Polecani psychoterapeuci w Warszawie

Skuteczna terapia zaczyna się od zaufanego terapeuty.

Zadowoleni pacjenci
+25 000 zadowolonych pacjentów
Zadowoleni pacjenci
+400 000 sesji
Zadowoleni pacjenci
10 lokalizacji w Warszawie i online
Google Rating

W czym możemy Ci pomóc?

W Dialogu doświadczeni terapeuci pomogą Ci w trudnych sytuacjach i kryzysach oraz jeśli zależy Ci na rozwoju osobistym.

Emocje
Emocje
lęk, smutek, niepokój, stany depresyjne, złość, ciągłe zamartwianie się, odcięcie
Relacje
Relacje
związki, terapia par, budowanie relacji, rozstanie, samotność, terapia rodzin
Ciało i psychika
Ciało i psychika
zaburzenia odżywiania, problemy ze snem, samoakceptacja, uzależnienia
Rwozwój kariery
Rozwój kariery
rozwój zawodowy, budowanie pewności siebie, wypalenie zawodowe, work-life balance, stres
Kryzys
Kryzys
strata, choroba, zmiana życiowa

Już ponad 25 000 z Was umówiło się na psychoterapię w Warszawie w Centrum Terapii Dialog

Zobacz, co o nas mówią

Zobacz, co o nas mówią

Zapewniamy bezpieczną przestrzeń do rozmowy

Sprawdź, gdzie spotkasz się ze swoim psychoterapeutą.

Możesz nam zaufać

Możesz nam zaufać

Rozumiemy, że terapia i rozwój osobisty to kwestie wymagające gromnej delikatności i troski.

Dlatego w Centrum Terapii Dialog możesz mieć pewność, że spotkasz wyłącznie zweryfikowanych psychoterapeutów, członków Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowanych terapeutów oraz wykładowców akademickich.

Dialog Centrum Terapii

Pamiętaj, że psychoterapia działa i jest to udowodnione naukowo.
Zobacz, jakich zmian możesz się po niej spodziewać:

Lepiej poznasz siebie:
Terapia to odkrywanie mapy własnego umysłu. Zrozumienie, dlaczego myślisz i czujesz w określony sposób, pomaga zmienić utrudniające życie schematy.

Zdobędziesz narzędzia:
do radzenia sobie z wyzwaniami.

Nauczysz się:
✅ Poruszać się w trudnym świecie emocji

✅ Rozumieć emocję i ich wpływ na racjonalne myślenie

✅ Radzić sobie z destrukcyjnymi myślami

✅ Stawiać granice

✅ Rozwiązywać życiowe trudności

Zbudujesz pewność siebie:
Regularne sesje pomogą Ci zrozumieć swoje potrzeby, zaakceptować swoje mocne i słabsze strony, oraz przestać porównywać się z innymi.

Odkryjesz ukryte źródła problemów:
Psychoterapia pozwoli dotrzeć do prawdziwych przyczyn trudności, takich jak trudne relacje, bolesne wspomnienia czy nierozwiązane konflikty.

Poprawisz relacje z innymi:
Nauczysz się lepszej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, co pozytywnie wpłynie na Twoje relacje z bliskimi.

Zyskasz bezpieczną przestrzeń:
Psychoterapia oferuje relację opartą na akceptacji i zrozumieniu, gdzie możesz swobodnie omawiać każdy temat bez obaw o ocenę.

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to znaczy, że potrzebujesz odpowiedzi na kilka ważnych pytań:

Warto wiedzieć, że psycholog i psychoterapeuta zajmują się tą samą dziedziną — psychiką człowieka. Jednak ich praca bardzo się różni.

Psycholog:

  • to absolwent studiów psychologicznych;
  • udziela wsparcia psychicznego i stawia diagnozę psychologiczną;
  • orzeka i opiniuje,
  • nie może prowadzić psychoterapii, jeśl nie ukończył szkoły psychoterapii lub nie jest w trakcie trwania nauki.

Zadaniem psychologa jest postawienie odpowiedniej diagnozy na podstawie zebranego od pacjenta wywiadu oraz testów psychologicznych oraz udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Psycholog nie może wypisywać recept.

Psychoterapeuta:

to osoba, która ukończyła szkołę psychoterapii. Już w trakcie nauki w szkole psychoterapii (po II roku) może prowadzić psychoterapię z pacjentami o różnych diagnozach w formie psychoterapii indywidualnej, grupowej, małżeńskiej/par i rodzin.

Psychoterapeutą może zostać absolwent specjalistycznego całościowego podyplomowego szkolenia w psychoterapii trwającego co najmniej 4 lata (min. 1200 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego zawierającego terapię własną, superwizję i staż kliniczny).

Psychoterapeuta pomaga osobom z problemami natury psychicznej i psychologicznej. Może stosować różne metody pracy, które są ujęte w nurty terapeutyczne: np. psychoterapia behawioralna, analityczna, psychodynamiczna czy humanistyczna. Często do psychoterapeuty kieruje lekarz psychiatra.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że przed rozpoczęciem psychoterapii warto jest odbyć wizytę u lekarza psychiatry, aby na podstawie wywiadu oraz zleconych badań wykluczyć różne przyczyny naszych dolegliwości. Z wizyty u lekarza psychiatry niekoniecznie musimy wyjść z receptą na leki, często to właśnie lekarz psychiatra skieruje pacjenta na psychoterapię.

