Polecani Psychoterapeuci

Umów wizytę u psychoterapeuty w Warszawie jak najszybciej. Terminy też na dziś.

Skorzystaj z naszej rekomendacji najlepszego psychoterapeuty do Twoich potrzeb. Powiedz nam więcej o sobie:

Psychoterapia w Centrum Terapii Dialog to:

 • polecani przez pacjentów psychoterapeuci: zadowoleni z terapii pacjenci wystawili nam już ponad 2500 pozytywnych opinii w Google i na portalu Znany Lekarz
 • wizyty u zweryfikowanych podczas kilkuetapowego procesu rekrutacji psychoterapeutów, członków Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowanych psychoterapeutów, wykładowców akademickich
 • doświadczeni psychoterapeuci w prowadzeniu psychoterapii osób z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami lękowymi, z depresją, z nerwicami, z zaburzeniami odżywiania i innymi
 • psychoterapia prowadzona w różnych nurtach (m.in. poznawczo-behawioralnym – CBT, psychodynamicznym, integracyjnym i innych), dostosowana do potrzeb danego pacjenta
 • wizyty w dogodnym dla Ciebie miejscu – jesteśmy w 11 lokalizacjach w Warszawie

Zobacz, co mówią o nas pacjenci:

Umów wizytę u psychoterapeuty w Warszawie jak najszybciej. Terminy też na dziś.

Skorzystaj z naszej rekomendacji najlepszego psychoterapeuty do Twoich potrzeb. Powiedz nam więcej o sobie:

Zobacz gabinety psychoterapeutyczne w Centrum Terapii Dialog:

IKONA_przewlekle_SAFETY

Bezpieczeństwo

Twoje wizyty u psychoterapeuty w Dialogu są bezpieczne i dyskretne. Każdego psychologa i psychoterapeutę w Dialogu obowiązuje tajemnica zawodowa. Oznacza to, że wszystkie informacje dotyczące terapii i pacjentów są całkowicie poufne i nikt poza Tobą i Twoim psychoterapeutą nie ma do nich dostępu.

Umów wizytę u psychoterapeuty w Warszawie jak najszybciej. Terminy też na dziś.

Skorzystaj z naszej rekomendacji najlepszego psychoterapeuty do Twoich potrzeb. Powiedz nam więcej o sobie:

Kiedy psychoterapia może pomóc:

JEST CI ŹLE OD DŁUŻSZEGO CZASU

Sam nie wiesz, co Ci jest, ale od dłuższego czasu nie czujesz się dobrze. Podczas psychoterapii możesz odkryć, o co naprawdę Ci chodzi i przepracować daną trudność.​

CHCESZ BYĆ W LEPSZYCH RELACJAMI Z INNYMI

Chciałbyś, aby Twoje relacje z partnerką/partnerem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi były mocne i wartościowe, tymczasem często nie możesz się z nimi dogadać. Psychoterapia daje przestrzeń do stworzenia dobrych, trwałych relacji z innymi.

CHCESZ ZMIANY W SWOIM ŻYCIU

Od dłuższego czasu Ci się nie układa, czujesz, że nie żyjesz pełnią życia i chcesz to zmienić. Psychoterapia pomoże ci w przeprowadzeniu zmiany i odnalezieniu sensu życia na nowo.

STANY DEPRESYJNE

Wiele osób szczególnie ostatnio doświadcza stanów depresyjnych, długotrwałego smutku, poczucia pustki i beznadziei. W takiej sytuacji może pomóc otoczenie Cię kompleksową opieką: psychoterapeuty i lekarza psychiatry.

TRUDNOŚCI W ZWIĄZKU

Gdy trudno dogadać Ci się z partnerką/partnerem i oddaliście się od siebie, psychoterapeuta wesprze Was w odbudowaniu Waszej relacji lub spokojnym rozstaniu.

CIĄGLE SIĘ MARTWISZ I CZUJESZ SIĘ PRZYTŁOCZONY

Widzisz wszystko w czarnych barwach i codziennie się zamartwiasz. Masz tyle obowiązków, że nie wiesz, za co się zabrać. Dzięki psychoterapii możesz wyjść z impasu.

POJAWIŁY SIĘ STANY LĘKOWE, ODCZUWASZ LĘK

Pandemia, wojna w Ukrainie przyniosły wzrost zaburzeń lękowych. Rozpocznij psychoterapię, aby odczuwać mniejsze napięcie i znaleźć spokój.

Piszą o nas:

Umów wizytę u psychoterapeuty w Warszawie jak najszybciej. Terminy też na dziś.

Skorzystaj z naszej rekomendacji najlepszego psychoterapeuty do Twoich potrzeb. Powiedz nam więcej o sobie:

Psychoterapia w Dialogu - najczęstsze pytania i odpowiedzi

• Czym różni się psychoterapeuta od psychologa?

