Psycholog

Szukasz doświadczonego i sprawdzonego psychologa?

Umów wizytę u polecanego psychologa w Warszawie. Terminy też na dziś.

Wizyta u psychologa w Centrum Terapii Dialog to:

  • konsultacja w dogodnym dla Ciebie miejscu – jesteśmy w 11 lokalizacjach w Warszawie (Śródmieście, Centrum, Wola, Powiśle, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Wilanów, Gocław)
  • polecani przez pacjentów psycholodzy: zadowoleni z porad psychologicznych pacjenci wystawili nam już ponad 2500 pozytywnych opinii w Google i na portalu Znany Lekarz
  • zweryfikowani podczas kilkuetapowego procesu rekrutacji psycholodzy, członków Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wykładowcy akademiccy, eksperci w pomocy i poradnictwie psychologicznym

Już kilkanaście tysięcy osób skorzystało z pomocy naszych psychologów.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci:

Umów wizytę u polecanego psychologa w Warszawie. Terminy też na dziś.

Zobacz gabinety psychologiczne w Centrum Terapii Dialog:

IKONA_przewlekle_SAFETY

Bezpieczeństwo

Twoje wizyty u psychologa w Dialogu są bezpieczne i dyskretne. Każdego psychologa w Centrum Terapii Dialog obowiązuje tajemnica zawodowa. Oznacza to, że wszystkie informacje dotyczące terapii i pacjentów są całkowicie poufne i nikt poza Tobą i Twoim psychologiem nie ma do nich dostępu.

Umów wizytę u polecanego psychologa w Warszawie. Terminy też na dziś.

Kiedy psycholog może pomóc:

JESTEŚ W KRYZYSOWEJ SYTUACJI

Znalazłeś się w trudnej sytuacji, przeżywasz śmierć bliskiej osoby, chorobę w rodzinie lub właśnie straciłeś pracę. Psycholog udzieli ci wsparcia psychologicznego i pomoże przejść przez trudny okres.

SMUTEK I POCZUCIE PUSTKI

Doświadczasz smutku, masz poczucie pustki i beznadziei? W takiej sytuacji psycholog podczas konsultacji psychologicznej może skierować Cię na psychoterapię lub do lekarza psychiatry.

ODCZUWASZ SILNY STRES

Pandemia, wojna w Ukrainie, wzrost inflacji, drożyzna sprawiły, że żyjesz w ciągłym stresie? Psycholog pomoże Ci zmniejszyć napięcie i znaleźć spokój.

ROZSTANIE

Nagle rozstałeś się z partnerką/partnerem? Skorzystaj z porady psychologa, jak poradzić sobie w tej sytuacji

ZAMARTWIASZ SIĘ I CZUJESZ SIĘ PRZYTŁOCZONY

Widzisz wszystko w czarnych barwach i codziennie się zamartwiasz. Masz tyle obowiązków, że nie wiesz, za co się zabrać. Wizyta u psychologa pomoże Ci wyjść z impasu.

Piszą o nas:

Umów wizytę u polecanego psychologa w Warszawie. Terminy też na dziś.

Psycholog w Dialogu (w Warszawie) - najczęstsze pytania i odpowiedzi

• Czym różni się psychoterapeuta od psychologa?

Warto wiedzieć, że psycholog i psychoterapeuta zajmują się tą samą dziedziną — psychiką człowieka. Jednak ich praca bardzo się różni.

Psycholog:

  • to absolwent studiów psychologicznych;
  • udziela wsparcia psychologicznego, porad psychologicznych i stawia diagnozę psychologiczną;
  • orzeka i opiniuje,
  • nie może prowadzić psychoterapii, jeśli nie ukończył szkoły psychoterapii lub nie jest w trakcie trwania nauki.

Zadaniem psychologa jest postawienie odpowiedniej diagnozy na podstawie zebranego od pacjenta wywiadu i testów psychologicznych oraz udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Psycholog prowadzi poradnictwo psychologiczne i udziela wsparcia psychologicznego.

Psychoterapeuta:

to osoba, która ukończyła szkołę psychoterapii. Już w trakcie nauki w szkole psychoterapii (po II roku) może prowadzić psychoterapię z pacjentami o różnych diagnozach w formie psychoterapii indywidualnej, grupowej, małżeńskiej/par i rodzin.

Psychoterapeutą może zostać absolwent specjalistycznego całościowego podyplomowego szkolenia w psychoterapii trwającego co najmniej 4 lata (min. 1200 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego zawierającego terapię własną, superwizję i staż kliniczny).

Psychoterapeuta pomaga osobom z problemami natury psychicznej i psychologicznej. Może stosować różne metody pracy, które są ujęte w nurty terapeutyczne: np. psychoterapia behawioralna, analityczna, psychodynamiczna czy humanistyczna. Często do psychoterapeuty kieruje lekarz psychiatra.

• Czy muszę regularnie spotykać się z psychologiem?

Spotkania z psychologiem zazwyczaj odbywają się przez krótki czas, za to regularnie i stanowią pewien proces. Jednak w określonych przypadkach czasem wystarcza jedna, dwie wizyty u psychologa, aby poradzić sobie z bieżącą trudną sytuacją.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6