Psychoterapia online

Zależy Ci, aby rozpocząć psychoterapię online jak najszybciej:

Zależy Ci na doborze najlepszego psychoterapeuty online do Twoich trudności, wypełnij formularz:

Psychoterapia online w Centrum Terapii Dialog - dlaczego warto wybrać?

Zespół doświadczonych psychoterapeutów

Nasz zespół psychologów to wyłącznie sprawdzeni specjaliści, którzy przeszli wieloetapową trudną rekrutację. Pracują pod stałą superwizją grupową i indywidualną, odbyli terapię własną oraz staże kliniczne w akredytowanych ośrodkach. Są członkami różnych Towarzystw Psychoterapeutycznych.

Twoje potrzeby są ważne

Wiemy, że pacjenci mają różne potrzeby, dlatego na psychoterapię w Dialogu można zapisać się szybko na najbliższy możliwy termin  (tutaj) albo zdecydować się na dobór psychoterapeuty do zgłaszanych trudności (tutaj).

Zaufanie pacjentów

Przez 15 lat pomogliśmy już ponad 100.000 pacjentów. Z ostatniego badania wynika, że 98% pacjentów jest zadowolonych z naszych usług i wystawiło nam ponad 1000 pozytywnych opinii na portalu Znany Lekarz.

Jak działa psychoterapia online?

krok_1 kopia

Wybierz psychoterapeutę online

Wybierz psychoterapeutę online z najszybszym terminem lub wypełnij formularz
krok_2-2 kopia

Łatwo zapłać za wizytę

Przelewy24, Blik, karta płatnicza, PayPal
krok_3 kopia

Psychoterapia online

O umówionej porze zaloguj się na Portal Pacjenta (www.dialogonline.pl) i dołącz do rozmowy z psychoterapeutą.

Kiedy psychoterapia online może pomóc?

JEST CI ŹLE OD DŁUŻSZEGO CZASU

Sam nie wiesz, co Ci jest, ale od dłuższego czasu nie czujesz się dobrze. Podczas psychoterapii online możesz odkryć, o co naprawdę Ci chodzi i przepracować daną trudność.​ Ito bez wychodzenia z domu.

CHCESZ PRACOWAĆ NAD SOBĄ I RELACJAMI Z INNYMI LUDŹMI

Chciałbyś mieć dobre relacje z dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi, jednak często nie możesz się z nimi dogadać. Psychoterapia online daje przestrzeń do pracy nad dobrymi relacjami i pokazuje, jak je budować.

CHCESZ ZMIANY W SWOIM ŻYCIU

Od dłuższego czasu Ci się nie układa, nie żyjesz pełnią życia i chcesz to zmienić. Psychoterapia online skutecznie pomoże ci w przeprowadzeniu zmiany i odnalezieniu sensu życia na nowo.

STANY DEPRESYJNE

Ostatnio wiele osób doświadcza stanów depresyjnych, długotrwałego smutku, poczucia pustki i beznadziei. W takiej sytuacji może pomóc kompleksowa opieka: psychoterapeuty online i lekarza psychiatry online.

KŁOPOTY W ZWIĄZKU

Ciągle kłócisz się z partnerem lub czujesz, że oddaliliście się od siebie? Psychoterapia online wesprze Was w odbudowaniu Waszej relacji lub spokojnym rozstaniu.

CIĄGLE SIĘ MARTWISZ I CZUJESZ SIĘ PRZYTŁOCZONY

Widzisz wszystko w czarnych barwach i każdego dnia bardzo się zamartwiasz. Masz tak dużo obowiązków, że nie wiesz, za co się zabrać. Psychoterapia online pomoże Ci wyjść z impasu.

POJAWIŁY SIĘ STANY LĘKOWE, ODCZUWASZ LĘK

Pandemia, a ostatnio wojna w Ukrainie przyniosły znaczny wzrost zaburzeń lękowych. Rozpocznij zdalne spotkania z psychoterapeutą, aby odczuwać mniejsze napięcie i znaleźć spokój.