Warto wiedzieć, że psycholog i psychoterapeuta zajmują się tą samą dziedziną — psychiką człowieka. Jednak ich praca bardzo się różni.

Psycholog:

 • to absolwent studiów psychologicznych;
 • udziela wsparcia psychicznego i stawia diagnozę psychologiczną;
 • orzeka i opiniuje,
 • nie może prowadzić psychoterapii, jeśl nie ukończył szkoły psychoterapii lub nie jest w trakcie trwania nauki.

Zadaniem psychologa jest postawienie odpowiedniej diagnozy na podstawie zebranego od pacjenta wywiadu oraz testów psychologicznych oraz udzielenie profesjonalnej pomocy psychologicznej. Psycholog nie może wypisywać recept.

Psychoterapeuta:

to osoba, która ukończyła szkołę psychoterapii. Już w trakcie nauki w szkole psychoterapii (po II roku) może prowadzić psychoterapię z pacjentami o różnych diagnozach w formie psychoterapii indywidualnej, grupowej, małżeńskiej/par i rodzin.

Psychoterapeutą może zostać absolwent specjalistycznego całościowego podyplomowego szkolenia w psychoterapii trwającego co najmniej 4 lata (min. 1200 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego zawierającego terapię własną, superwizję i staż kliniczny).

Psychoterapeuta pomaga osobom z problemami natury psychicznej i psychologicznej. Może stosować różne metody pracy, które są ujęte w nurty terapeutyczne: np. psychoterapia behawioralna, analityczna, psychodynamiczna czy humanistyczna. Często do psychoterapeuty kieruje lekarz psychiatra.

• Czy sama psychoterapia wystarczy, aby się wyleczyć?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że przed rozpoczęciem psychoterapii warto jest odbyć wizytę u lekarza psychiatry, aby na podstawie wywiadu oraz zleconych badań wykluczyć różne przyczyny naszych dolegliwości. Z wizyty u lekarza psychiatry niekoniecznie musimy wyjść z receptą na leki, często to właśnie lekarz psychiatra skieruje pacjenta na psychoterapię.

Czasami, po wizycie kontrolnej u lekarza psychiatry, rzeczywiście psychoterapia może wystarczyć przy pokonaniu niektórych zaburzeń psychicznych m.in u osób, które chciałyby pokonać rozmaite lęki, poradzić sobie z traumą z dzieciństwa lub trudnymi wydarzeniami, np. rozwodem. Psychoterapia jest również niezbędna, kiedy zmagasz się z nałogiem, depresją, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania.

W niektórych przypadkach w leczeniu powyższych zaburzeń korzystne będzie połączenie psychoterapii z wizytą u psychiatry i zażywaniem leków przez określony czas.

Do terapeuty można przyjść nie tylko z konkretnym problemem, czy w sytuacji kryzysowej, ale także, żeby po prostu lepiej poznać i zrozumieć siebie. Taki rodzaj kontaktu nazywamy terapią samorozwojową. Dla wielu osób psychoterapia to droga do otwarcia się na siebie i otaczający świat w kierunku szczęśliwszego i bardziej świadomego życia i poprawy jego jakości.

Jest jednak wiele sytuacji, w których leczenie farmakologiczne jest niezbędne. Stosuje się w przypadku cięższych zaburzeń i chorób psychicznych. Farmakoterapia jest podstawową metodą leczenia w problemach takich jak choroba afektywna dwubiegunowa i psychozy, np. schizofrenia i zaburzenia urojeniowe. W leczeniu ciężkich zaburzeń psychoterapia jest oddziaływaniem wspomagającym. Zmniejszenie objawów za pomocą leków może również zwiększyć skuteczność innych metod leczenia, takich jak psychoterapia.

Leki mogą także wspomagać leczenie niektórych zaburzeń. Będzie tak w przypadku ciężkiej depresji, uzależnień oraz zaburzeń: odżywiania, somatyzacyjnych, osobowości, lękowych. Mogą być też przydatne w przypadku współwystępowania zaburzeń psychicznych (np. depresji i zaburzeń osobowości albo zaburzeń odżywiania i zaburzeń lękowych).

Często najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii oraz opieki psychiatryczna. W Dialogu lekarze psychiatrzy oraz psychoterapeuci mogą ze sobą współpracować i razem zaproponować indywidualną ścieżkę leczenia dla danego pacjenta.

• Jak długo trwa psychoterapia?

