Teleporada – lekarz psychiatra przez telefon

W Centrum Terapii Dialog skutecznie pomagamy osobom z całej Polski dzięki wizytom przez telefon u lekarza psychiatry.

Aby umówić się na teleporadę / wizytę przez telefon u lekarza psychiatry:

Aby umówić wideo – wizytę u psychiatry KLIKNIJ TUTAJ >>

Dlaczego warto wybrać teleporadę u lekarza psychiatry w Centrum Terapii Dialog?

SPECJALISTYCZNE PORADNIE

W Centrum Terapii Dialog pracuje Zespół Specjalistów,  którzy są ekspertami w danej, wąskiej dziedzinie i udzielają teleporad w ramach Specjalistycznych Poradni, do których Pacjent może zgłosić się z konkretnym problemem np. z depresją, z lękami, z zaburzeniami snu.

ZAUFANIE PACJENTÓW

Przez 15 lat pomogliśmy już ponad 100.000 pacjentów. Z ostatniego badania wynika, że 98% pacjentów jest zadowolonych z naszych usług i wystawiło nam ponad 1000 pozytywnych opinii na portalu Znany Lekarz.

NOWOCZESNE LECZENIE

Psychiatrzy w Dialogu leczą pacjentów zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną uzyskaną dzięki regularnym uczestnictwie w najważniejszych zagranicznych i krajowych konferencjach psychiatrycznych m.in. APA w USA, czy ECNP w Europie. Stosują nowoczesne metody leczenia i skuteczne leki.

Jak to działa?

Projekt bez tytułu (47)

1. Wybierz psychiatrę przez telefon

Wybierz lekarza psychiatrę dla siebie i zarezerwuj termin (tutaj).
Projekt bez tytułu – 2022-04-15T131444.299

2. Łatwo zapłać za wizytę

Przelewy24, Blik, karta płatnicza, PayPal
główna

3. Teleporada

O umówionej porze lekarz psychiatra zadzwoni do Ciebie przez telefon.

Aby umówić się na teleporadę u lekarza psychiatry:

Zobacz, co piszą o nas pacjenci:

Kiedy warto skorzystać z porad psychiatry przez telefon?

Jeśli doświadczasz stanów, które sprawiają Ci wyraźny problem i utrudniają codzienne funkcjonowanie, skorzystaj z teleporady u lekarza psychiatry. Objawy, które wskazują na to, że warto sięgnąć po pomoc lekarza to na przykład:
· przytłaczający smutek, niepokój
· stałe wahania nastroju
· lęki  i zamartwianie się – ataki lęku, jak również nawracające obawy, zamartwianie się o wszystko
· bezsenność, nadmierna senność, wybudzanie się w nocy
· brak energii i chęci do życia
· poczucie beznadziei, niezrozumienia, zagrożenia
· niecodzienne doświadczenia zmysłowe i psychiczne
Lista objawów jest oczywiście znacznie dłuższa. Czasami jeden objaw może wskazywać na kilka zaburzeń i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Lekarz psychiatra w trakcie wizyty przez telefon oceni, jakie rozwiązanie będzie najbardziej wskazane dla danego pacjenta.

Lekarz psychiatra diagnozuje i leczy m.in.:

Depresję, Nerwice, Lęki, Zaburzenia snu, Natręctwa, Bulimię, Anoreksję, Psychozy, ADHD u Dorosłych, CHAD, Dysmorfofobię, Zdrowie Psychiczne w Ciąży, Fibromialgię

Napisali o nas

FAQ

1. Jak wygląda pierwsza teleporada u lekarza psychiatry?

Początek wizyty

Na początku wizyty przez telefon lekarz psychiatra przedstawi się i zidentyfikuje pacjenta na podstawie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport), dlatego prosimy, abyś go wcześniej przygotował.

Opisanie problemu

Konsultacja przez telefon u psychiatry polega głównie na rozmowie. Lekarz na początku  zapyta, z jakim problemem się zgłaszamy, co nam dolega, co nas martwi i niepokoi. Może też dopytać, kiedy zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy.

Dokumentacja medyczna

Lekarz może zapytać także o inne choroby (także te niezwiązane ze zdrowiem psychicznym) i przyjmowane leki. Warto mieć przy sobie dokumentację medyczną, lub wyniki badań, jeśli takie były przeprowadzane w ostatnim czasie.