Zależy Ci, aby rozpocząć psychoterapię online jak najszybciej:

Zależy Ci na doborze najlepszego psychoterapeuty online do Twoich trudności, wypełnij formularz:

Zobacz, co mówią nasi pacjenci:

O psychoterapii online

PSYCHOTERAPIA ONLINE –  jest taką samą metodą leczenia o naukowo udowodnionej skuteczności jak psychoterapia w gabinecie, a jej najważniejszym elementem jest relacja z terapeutą. Cały proces leczenia opiera się na regularnych zdalnych spotkaniach – rozmowach z psychoterapeutą online, które odbywają się z ustaloną częstotliwością (średnio raz w tygodniu), indywidualnie lub grupowo. Przebieg spotkań oraz omawianie kolejnych problemów nie jest sztywno ustalony – zależy od danego psychoterapeuty, od nurtu, w którym odbywa się psychoterapia online oraz od tego, jakie cele ustalił pacjent z terapeutą. Ważne jest również to, jak dużo pacjent chce ujawnić o sobie psychoterapeucie.

Jak wygląda psychoterapia online w Dialogu?

1. Psychoterapię online poprzedzają 1-4 konsultacje, podczas których pacjent i psychoterapeuta  poznają się nawzajem, wstępnie analizują najważniejsze trudności, problemy i oczekiwania pacjenta oraz podejmują ważną decyzję o rozpoczęciu właściwej psychoterapii.

2. Proces psychoterapii online rozpoczyna się z chwilą uzgodnienia tzw. kontraktu terapeutycznego,  który zawiera najważniejsze zasady terapii (m.in są to: nurt psychoterapeutyczny, ustalona częstotliwość i termin spotkań, jak długo ma trwać terapia, warunki płatności itd.).

Media o nas

Psychoterapia online w Dialogu: najczęstsze pytania i odpowiedzi

• Jak wygląda pierwsza wizyta online u psychoterapeuty?

Pierwsza zdalna konsultacja u psychoterapeuty online służy zapoznaniu się pacjenta z psychoterapeutą. Psychoterapeuta łączy się z pacjentem na wizycie online za pośrednictwem Portalu Pacjenta (www.dialogonline.pl). Przywita się i zapyta o to, z czym pacjent przychodzi.  Jest to szansa, by specjalista zapoznał się z pacjentem oraz problemami, z którymi się boryka. Przed takim spotkaniem nie trzeba się  specjalnie przygotowywać. Należy jednak zwrócić uwagę, że w czasie sesji psychoterapii indywidualnej być możliwie otwartym, nie krępować się i szczerze opowiadać o sobie i swoich trudnościach. To co najważniejsze: Sukces psychoterapii online zależy przede wszystkim od współpracy pacjenta z psychoterapeutą.

Część osób, które nigdy nie korzystały z tego rodzaju pomocy, przed pierwszą sesją zastanawia się, czy trzeba jakoś specjalnie rozmawiać z psychoterapeutą. Tymczasem ważne jest tylko, aby być otwartym i niczego nie ukrywać. Pamiętaj, że Twój psychoterapeuta nie jest wrogiem, a wręcz przeciwnie, chce Ci pomóc. Właśnie dlatego na konsultacjach online staraj się stosować do jego zaleceń i odpowiadaj szczerze na jego pytania.

Na koniec wizyty psychoterapeuta zaproponuje kolejne spotkanie online, a jeśli zdecydujesz się na korzystanie z psychoterapii online, razem ustalicie jej zasady m.in. częstotliwość spotkań, które zostaną zapisane w tzw. kontrakcie  psychoterapeutycznym.

• Czym różni się psychoterapeuta od psychologa?

Warto wiedzieć, że psycholog i psychoterapeuta zajmują się tą samą dziedziną — psychiką człowieka. Jednak ich praca bardzo się różni.

Psycholog:

  • to absolwent studiów psychologicznych;
  • udziela wsparcia psychicznego i stawia diagnozę psychologiczną;
  • orzeka i opiniuje,
  • nie może prowadzić psychoterapii, jeśl nie ukończył szkoły psychoterapii lub nie jest w trakcie trwania nauki.

Zadaniem psychologa jest postawienie odpowiedniej diagnozy na podstawie zebranego od pacjenta wywiadu oraz testów psychologicznych oraz udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Psycholog nie może wypisywać recept.

Psychoterapeuta:

to osoba, która ukończyła szkołę psychoterapii. Już w trakcie nauki w szkole psychoterapii (po II roku) może prowadzić psychoterapię z pacjentami o różnych diagnozach w formie psychoterapii indywidualnej, grupowej, małżeńskiej/par i rodzin.

Psychoterapeutą może zostać absolwent specjalistycznego całościowego podyplomowego szkolenia w psychoterapii trwającego co najmniej 4 lata (min. 1200 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego zawierającego terapię własną, superwizję i staż kliniczny).