Podczas spotkań psychoterapeutycznych pacjent i jego terapeuta omawiają problemy, trudności, wyznaczają cele psychoterapii, ale i dokonują podsumowań, analizują bieżące problemy. Psychoterapia indywidualna  może być krótkoterminowa lub  trwać dłużej. Postępy w psychoterapii zależą od indywidualnej sytuacji i stanu pacjenta. W psychoterapii najważniejsza jest relacja psychoterapeutyczna, która pomaga osiągnąć określone cele.

• Czy muszę regularnie spotykać się z psychoterapeutą?

Spotkania psychoterapeutyczne zazwyczaj odbywają się regularnie i stanowią pewien proces. Dlaczego to jest takie istotne? Najprościej rzecz ujmując — regularność i przewidywalność sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa, które jest niezbędne dla powodzenia terapii. Podjęcie psychoterapii to poważna decyzja. Psychoterapia jest procesem, który wymaga zaangażowania, a stały termin i miejsce temu zaangażowaniu sprzyjają.

• Czy psychoterapeuta może przepisać mi leki?

Zapisywaniem leków, prowadzeniem farmakoterapii, wydawaniem e-recepty i e-zwolnienia zajmuje się lekarz psychiatra. Psychoterapeuta to osoba, która jest w trakcie lub ukończyła szkołę psychoterapii – może to być zarówno psycholog, jak i lekarz. W przypadku, w którym psychoterapeuta jest również lekarzem, jak najbardziej może przepisać leki. Jeśli nie – po leczenie farmakologiczne należy zwrócić się do lekarza psychiatry.

• Jakie są nowoczesne techniki psychoterapii?

W Centrum Terapii Dialog psychoterapeuci czerpią z najnowocześniejszych technik prowadzenia psychoterapii, by w połączeniu z tradycyjnym podejściem psychoterapeutycznym pomóc pacjentom odzyskać dobre samopoczucie psychiczne. Niektóre z nich to:

 • Metoda EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) inaczej terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych” – to metoda rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia dla leczenia traum. Warto wiedzieć, że podczas sesji pacjent powraca pamięcią do traumatycznych wydarzeń, skupia się na emocjach, myślach i sygnałach z ciała, które mu towarzyszą. W tym samym czasie psychoterapeuta stymuluje naprzemiennie obie półkule mózgowe pacjenta. Często odbywa się to w ten sposób, że pacjent wodzi wzrokiem za ręką terapeuty, który wykonuje dłonią wahadłowe ruchy, jednak można też stosować bodźce dotykowe lub akustyczne. Dzięki metodzie EMDR pacjent z upływem czasu odczuwa ulgę, a stres związany z traumatycznymi wydarzeniami ustępuje lub staje się mniejszy.
 •  Technika mindfulness (uważność) – celem tej techniki jest nauczenie się dostrzegania i akceptacji wszystkich własnych uczuć, myśli i emocji. W ten sposób można wejść w dialog z samym sobą i posiąść umiejętność uzyskania stanu spokoju i równowagi, niezależnie od okoliczności zewnętrznych.
 • Terapia akceptacji i zaangażowania (Acceptance and commitment therapy – ACT) – ta metoda ma swoją podstawę w badaniach nad działaniem umysłu. Wywodzi się z CBT, czyli z terapii poznawczo – behawioralnej. Dzięki niej można opracować nowy sposób rozwiązywania konfliktów emocjonalnych u każdego pacjenta.
 • Focusing – ta technika została opracowana przez amerykańskiego psychologa Eugena Gendlina z Uniwersytetu w Chicago. Skupia się na nauce poprawnego odczytywania sygnałów płynących  z ciała oraz skutecznego rozwiązywania konfliktów wewnętrznych.

Kącik wiedzy

Psychoterapia Warszawa

Szukasz psychoterapii w Warszawie? Chcesz nawiązać kontakt z najlepszym psychoterapeutą w Warszawie, który poświęci Ci czas i uwagę oraz zadba o Twoją równowagę psychiczną? W Centrum Terapii Dialog psychoterapię w Warszawie prowadzą psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, oferujący różne formy pracy z Pacjentem.

Oferta psychoterapii Warszawa skierowana jest oczywiście głównie do mieszkańców Warszawy, ale prowadzimy również psychoterapię online dla Pacjentów z całego kraju. Ponieważ nasi doświadczeni i wysoko wykwalifikowani psychoterapeuci pracują w różnych nurtach psychoterapeutycznych i specjalizują się w prowadzeniu psychoterapii osób z różnymi trudnościami m.in.: depresją, lękami, wypaleniem zawodowym, problemami w budowaniu relacji nasze działania stają się wyjątkowo skuteczne i zostały docenione już przez ponad 100.000 pacjentów. Nie ważne, czy decydujesz się umówić na psychoterapię w Warszawie czy zdalną: Każdy psychoterapeuta z Centrum Terapii Dialog jest gotowy poświęcić Ci należytą uwagę i pomóc w walce z problemami. Nasi warszawscy psychoterapeuci zaproponują zindywidualizowaną psychoterapię dopasowaną do trudności, z którymi zmaga się dana osoba.

