Pokonać bulimię

Koniec zmagań z jedzeniem!

Ta książka pomoże Ci pokonać bulimię i zespół napadowego objadania!

W tej książce znajdziesz:

  • przewodnik krok po kroku, jak walczyć z bulimią i napadowym objadaniem

  • konkretne, praktyczne wskazówki dla chorych oparte na wieloletnim doświadczeniu autorów

  • historie osób, które dzięki opisanym w książce metodom, pokonały zaburzenia odżywiania

Książka Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania oparta jest na badaniach naukowych i już od ponad 20 lat prowadzi czytelników krok po kroku przez proces wychodzenia z zaburzeń odżywiania. Przystępny język, inspirujące historie chorych oraz sugestywne ilustracje zachęcają, dają nadzieję i otwierają nowe perspektywy przed wszystkimi czytelnikami. Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania stanowi cenne narzędzie dla chorych, ich rodzin oraz pracowników ochrony zdrowia i opiekunów. Książka polecana jest również przez Poradnię Zaburzeń Odżywiania, która działa w ramach Centrum Terapii Dialog.

Patronaty:

Dodaje siły, wiedzy, otuchy!

  • Książka wnosi siłę, nadzieję, wiedzę i wachlarz sprawdzonych sposobów, jak radzić sobie z zaburzeniami odżywiania.
  • Dzięki swojej formie prowadzi czytelnika krok po kroku. Sugestywne ilustracje, tabele z najważniejszymi informacjami ułatwiają odbiór treści. Można do niej wracać wiele razy.
  • Książka napisana szczególnie dla tych, którzy już próbowali walczyć z bulimią i zespołem napadowego objadania, czują się tą walką zmęczeni i mają wątpliwości, czy cokolwiek w ich życiu zmieni się na lepsze

Wierzymy, że ta książka może zmienić i Twoją codzienność!

Recenzje ekspertów

Michał Feldman, lekarz psychiatra,

Poradnia Dysmorfofobii, Centrum Terapii Dialog

Wierzę, że ta książka da nadzieję na wyzdrowienie osobom, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Zachęci je do podjęcia próby wejścia na drogę ku zdrowiu, gdzie każdy krok, mimo różnych przeszkód, prowadzi do uwolnienia się od ograniczeń, które niosą ze sobą bulimia i napadowe objadanie. Dzięki pracy z książką chorzy mogą stać się silniejsi i czuć się lepiej we własnym ciele.

dr n. med. Anna Zielińska, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży,

Poradnia Zaburzeń Odżywiania, Centrum Terapii Dialog

Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania to innowacyjna książka, wypełniająca lukę wśród wielu poradników z zakresu odżywiania. Zawiera konkretne, praktyczne wskazówki dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania oraz porusza tematy: relacji z bliskimi, asertywności czy samoakceptacji. W tej książce nie ma zbędnego zdania. Uważam, że może też być ciekawą pozycją dla psychiatrów, którzy chcieliby w pracy z chorymi wykorzystać niektóre z opisywanych metod.

Aneta Michalska, lekarz psychiatra,

Poradnia Zaburzeń Odżywiania, Centrum Terapii Dialog

Mimo rosnącej wagi problemu jakim jest bulimia i zespół napadowego objadania w Polsce wciąż odczuwamy głód różnych metod ich leczenia, w tym materiałów samopomocowych. Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że wreszcie mogę polecać moim pacjentom poradnik Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania. Poradnik w lekkostrawny sposób przedstawia drogę od diagnozy do wyleczenia. Jest cennym źródłem wiedzy dla osób chorujących, ich bliskich, lekarzy, terapeutów, dietetyków i wszystkich zainteresowanych tematyką odżywiania się.

(…) czytając „Pokonać bulimię” nie doświadczam uczucia presji, czy oceniania. Wręcz przeciwnie – przechodząc przez pierwsze rozdziały, trafiam na słowa, które sama chciałabym kiedyś usłyszeć: „Podczas samotnych prób wyzdrowienia możesz czuć się niekomfortowo, a wyzwanie może wydać się za trudne. W takiej sytuacji poproś o pomoc kogoś z rodziny, partnera lub przyjaciół”. Co ważne, książka nie stosuje uproszczeń. Pisząc o trudnościach wychodzenia z zaburzeń, autorzy wymieniają szereg myśli towarzyszących temu procesowi – myśli, z którymi z pewnością wiele osób chorujących może się utożsamić. „Będę czuć się pełna, spuchnięta, ciężka” lub „Godziny posiłków będą mnie przerażały” – zdania dobrze oddają wątpliwości potencjalnego pacjenta. Bo w zaburzeniach odżywiania nic ma nic bardziej niepokojącego niż utrata kontroli.

O autorkach:

Ulrike Schmidt posiada tytuł profesora w dziedzinie zaburzeń odżywiania uczelni King’s College London, jest również psychiatrą konsultantem Oddziału Zaburzeń Odżywiania szpitala Maudsley Hospital w Londonie. Jej badania skupiają się na wszystkich aspektach zaburzeń odżywiania, począwszy od przyczyn, skończywszy na formach leczenia. Zajmuje się wypracowywaniem nowych terapii, szczególnie krótkotrwałych interwencji, które można łatwo upowszechnić. Jest autorką kilku popularnych poradników i nagradzanych w Internecie programów leczenia.

Janet Treasure, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, członkini rzeczywista Królewskiego Kolegium Lekarskiego, profesor i psychiatra, prowadzi badania i wykłada na uczelni King’s College London. Pracuje jako klinicysta w South London and Maudsley NHS Foundation Trust (www.thenewmaudsleyapproach.co.uk). Zainteresowania badawcze profesor Treasure obejmują wspólną pracę z pacjentami oraz pracownikami ochrony zdrowia i opiekunami w oparciu o łatwe do zrealizowania w praktyce wyniki badań, by wypracować nowe formy leczenia.

June Alexander zapadła na anoreksję w wieku 11 lat. Choroba ta stała się wyzwaniem, które ją ukształtowało. Miłość do pisania pozwoliła jej przetrwać. Prowadziła dziennik i rozpoczęła pracę jako dziennikarka. Od roku 2006 m.in. na podstawie swoich doświadczeń opisuje zaburzenia odżywiania. Posiada tytuł doktorski. Wspiera organizacje międzynarodowe i australijskie, takie jak AED, FEASToraz NEDC. Adres jej strony internetowej to: www.junealexander.com

Książka wciągająca nawet dla tych, którzy nie lubią czytać poradników.

Książkę możesz również kupić w siedmiu przychodniach NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie. Sprawdź lokalizacje >>>

DANE TECHNICZNE

Cena:

49,00 zł – odbiór osobisty w przychodniach NZOZ Centrum Terapii Dialog

49,00 zł + 8,00 zł – książka + wysyłka

Ilość stron: 168

Okładka: miękka, matowa

Wydawca: NZOZ Centrum Terapii Dialog

Masz pytanie? Napisz: zamówienia@terapiadialog.pl

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6