Szczera rozmowa

Niezwykle ważne jest to, aby szczerze porozmawiać z psychiatrą przez telefon i odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą – dzięki temu lekarz uzyska właściwy i pełny obraz naszego problemu i postawi właściwą diagnozę

Pacjenci często obawiają się mówić o swoich problemach, gdyż sądzą, że zostaną niezrozumieni lub co gorsza wyśmiani. Warto pamiętać, że psychiatrzy  każdego dnia spotykają się z pacjentami, którzy przychodzą z najróżniejszymi problemami, często krępującymi bądź wstydliwymi. Psychiatrzy są przygotowywani do prowadzenia rozmów w taki sposób, aby pacjent nie czuł się skrępowany, ale zrozumiany. Co więcej, obowiązuje ich etyka oraz tajemnica zawodowa, także żadna rozmowa nie wychodzi poza wizytę. To o czym mówi się podczas konsultacji telefonicznej zostaje między lekarzem a pacjentem.

Diagnoza

Na podstawie wywiadu, czasem specjalnych testów i wyników badań, lekarz stawia diagnozę. W zależności od wielu czynników może to nastąpić już na pierwszej wizycie lub po kilku kolejnych konsultacjach.

Leczenie

Następnie psychiatra podczas teleporady proponuje formę leczenia. W czasie wizyty przez telefon lekarz może przepisać leczenie farmakologiczne i wystawić E -receptę, a jeżeli stan pacjenta tego wymaga, e-zwolnienie lekarskie.  Psychiatra podczas teleporady może także skierować na psychoterapię online (lub stacjonarną). Niezwykle istotna w procesie leczenia jest współpraca lekarza i pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń psychiatry. Należy też informować na bieżąco lekarza o wszystkich wątpliwościach, bądź niepożądanych skutkach przyjmowanych leków. Wówczas lekarz będzie miał możliwość zmodyfikowania zaleceń tak, aby dopasować je precyzyjnie do potrzeb danej osoby.

Niektóre choroby wymagają stałej opieki psychiatrycznej, ale są też takie zaburzenia i trudności, które można całkowicie wyleczyć. Sukces w procesie powrotu do zdrowia zależy od obu stron: Pacjenta oraz psychiatry i ich współpracy. Dlatego jeśli czujesz, że nie radzisz sobie z problemami natury psychicznej, nie zwlekaj! Udaj się po pomoc do specjalisty. Nie ma się czego bać ani wstydzić!

2. Jak przygotować się do teleporady ?

Umówiłeś już pierwszą teleporadę u lekarza psychiatry w Dialogu: co teraz musisz zrobić?

PRZED WIZYTĄ:

 1. Opłać umówioną wizytę (Blik, Przelewy24, karta) w ciągu 30 minut od momentu rezerwacji, inaczej rezerwacja terminu zostanie anulowana. Łatwo zapłać w koncie na Portalu Pacjenta Zapłać »
 2. Uzupełnij dane osobowe (numer PESEL, adres zamieszkania) w koncie na Portalu Pacjenta Zaloguj »»
 3. Jeżeli posiadasz, przygotuj:
  •       karty informacyjne leczenia szpitalnego
  •       wyniki badań laboratoryjnych i pracownianych (np. TK, MRI)
  •       zaświadczenia
  •       spis leków przyjmowanych obecnie i w przeszłości, niezależnie od przyczyny
  •       informacje o przebytych chorobach, wypadkach, hospitalizacjach
  •       wszystkie dokumenty i informacje dotyczące stanu zdrowia

ABY TELEWIZYTA ODBYŁA SIĘ W KOMFORTOWYCH WARUNKACH:

 1. Przygotuj naładowany telefon z działającym mikrofonem i usiądź w miejscu, w którym masz dobry zasięg telefoniczny.
 2. Zorganizuj swój czas tak, aby być dostępnym przez cały czas trwania telekonsultacji (w wybranym przez siebie terminie i godzinie).
 3. Bądź dostępny pod telefonem na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty.
 4. Specjalista zadzwoni do Ciebie przez telefon (z zastrzeżonego numeru) w wybranym przez Ciebie terminie. Lekarz próbuje połączyć się z pacjentem przez 10 minut – po tym czasie Specjalista kończy próbę kontaktu uznając ją jako nieudaną. W przypadku pytań koniecznie skontaktuj się z Działem Obsługi Pacjenta: 22 436 83 50
 5. Zdrowie psychiczne to bardzo osobisty obszar każdego człowieka. Z tego względu teleporady  powinny odbywać się bez obecności osób trzecich (np. członków rodziny, znajomych). Warto też wybrać najbardziej komfortowe miejsce dla siebie: ulubiony fotel, kanapę lub krzesło przy biurku.