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia jest złożonym procesem stanowiącym metodę leczenia schorzeń dotykających ludzkiej psychiki. W psychoterapii stosuje się przy tym różne nurty, opierające się na wiedzy psychologicznej, medycznej i nawet filozoficznej. Dzięki temu, jako forma leczenia, może być w pełni dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Prawidłowo prowadzona psychoterapia nie tylko ułatwia poradzenie sobie z różnego rodzaju problemami i zaburzeniami, ale też przyczynia się do zmiany postawy Pacjenta, uczy go radzenia sobie z emocjami w przyszłości, co ułatwia samodzielne pokonywanie trudności. Warto zwrócić uwagę na to, że  psychoterapeuci podkreślają, że udział w psychoterapii nie zawsze musi być ściśle związany z występowaniem zaburzeń lub chorób psychicznych.  Pośród pacjentów jest wielu takich, którzy korzystają z psychoterapii po to, by po prostu wzmocnić i poprawi swoje życie emocjonalne, dowiedzieć się jakie są przyczyny ich zachowań i przeprowadzić korzystną zmianę w swoim życiu.

Psychoterapia prywatnie

W Dialogu prowadzimy psychoterapię prywatnie, dzięki temu Pacjent może wybrać najdogodniejszy termin wizyty oraz przychodnie w Warszawie, do której ma się zgłosić.  Warto również zwrócić uwagę, że w Dialogu  liczą się potrzeby pacjenta, dlatego może on wybrać albo szybki zapis na pierwszy dostępny termin psychoterapii w Warszawie lub wypełnić formularz i skorzystać z doboru psychoterapeuty do swojej trudności.

W trakcie prywatnej psychoterapii psychoterapeuci pomagają poradzić sobie w wielu problemach ze zdrowiem psychicznym takich jak: lęki, depresja, nerwica, bezsenność, obniżenie nastroju, czy też różnego rodzaju zaburzenia odżywiania, ale również można się do nich zgłosić, jeżeli odczuwa się potrzebę zmiany, budowania dobrych relacji, wyjście z impasu. Nie zawsze Pacjenci wiedzą, że rozmowy z psychoterapeutą mogą okazać się niezwykle pomocne również w przypadku chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, RZS lub łuszczyca. Dolegliwości związane z tymi jednostkami chorobowymi mogą być przykre lub bolesne, co ma bardzo silny wpływ na samopoczucie chorego. Dzięki dobrze prowadzonej psychoterapii pacjent może łatwiej pogodzić się z koniecznością przyjmowania niezbędnych leków czy korzystania z uciążliwych zabiegów.

Czy psychoterapia online też może pomóc?

W ramach świadczonej opieki medycznej w Centrum Terapii Dialog prowadzona jest również psychoterapia online. Ponieważ obecnie mamy wygodny dostęp do komunikatorów wideo oraz rozmów telefonicznych psychoterapia online może okazać się dobrą alternatywą dla tradycyjnie rozumianej terapii. Spotkania z psychoterapeutą, pomimo formy zdalnej, są tak samo skuteczne i przebiegają w podobnym sposób jak osobiste. Psychoterapia online to polecane rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach lub nie mogą uczestniczyć w wizytach u psychoterapeutów w Warszawie. Możesz  uczestniczyć w psychoterapii online z dowolnego miejsca na świecie, a kiedy masz tyle spraw na głowie, że dojazdy do gabinetu psychoterapeuty nie wchodzą w grę psychoterapia online to doskonałe rozwiązanie. Z takiej formy terapii korzystają również Pacjenci z niepełnosprawnościami fizycznymi, dla których regularne odwiedzanie gabinetu jest sporym wyzwaniem. Jest też grono osób, które po prostu woli taką formę kontaktu.

Co zapewnia nasze Centrum Psychoterapii?

Wybierając Centrum Psychoterapii w Warszawie  otrzymujesz kompleksową pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i psychiatryczną. Pracujący u nas specjaliści ściśle ze sobą współpracują, dzięki czemu każdy Pacjent może liczyć na drobiazgową diagnostykę oraz dostosowanie sposobu leczenia tak do potrzeb, jak i indywidualnych oczekiwań.

Wszyscy psychoterapeuci pracujący w ośrodku to doświadczeni i polecani specjaliści, którzy w regularny sposób uczestniczą w grupowych i indywidualnych superwizjach, Grupach Balinta, a także odbyli terapię własną i staże kliniczne. Są członkami różnych Towarzystw psychoterapeutycznych, wielu z nich posiada certyfikaty, niektórzy również sami są superwizorami.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6