Psychoterapeuta pomaga osobom z problemami natury psychicznej i psychologicznej. Może stosować różne metody pracy, które są ujęte w nurty terapeutyczne: np. psychoterapia behawioralna, analityczna, psychodynamiczna czy humanistyczna. Często do psychoterapeuty kieruje lekarz psychiatra.

• Czy sama psychoterapia online wystarczy, aby się wyleczyć?

Przede wszystkim przed rozpoczęciem psychoterapii online warto jest odbyć wizytę u lekarza psychiatry online lub w gabinecie, aby na podstawie wywiadu oraz zleconych badań wykluczyć różne przyczyny naszych dolegliwości. Z wizyty u lekarza psychiatry wcale nie musimy wyjść z receptą na leki, a wprost przeciwnie – często to właśnie lekarz psychiatra jako skuteczną metodę leczenia wskazuje psychoterapię.

Czasami, po wizycie kontrolnej u lekarza psychiatry, rzeczywiście psychoterapia może wystarczyć przy pokonaniu niektórych zaburzeń psychicznych m.in u osób, które chciałyby pokonać rozmaite lęki, poradzić sobie z traumą z dzieciństwa lub trudnymi wydarzeniami, np. rozwodem. Psychoterapia jest również niezbędna, kiedy zmagasz się z nałogiem, depresją, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania.

W niektórych przypadkach w leczeniu powyższych zaburzeń korzystne będzie połączenie psychoterapii z wizytami u psychiatry i zażywaniem leków przez określony czas. Warto też zwrócić uwagę na to, że terapia online nie jest dla osób z pewnymi poważnymi problemami i zaburzeniami psychicznymi (takimi jak myśli samobójcze lub psychozy).

Do terapeuty można przyjść nie tylko z konkretnym problemem, czy w sytuacji kryzysowej, ale także, żeby po prostu lepiej poznać i zrozumieć siebie. Taki rodzaj kontaktu to terapia samorozwojowa. Dla wielu osób psychoterapia to droga do otwarcia się na siebie i otaczający świat w kierunku szczęśliwszego i bardziej świadomego życia i poprawy jego jakości.

Jest jednak wiele sytuacji, w których leczenie farmakologiczne jest niezbędne. Stosuje się w przypadku cięższych zaburzeń i chorób psychicznych. Farmakoterapia jest podstawową metodą leczenia w problemach takich jak choroba afektywna dwubiegunowa i psychozy, np. schizofrenia i zaburzenia urojeniowe. W leczeniu ciężkich zaburzeń psychoterapia jest oddziaływaniem wspomagającym. Zmniejszenie objawów za pomocą leków może również zwiększyć skuteczność innych metod leczenia, takich jak psychoterapia.

Leki mogą także wspomagać leczenie niektórych zaburzeń. Będzie tak w przypadku ciężkiej depresji, uzależnień oraz zaburzeń: odżywiania, somatyzacyjnych, osobowości, lękowych. Mogą być też przydatne w przypadku współwystępowania zaburzeń psychicznych (np. depresji i zaburzeń osobowości albo zaburzeń odżywiania i zaburzeń lękowych).

Często najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii oraz opieki psychiatryczna. W Dialogu lekarze psychiatrzy oraz psychoterapeuci mogą ze sobą współpracować i razem zaproponować indywidualną ścieżkę leczenia dla danego pacjenta.

• Jak długo trwa psychoterapia online?

Psychoterapia online  może być krótkoterminowa lub  trwać dłużej. Postępy w psychoterapii zależą od indywidualnej sytuacji i stanu pacjenta. Zaletą psychoterapii online jest to, że zdalne wizyty można odbywać z każdego miejsca w Polsce i na świecie, na komputerze, tablecie lub telefonie, również podczas wakacji czy wyjazdów służbowych. Dzięki temu nie wychodzi się z rytmu spotkań i szybciej można osiągnąć oczekiwane efekty.

• Czy muszę regularnie spotykać się z psychoterapeutą online?

Spotkania z psychoterapeutą online powinny odbywają się regularnie, ponieważ  stanowią pewien proces. Dlaczego jest to takie istotne? Odpowiedź jest prosta – regularność i przewidywalność sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa, które jest niezbędne dla powodzenia terapii. Podjęcie psychoterapii online to poważna decyzja. Psychoterapia jest procesem, który wymaga zaangażowania, a stały termin oraz możliwość odbywania zdalnych konsultacji z każdego miejsca w Polsce i na świecie temu zaangażowaniu sprzyjają.