3. Czy podczas teleporady u lekarza psychiatry dostanę e-receptę i e-zwolnienie lekarskie (L4)?

Lekarz psychiatra podczas wizyty przez telefon ma możliwość wystawienia recepty. Od stycznia 2020 roku w Polsce istnieje e-recepta, która jest przesyłana do odpowiedniego systemu. Pacjent po wizycie otrzymuje jej numer (ma go na swoim profilu w Portalu Pacjenta), który podaje pracownikowi apteki wraz ze swoim PESEL-em: dzięki temu może wykupić leki.

Wielu pacjentów zastanawia się, czy po konsultacji telefonicznej z lekarzem będą mogli otrzymać zwolnienie. Już od 2016 roku w Polsce można wypisać pacjentom e-zwolnienie, czyli e-ZLA. E-ZLA otrzymasz, jeśli podczas wizyty lekarz uzna, że Twój stan uniemożliwia Ci pracę i że potrzebujesz czasu na regenerację oraz skupienie się na własnym zdrowiu psychicznym.  Lekarz może także skierować pacjenta na psychoterapię online (lub stacjonarną).

Kącik wiedzy

Teleporady psychiatryczne

Wizyta przez telefon u lekarza psychiatry to przede wszystkim rozmowa oraz wywiad. Podczas takiego spotkania dochodzi do omówienia wszelkich dolegliwości i problemów. Ma to pozwolić specjaliście zaplanować ewentualne, dalsze działania np. skierowanie pacjenta na psychoterapię online czy zlecenie farmakologii.

Teleporady psychiatryczne to z pewnością coś, do czego można się dobrze przygotować, nazywając lub określając wstępnie towarzysząca nam objawy. Warto także stworzyć listę leków, które przyjmujemy, wyniki naszych poprzednich badań, a także wszelkie inne informacje dotyczące naszego stanu zdrowia, które w kontekście zdrowia psychicznego mogą mieć mniejsze lub większe znaczenie. Posiadania dokumentacji może być pomocne dla lekarza specjalisty, aby już wstępnie móc podjąć pewnie działania.

Jeśli zależy Ci na tym, aby zapewnić sobie pełen spokój oraz dyskrecję w trakcie teleporady, na taką konsultację powinniśmy umówić się w momencie, kiedy  będziemy sami w domu lub w innym spokojnym miejscu.

Teleporada jest bardzo wygodną formą kontaktu z lekarzem. Możesz szybko umówić telefoniczną konsultacje z lekarzem psychiatrą, a nawet z profesorem psychiatrii. Dzięki wybraniu teleporady zredukujesz niepotrzebny stres i zadbasz o własny komfort.

Dlaczego warto zdecydować się na teleporadę u lekarza psychiatry?

Niektórzy pacjenci wstydzą lub boją się wybrać na pierwszą wizytę u lekarza psychiatry. Aby pierwsza wizyta była bardziej komfortowa i po prostu łątwiejsza warto wybrać teleporadę u lekarza psychiatry przez telefon. Jest to skuteczna forma pomocy w przypadku różnych dolegliwości. W ich trakcie, porusza się intymne,  często głęboko skrywane problemy. Samo dzielenie się nimi może nie być łatwe, szczególnie podczas pierwszej wizyty twarzą w twarz z psychiatrą.

Dlatego w konkretnych okolicznościach, kiedy wolimy pozostać w swojej „bezpiecznej przystani”, możliwość odbycia teleporady z psychiatrą okaże się znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Dzięki teleporadzie psychiatrycznej z pewnością uda się nam też uniknąć długiego oczekiwania. Terminy na teleporady są często dostępne „od ręki”. Wizyta u psychiatry przez telefon pozwala też na zaoszczędzić czas przeznaczony na często długie dojazdy. Jest to też ogromna wygoda dla wszystkich osób, które zamieszkują mniejsze miejscowości, które z naturalnych przyczyn, mają po prostu utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów.

Jeśli zatem towarzyszące Ci objawy powodują duży dyskomfort oraz niepokój, nie odkładaj telewizyty psychiatrycznej na później. Skorzystaj z teleporady i zadbaj o zdrowie jak najszybciej.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online