Lekarz Neurolog

Szukasz doświadczonych i sprawdzonych lekarzy neurologów?

Zapraszamy do Centrum Terapii DIALOG w Warszawie gdzie zgromadziliśmy w Zespole mądrych i doświadczonych lekarzy neurologów.

Lekarze neurolodzy pracujący w Centrum Terapii DIALOG poszerzają wiedzę w codziennej pracy z setkami pacjentów, pracując na największych Oddziałach Neurologicznych warszawskich Szpitali i Instytutów.

Pracują z nami neurolodzy wyspecjalizowani w diagnozowaniu i leczeniu wszystkich schorzeń neurologicznych, którzy stale współpracują z lekarzami innych specjalizacji, aby pomóc każdemu Pacjentowi jak najlepiej.

Nie wiesz do kogo się zapisać?
Zadzwoń: (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.

lekarz specjalista neurolog

lek.

lekarz specjalista neurolog

dr n. med.

lekarz specjalista neurolog, lekarz specjalista neurolog dziecięcy

dr n. med.

Lekarz neurolog – czym się zajmuje i kiedy należy go odwiedzić?

Nie każdy posiada wiedzę z zakresu tego, czym zajmuje się lekarz neurolog, jak wygląda prowadzone przez niego badania, a także w jakiej sytuacji konieczne jest umówienie się na badanie. Mając świadomość i informacje dotyczące tego zagadnienia, będziemy w stanie odpowiednio wcześnie reagować na niepokojące bodźce.

Jakimi zadaniami zajmuje się lekarz neurolog?

Co leczy neurolog? Mamy tu do czynienia ze specjalistą, który zajmuje się układem nerwowym, w którego skład wchodzi ośrodkowy układ nerwowy, a także nerwy obwodowe. Lekarz ten zajmuje się nieprawidłowościami w ich funkcjonowaniu. Podczas wizyty neurolog podejmuje się badania czynności układu nerwowego, między innymi obserwując to, jak organizm reaguje na dane bodźce. Jeśli dostrzeże pewne nieprawidłowości, konieczne jest zlecenie dalszych badań, aby możliwe było postawienie dokładnej diagnozy. 

Jakie schorzenia leczy neurolog?

Lekarz neurolog może zająć się różnych schorzeniami związanymi z układem nerwowym. W związku z tym, można udać się do niego, kiedy cierpimy m.in. na:

  • stwardnienie rozsiane,
  • padaczkę.
  • Chorobę Parkinsona, 
  • Chorobę Alzheimera,
  • Pląsawicę Huntingtona.

Do neurologa należy udać się także, kiedy pewne objawy ze strony układu nerwowego utrzymują się przez dłuższy czas, a są to np.:

  • problemy związane z równowagą, koordynacją, a także częste zawroty głowy,
  • bóle głowy oraz innych części ciała,
  • uczucie mrowienia, tiki nerwowe oraz niedowłady,
  • zaburzenia widzenia, mowy, a także czucia,
  • skurcze i drżenie mięśni oraz zmniejszenie ich siły.

Należy pamiętać o tym, że neurologiczne objawy mogą pojawiać się z wielu powodów. Występują one często z powodu urazów, infekcji, wad genetycznych, a także innych chorób, takich jak np. cukrzyca, czy też alkoholizm. Kiedy wciąż mamy wątpliwości co do tego, czy występujące u nas symptomy mają podłoże neurologiczne, warto skontaktować się z lekarzem neurologiem w Centrum Terapii Dialog.

Chcesz umówić się na wizytę?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6