Czasami, po wizycie kontrolnej u lekarza psychiatry, rzeczywiście psychoterapia może wystarczyć przy pokonaniu niektórych zaburzeń psychicznych m.in u osób, które chciałyby pokonać rozmaite lęki, poradzić sobie z traumą z dzieciństwa lub trudnymi wydarzeniami, np. rozwodem. Psychoterapia jest również niezbędna, kiedy zmagasz się z nałogiem, depresją, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania.

W niektórych przypadkach w leczeniu powyższych zaburzeń korzystne będzie połączenie psychoterapii z wizytą u psychiatry i zażywaniem leków przez określony czas.

Do terapeuty można przyjść nie tylko z konkretnym problemem, czy w sytuacji kryzysowej, ale także, żeby po prostu lepiej poznać i zrozumieć siebie. Taki rodzaj kontaktu nazywamy terapią samorozwojową. Dla wielu osób psychoterapia to droga do otwarcia się na siebie i otaczający świat w kierunku szczęśliwszego i bardziej świadomego życia i poprawy jego jakości.

Jest jednak wiele sytuacji, w których leczenie farmakologiczne jest niezbędne. Stosuje się w przypadku cięższych zaburzeń i chorób psychicznych. Farmakoterapia jest podstawową metodą leczenia w problemach takich jak choroba afektywna dwubiegunowa i psychozy, np. schizofrenia i zaburzenia urojeniowe. W leczeniu ciężkich zaburzeń psychoterapia jest oddziaływaniem wspomagającym. Zmniejszenie objawów za pomocą leków może również zwiększyć skuteczność innych metod leczenia, takich jak psychoterapia.

Leki mogą także wspomagać leczenie niektórych zaburzeń. Będzie tak w przypadku ciężkiej depresji, uzależnień oraz zaburzeń: odżywiania, somatyzacyjnych, osobowości, lękowych. Mogą być też przydatne w przypadku współwystępowania zaburzeń psychicznych (np. depresji i zaburzeń osobowości albo zaburzeń odżywiania i zaburzeń lękowych).

Często najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii oraz opieki psychiatryczna. W Dialogu lekarze psychiatrzy oraz psychoterapeuci mogą ze sobą współpracować i razem zaproponować indywidualną ścieżkę leczenia dla danego pacjenta.

Podczas spotkań psychoterapeutycznych pacjent i jego terapeuta omawiają problemy, trudności, wyznaczają cele psychoterapii, ale i dokonują podsumowań, analizują bieżące problemy. Psychoterapia indywidualna może być krótkoterminowa lub trwać dłużej. Postępy w psychoterapii zależą od indywidualnej sytuacji i stanu pacjenta. W psychoterapii najważniejsza jest relacja psychoterapeutyczna, która pomaga osiągnąć określone cele.

Spotkania psychoterapeutyczne zazwyczaj odbywają się regularnie i stanowią pewien proces. Dlaczego to jest takie istotne? Najprościej rzecz ujmując — regularność i przewidywalność sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa, które jest niezbędne dla powodzenia terapii. Podjęcie psychoterapii to poważna decyzja. Psychoterapia jest procesem, który wymaga zaangażowania, a stały termin i miejsce temu zaangażowaniu sprzyjają.

Zapisywaniem leków, prowadzeniem farmakoterapii, wydawaniem e-recepty i e-zwolnienia zajmuje się lekarz psychiatra. Psychoterapeuta to osoba, która jest w trakcie lub ukończyła szkołę psychoterapii – może to być zarówno psycholog, jak i lekarz. W przypadku, w którym psychoterapeuta jest również lekarzem, jak najbardziej może przepisać leki. Jeśli nie – po leczenie farmakologiczne należy zwrócić się do lekarza psychiatry.

W Centrum Terapii Dialog psychoterapeuci czerpią z najnowocześniejszych technik prowadzenia psychoterapii, by w połączeniu z tradycyjnym podejściem psychoterapeutycznym pomóc pacjentom odzyskać dobre samopoczucie psychiczne. Niektóre z nich to:

  • Metoda EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) inaczej terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych” – to metoda rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia dla leczenia traum. Warto wiedzieć, że podczas sesji pacjent powraca pamięcią do traumatycznych wydarzeń, skupia się na emocjach, myślach i sygnałach z ciała, które mu towarzyszą. W tym samym czasie psychoterapeuta stymuluje naprzemiennie obie półkule mózgowe pacjenta. Często odbywa się to w ten sposób, że pacjent wodzi wzrokiem za ręką terapeuty, który wykonuje dłonią wahadłowe ruchy, jednak można też stosować bodźce dotykowe lub akustyczne. Dzięki metodzie EMDR pacjent z upływem czasu odczuwa ulgę, a stres związany z traumatycznymi wydarzeniami ustępuje lub staje się mniejszy.
  •  Technika mindfulness (uważność) – celem tej techniki jest nauczenie się dostrzegania i akceptacji wszystkich własnych uczuć, myśli i emocji. W ten sposób można wejść w dialog z samym sobą i posiąść umiejętność uzyskania stanu spokoju i równowagi, niezależnie od okoliczności zewnętrznych.
  • Terapia akceptacji i zaangażowania (Acceptance and commitment therapy – ACT) – ta metoda ma swoją podstawę w badaniach nad działaniem umysłu. Wywodzi się z CBT, czyli z terapii poznawczo – behawioralnej. Dzięki niej można opracować nowy sposób rozwiązywania konfliktów emocjonalnych u każdego pacjenta.
  • Focusing – ta technika została opracowana przez amerykańskiego psychologa Eugena Gendlina z Uniwersytetu w Chicago. Skupia się na nauce poprawnego odczytywania sygnałów płynących  z ciała oraz skutecznego rozwiązywania konfliktów wewnętrznych.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6