Poradnia Seksuologiczna/Seksuolog

W NZOZ Centrum Terapii Dialog działa Specjalistyczna Poradnia Seksuologiczna.

W Poradni przyjmują wykwalifikowani i doświadczeni seksuolodzy, którzy pomogą Ci ustalić przyczynę występujących trudności, uporać się z niekomfortowymi emocjami oraz poprawić jakość życia w sferze seksualnej.

Kiedy warto zgłosić się do Specjalistycznej Poradni Seksuologicznej?

W każdym przypadku, gdy zauważysz problemy dotyczące swojej seksualności:

 • brak orgazmu lub problemy z jego osiągnięciem
 • brak akceptacji swojej orientacji seksualnej, problemy z tożsamością płciową
 • obniżone libido, utrata potrzeb seksualnych
 • dyspareunia – czyli odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego
 • problemy z odbyciem stosunku seksualnego
 • zaburzenia erekcji, zaburzenia wytrysku
 • odczuwanie nadmiernej potrzeby masturbacji
 • trudności z oceną swojej satysfakcji seksualnej

Trudności związane z seksem mogą mieć istotny wpływ na jakość życia każdego człowieka. Nieudane życie intymne może odbijać się na całej relacji, być przyczyną zaniżonej samooceny i wpływać negatywnie na całościowy obraz siebie. Problemy związane z intymną sferą życia najlepiej rozwiązać z pomocą specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie.

Umów się do Poradni Seksuologicznej:

Specjaliści przyjmujący w poradni:

lekarz specjalista psychiatra, lekarz seksuolog, psychoterapeuta psychodynamiczny

lek.

lekarz specjalista psychiatra, lekarz seksuolog, ordynator

lek.

psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka psychodynamiczna

psycholog, psychoterapeuta integracyjny i humanistyczny, seksuolog

seksuolog, psycholog kliniczny

dr n. med.

psycholog, psychoterapeuta poznawczo‐behawioralny, interwent kryzysowy, seksuolog

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta integracyjny

psychoterapeuta integracyjny, interwent kryzysowy, seksuolog

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog kliniczny

Kiedy udać się do lekarza seksuologa, a kiedy do psychologa seksuologa?

s2

Lekarz seksuolog

Lekarz seksuolog zajmuje się zaburzeniami, które mają podłoże biologiczne. Może skierować pacjenta na badania diagnostyczne (np. do endokrynologa) i zapisać farmakoterapię. Zajmuje się leczeniem takich zaburzeń seksualnych jak: zaburzenia popędu seksualnego, zaburzenia podniecenia (np. niedostateczne nawilżenie pochwy), zaburzenie wzwodu (zaburzenie erekcji – erekcja niepełna, brak erekcji), ból podczas stosunku oraz innych, które mogą być spowodowane nieprawidłowościami w zakresie biologicznego funkcjonowania organizmu.
s1

Psycholog seksuolog

Psycholog seksuolog odpowiada za pracę terapeutyczną nad psychogennymi aspektami przeżywanych trudności w sferze seksualnej. Przyczyna problemów doświadczanych w sferze seksualnej może znajdować się w psychice – m.in. w sposobie przeżywania własnej seksualności, negatywnych emocjach, towarzyszących zbliżeniu z drugą osobą lub w postawach względem seksualności wyniesionych z domu. W niektórych przypadkach problemy natury seksuologicznej mają swe źródła w zaburzeniach lękowych lub depresyjnych, nierzadko trudności seksualne są tylko „objawem” innych problemów. W takich przypadkach psycholog seksuolog może być dużym wsparciem, podobnie jak w sytuacjach, gdy pacjent nie akceptuje pojawiających się fantazji seksualnych, posiadanych potrzeb w tym obszarze lub ma trudność by nawiązać kontakt i porozumieć się w tej sprawie z partnerem lub partnerką.

W NZOZ Centrum Terapii Dialog masz możliwość umówienia wizyty z seksuologiem. To specjalista zajmujący się sferą seksualną człowieka, ale w kontekście zarówno cielesnym, jak i psychicznym. Problemy ze współżyciem mogą pojawić się u każdej osoby i w każdym, nawet najlepszym związku. Trudności związane z seksem mogą mieć istotny wpływ na jakość życia każdego człowieka.

Nieudane życie intymne może odbijać się na całej relacji, być przyczyną zaniżonej samooceny i wpływać negatywnie na całościowy obraz siebie. W takich sytuacjach często pierwszym miejscem, w którym szukamy pomocy, jest Internet – tam mamy zapewnioną anonimowość. Nie jest to jednak najlepszy pomysł i czasem może przynieść większe szkody. Poczucie wstydu może skierować nas w złym kierunku. Problemy związane z intymną sferą życia najlepiej rozwiązać z pomocą specjalisty posiadającego odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie, czyli z pomocą psychologa seksuologa. Terapia może pomóc odzyskać balans, uporać się z natarczywymi myślami i niekomfortowymi emocjami oraz poprawić jakość życia w sferze seksualnej.

Kiedy warto zgłosić się do seksuologa?

Z wizytą u seksuologa wiele osób zwleka, licząc, że ich problem rozwiąże się sam lub z czasem się do niego przyzwyczają. Sfera intymna jest jednak niezwykle ważną częścią życia i powinno się o nią dbać tak, jak o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Do seksuologa warto zgłosić się w każdym przypadku, gdy stwierdzone zostaną problemy dotyczące seksualności. Nie musisz być zatem w stałym związku, by zauważyć trudności. 

Kobiety w gabinecie seksuologicznym mogą znaleźć poradę i pomoc w takich przypadkach, jak:

 • brak orgazmu lub problemy z jego osiągnięciem,
 • obniżone libido,
 • dyspareunia – czyli odczuwanie bólu w trakcie stosunku płciowego,
 • problemy z odbyciem stosunku seksualnego.

Mężczyźni mogą zgłosić się po poradę i pomoc w przypadku:

 • zaburzeń erekcji,
 • zaburzeń libido,
 • zaburzeń wytrysku.

 

Ponadto, seksuolog może udzielić doradztwa w przypadku problemów z określeniem płci seksualnej czy orientacji. Pomaga zrozumieć i poradzić sobie w sytuacjach, gdy Pacjent odczuwa nadmierną potrzebę masturbacji lub też nie umie poprawnie ocenić swojej satysfakcji seksualnej.

Formy leczenia

Zalecane leczenie może różnić się w zależności od zgłaszanych problemów. Może składać się z psychoterapii bądź farmakoterapii (np. leki hormonalne lub kardiologiczne) lub obu tych metod równocześnie. Seksuolog doradzi, jakie metody i środki będą odpowiednie do tego, aby zmniejszyć dolegliwości lub całkowicie się ich pozbyć. Nie należy lekceważyć niczego, co wywołuje dyskomfort w sferze seksualnej. Na wizytę z seksuologiem masz możliwość przyjścia wraz z partnerem/partnerką.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online