze swoim PESEL-em: dzięki temu może wykupić leki.

Wielu pacjentów zastanawia się, czy po konsultacji telefonicznej z lekarzem będą mogli otrzymać zwolnienie. Już od 2016 roku w Polsce można wypisać pacjentom e-zwolnienie, czyli e-ZLA. E-ZLA otrzymasz, jeśli podczas wizyty lekarz uzna, że Twój stan uniemożliwia Ci pracę i że potrzebujesz czasu na regenerację oraz skupienie się na własnym zdrowiu psychicznym.  Lekarz może także skierować pacjenta na psychoterapię online (lub stacjonarną).

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6