• Czy psychoterapeuta może przepisać mi leki?

Zapisywaniem leków, prowadzeniem farmakoterapii, wydawaniem e-recepty i e-zwolnienia zajmuje się lekarz psychiatra lub lekarz psychiatra online. Psychoterapeuta to osoba, która jest w trakcie lub ukończyła szkołę psychoterapii – może to być zarówno psycholog, jak i lekarz. W przypadku, w którym psychoterapeuta jest również lekarzem, jak najbardziej może przepisać leki. Jeśli nie – po leczenie farmakologiczne należy zwrócić się do lekarza psychiatry.

•Kiedy psychoterapia online jest szczególnie wskazana?

Dla dużej części pacjentów psychoterapia online daje poczucie bezpieczeństwa i komfort, którego nie mogą dać spotkania osobiste. Poza tym zdalne wizyty są alternatywą dla osób, które nie mogą podjąć terapii lub poradzić się psychoterapeuty stacjonarnie. 

W jakich sytuacjach psychoterapia online sprawdzi się idealnie? Kto może skorzystać z porady psychologa online?

  • Osoby, które cenią czas i wygodę. Psychoterapia online to niewątpliwe oszczędność czasu: nie musisz dojeżdżać na sesje, a zazwyczaj czas dojazdu zabiera tyle ile sama sesja. Dodatkowo jest to również bardzo wygodne: podczas sesji psychoterapii przebywasz w znanym Ci otoczeniu, więc nie odczuwasz stresu związanego z przebywaniem w gabinecie.
  • Osoby, które często podróżują. Jeżeli Twój tryb życia sprawia, że ciągle zmieniasz swoje miejsce pobytu, podjęcie tradycyjnej psychoterapii może być niemożliwe. W takich przypadkach korzystanie z usług psychoterapeuty online, pozwoli Ci systematycznie brać udział w sesjach, niezależnie od miejsca, w którym jesteś – o ile tylko będziesz miał połączenie z Internetem.
  • Osoby z mniejszych miejscowości i wsi. Ciągle w małych miastach oraz na wsi dostęp do doświadczonych psychoterapeutów jest ograniczony. Wtedy idealnym rozwiązaniem może stać się psychoterapia online, dzięki której uzyskasz dostęp do najlepszych, polecanych specjalistów Polsce.
  • Osoby, które są za granicą. Pomimo świetnej znajomości obcych języków i długiego mieszkania za granicą o prywatnych problemach może być Ci łatwiej i wygodniej mówić w języku polskim.
  • Osoby z niepełnosprawnością. Dzięki połączeniu się z terapeutą online z własnego domu można uniknąć dodatkowego wysiłku jakim jest np. transport do gabinetu.
  • Osoby, którym wstyd lub inne emocje utrudniają kontakt osobisty. Są osoby, które wstydzą się chodzenia na psychoterapię (mogą się też obawiać, że ktoś ze znajomych czy rodziny zobaczy je przed gabinetem psychoterapeuty). Jeżeli takie emocje nie są Ci obce, to psycholog online jest najlepszą opcją.

Zależy Ci, aby rozpocząć psychoterapię online jak najszybciej:

Zależy Ci na doborze najlepszego psychoterapeuty online do Twoich trudności, wypełnij formularz:

Kącik wiedzy

Psychoterapia online w pigułce

W ramach świadczonej opieki medycznej w Centrum Terapii Dialog prowadzona jest również psychoterapia online. Ponieważ obecnie mamy wygodny dostęp do komunikatorów wideo psychoterapia online może okazać się dobrą alternatywą dla tradycyjnie rozumianej terapii. Spotkania z psychoterapeutą, pomimo formy zdalnej, są tak samo skuteczne i przebiegają w podobnym sposób jak osobiste. Psychoterapia online to polecane rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach lub nie mogą uczestniczyć w wizytach u psychoterapeutów w Warszawie. Możesz  uczestniczyć w psychoterapii online z dowolnego miejsca na świecie, a kiedy masz tyle spraw na głowie, że dojazdy do gabinetu psychoterapeuty nie wchodzą w grę psychoterapia online to doskonałe rozwiązanie. Z takiej formy terapii korzystają również Pacjenci z niepełnosprawnościami fizycznymi, dla których regularne odwiedzanie gabinetu jest sporym wyzwaniem. Jest też grono osób, które po prostu woli taką formę kontaktu.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online