Poradnia Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii)

Specjalistyczna Poradnia Zaburzeń Odżywiania dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych NZOZ Centrum Terapii Dialog specjalizuje się w:

  • diagnostyce, leczeniu i terapii specyficznych zaburzeń odżywiania (anorexia nervosa, bulimoreksja, bulimia nervosa)
  • diagnostyce, leczeniu i terapii niespecyficznych zaburzeń odżywiania (zespół przeżuwania, zespół jedzenia nocnego, jedzenie kompulsywne, napady objadania się, anarchia żywieniowa)
  • poradnictwie żywieniowym dla osób chorujących na depresję, nerwicę i inne choroby
  • poradnictwie żywieniowym dla rodziców małych dzieci, które nie chcą jeść
  • działa online oraz w przychodniach NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie

Umów się do Poradni Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii):

 

Książka wydana przez Poradnię Zaburzeń Odżywiania w Dialogu

W tej książce znajdziesz:

  • przewodnik krok po kroku, jak walczyć z bulimią i napadowym objadaniem
  • konkretne, praktyczne wskazówki dla chorych oparte na wieloletnim doświadczeniu autorów
  • historie osób, które dzięki opisanym w książce metodom, pokonały zaburzenia odżywiania

Zespół Poradni Zaburzeń Odżywiania (Anoreksji i Bulimii) tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.

Zaburzenia odżywiania – anoreksja i bulimia

Zarówno anoreksja, jak i bulimia, to zaburzenia o podłożu psychicznym. Choroby te trapią szczególnie te osoby, które nie akceptują wyglądu swojej sylwetki i krytycznie podchodzą do swojego wyglądu. Niekiedy pierwsze objawy są trudne do zaobserwowania, natomiast tak samo anoreksja, jak i bulimia, bez podjęcia odpowiedniego leczenia, są poważnymi chorobami zagrażającymi zdrowiu i życiu.

Anoreksja

Anoreksja, czyli jadłowstręt psychiczny, jest zaburzeniem, które przejawia się ograniczeniem przyjmowania pokarmów. Cierpiący na anoreksję bardzo często są zdania, że ważą zbyt wiele, mimo tego, że ich masa ciała jest prawidłowa, a często też zbyt mała.

Bulimia

Bulimia tak samo jak anoreksja jest zaburzeniem odżywiania. Osoba cierpiąca na bulimię przyjmuje pokarm kompulsywnie, a kolejno prowokuje wymioty, bądź przyjmuje środki przeczyszczające. Bulimia może pojawić się także u dzieci, nawet tych poniżej dziesiątego roku życia. Przyczynami jej występowania są między innymi brak samoakceptacji, wygórowane wymagania innych, gwałtowne zmiany życiowe oraz konflikty z najbliższymi.

Bulimia i anoreksja – objawy

Obsesyjne liczenie kalorii to zjawisko, które powinno zaniepokoić najbliższych osoby, u której pojawia się takowa praktyka – to jeden z objawów zaburzeń odżywiania. Oprócz tego, często dochodzi też do: niechęci do jedzenia w towarzystwie, ciągłych rozmów o odchudzaniu, przyjmowania tabletek odchudzających lub wyczerpujących ćwiczeń fizycznych. Bulimia przejawia się bardzo często ospałością oraz zmęczeniem, ale też: napadami objadania się, częstymi wymiotami, bólem brzucha, uszkodzeniem szkliwa na zębach, bladością skóry oraz nieregularnymi miesiączkami.

Tak samo anoreksja, jak i bulimia, są poważnymi zaburzeniami odżywiania, stąd konsekwencje ich mogą być niebezpieczne. Jeśli zauważymy takie sygnały u siebie lub swoich bliskich, należy pomyśleć o zgłoszeniu się do poradni Zaburzeń Odżywiania, gdzie możliwe jest rozpoczęcie skutecznego leczenia przez doświadczonych specjalistów.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online