Poradnia Seksuologiczna/Seksuolog

W NZOZ Centrum Terapii Dialog działa Specjalistyczna Poradnia Seksuologiczna.

W Poradni przyjmują wykwalifikowani i doświadczeni seksuolodzy, którzy pomogą Ci ustalić przyczynę występujących trudności, uporać się z niekomfortowymi emocjami oraz poprawić jakość życia w sferze seksualnej.

Kiedy warto zgłosić się do Specjalistycznej Poradni Seksuologicznej?

W każdym przypadku, gdy zauważysz problemy dotyczące swojej seksualności:

 • brak orgazmu lub problemy z jego osiągnięciem
 • brak akceptacji swojej orientacji seksualnej, problemy z tożsamością płciową
 • obniżone libido, utrata potrzeb seksualnych
 • dyspareunia – czyli odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego
 • problemy z odbyciem stosunku seksualnego
 • zaburzenia erekcji, zaburzenia wytrysku
 • odczuwanie nadmiernej potrzeby masturbacji
 • trudności z oceną swojej satysfakcji seksualnej

Trudności związane z seksem mogą mieć istotny wpływ na jakość życia każdego człowieka. Nieudane życie intymne może odbijać się na całej relacji, być przyczyną zaniżonej samooceny i wpływać negatywnie na całościowy obraz siebie. Problemy związane z intymną sferą życia najlepiej rozwiązać z pomocą specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie.

Umów się do Poradni Seksuologicznej:

Specjaliści przyjmujący w poradni:

lekarz specjalista psychiatra, lekarz seksuolog

lek.

lekarz specjalista psychiatra, lekarz seksuolog, ordynator

lek.

psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka psychodynamiczna

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta integracyjny

psycholog, seksuolog

dr n. med.

psycholog, psychoterapeuta poznawczo‐behawioralny, interwent kryzysowy, seksuolog

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta integracyjny

psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, seksuolog

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog kliniczny

Kiedy udać się do lekarza seksuologa, a kiedy do psychologa seksuologa?

s2

Lekarz seksuolog

Lekarz seksuolog zajmuje się zaburzeniami, które mają podłoże biologiczne. Może skierować pacjenta na badania diagnostyczne (np. do endokrynologa) i zapisać farmakoterapię. Zajmuje się leczeniem takich zaburzeń seksualnych jak: zaburzenia popędu seksualnego, zaburzenia podniecenia (np. niedostateczne nawilżenie pochwy), zaburzenie wzwodu (zaburzenie erekcji – erekcja niepełna, brak erekcji), ból podczas stosunku oraz innych, które mogą być spowodowane nieprawidłowościami w zakresie biologicznego funkcjonowania organizmu.
s1

Psycholog seksuolog

Psycholog seksuolog odpowiada za pracę terapeutyczną nad psychogennymi aspektami przeżywanych trudności w sferze seksualnej. Przyczyna problemów doświadczanych w sferze seksualnej może znajdować się w psychice – m.in. w sposobie przeżywania własnej seksualności, negatywnych emocjach, towarzyszących zbliżeniu z drugą osobą lub w postawach względem seksualności wyniesionych z domu. W niektórych przypadkach problemy natury seksuologicznej mają swe źródła w zaburzeniach lękowych lub depresyjnych, nierzadko trudności seksualne są tylko „objawem” innych problemów. W takich przypadkach psycholog seksuolog może być dużym wsparciem, podobnie jak w sytuacjach, gdy pacjent nie akceptuje pojawiających się fantazji seksualnych, posiadanych potrzeb w tym obszarze lub ma trudność by nawiązać kontakt i porozumieć się w tej sprawie z partnerem lub partnerką.

W NZOZ Centrum Terapii Dialog masz możliwość umówienia wizyty z seksuologiem. To specjalista zajmujący się sferą seksualną człowieka, ale w kontekście zarówno cielesnym, jak i psychicznym. Problemy ze współżyciem mogą pojawić się u każdej osoby i w każdym, nawet najlepszym związku. Trudności związane z seksem mogą mieć istotny wpływ na jakość życia każdego człowieka.

Nieudane życie intymne może odbijać się na całej relacji, być przyczyną zaniżonej samooceny i wpływać negatywnie na całościowy obraz siebie. W takich sytuacjach często pierwszym miejscem, w którym szukamy pomocy, jest Internet – tam mamy zapewnioną anonimowość. Nie jest to jednak najlepszy pomysł i czasem może przynieść większe szkody. Poczucie wstydu może skierować nas w złym kierunku. Problemy związane z intymną sferą życia najlepiej rozwiązać z pomocą specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie, czyli z pomocą psychologa seksuologa. Terapia może pomóc odzyskać balans, uporać się z natarczywymi myślami i niekomfortowymi emocjami oraz poprawić jakość życia w sferze seksualnej.

Kiedy warto zgłosić się do seksuologa?

Z wizytą u seksuologa wiele osób zwleka, licząc, że ich problem rozwiąże się sam lub z czasem się do niego przyzwyczają. Sfera intymna jest jednak niezwykle ważną częścią życia i powinno się o nią dbać tak, jak o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Do seksuologa warto zgłosić się w każdym przypadku, gdy stwierdzone zostaną problemy dotyczące seksualności. Nie musisz być zatem w stałym związku, by zauważyć trudności. 

Kobiety w gabinecie seksuologicznym mogą znaleźć poradę i pomoc w takich przypadkach, jak:

 • brak orgazmu lub problemy z jego osiągnięciem,
 • obniżone libido,
 • dyspareunia – czyli odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego,
 • problemy z odbyciem stosunku seksualnego.

Mężczyźni mogą zgłosić się po poradę i pomoc w przypadku:

 • zaburzeń erekcji,
 • zaburzeń libido,
 • zaburzeń wytrysku.

 

Ponadto, seksuolog może udzielić doradztwa w przypadku problemów z określeniem płci seksualnej czy orientacji. Pomaga zrozumieć i poradzić sobie w sytuacjach, gdy Pacjent odczuwa nadmierną potrzebę masturbacji lub też nie umie poprawnie ocenić swojej satysfakcji seksualnej.

Formy leczenia

Zalecane leczenie może różnić się w zależności od zgłaszanych problemów. Może składać się z psychoterapii bądź farmakoterapii (np. leki hormonalne lub kardiologiczne) lub obu tych metod równocześnie. Seksuolog doradzi, jakie metody i środki będą odpowiednie do tego, aby zmniejszyć dolegliwości lub całkowicie się ich pozbyć. Nie należy lekceważyć niczego, co wywołuje dyskomfort w sferze seksualnej. Na wizytę z seksuologiem masz możliwość przyjścia wraz z partnerem/partnerką.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6