Anna Zielińska-Wieniawska

Anna Zielińska-Wieniawska

lekarz specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

dr n. med.
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie

Przyjmuje w:

 • DIALOG Wilanów - Kosiarzy 35

Doświadczenie w pracy z Pacjentami:

 • ponad 10 lat doświadczenia.

Praca w szpitalu:

 • 2023 – Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (jako asystent),
 • 2023 – Oddział Dzienny Psychiatrii Wieku Rozwojowego Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Doświadczenie zdobywała:

 • jako prowadząca zajęcia w Szkole Psychoterapii Dialog (dawniej Mabor),
 • na Oddziale Klinicznym Psychiatrii oraz Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie (obecnie jako Szpital Pediatryczny),
 • pełniąc dyżury lekarskie w Szpitalu Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie.

Wykształcenie:

 • 2017 – nadanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych na podstawie obrony pracy doktorskiej poświęconej zaburzeniom behawioralnym, emocjonalnym, poznawczym i jakości życia u dzieci i młodzieży z wrodzonym zakażeniem HIV (Kierownik grantu Narodowego Centrum Nauki),
 • 2010-2015 – program kształcenia specjalizacyjnego w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
 • 2009 – Warszawski Uniwersytet Medyczny (I Wydział Lekarski).

Dodatkowe szkolenia:

 • 2017 – udział w kursie –  ECNP School Child and Adolescent Neuropsychopharmacology w Wenecji,
 • 2015 – udział w ESCAP Research Academy w Madrycie,
 • 2015 – nagroda „Best e-poster oral session” za pracę „Cognitive impairment and psychiatric disorders in children and adolescents with Perinatal HIV infection in Poland – preliminary results” podczas 23rd European Congress of Psychiatry (EPA) w Wiedniu,
 • aktywny udział w konferencjach polskich i zagranicznych (sesja plakatowa na konferencji APA w Nowym Jorku, Toronto, konferencji EPA w Wiedniu, Monachium, konferencji ESCAP w Madrycie i Genewie, konferencji IACAPAP w Pradze).

Specjalizuje się w:

 • diagnozie i leczeniu zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń odżywania (anoreksja, bulimia), całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm dziecięcy, zespół Aspergera), zaburzeń tikowych, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń koncentracji uwagi (ADHD), zaburzeń zachowania,
 • pisaniu artykułów popularnonaukowych dla pacjentów, rodziców oraz dla nauczycieli.

Posiadane uprawnienia:

Wypowiedzi w mediach i publikacje:

Dodaj swoją opinię
1
2
3
4
5

Informujemy, że wystawiane opinie mogą dotyczyć jedynie wizyt zrealizowanych w przychodniach Centrum Terapii Dialog. W związku z tym, wszystkie opinie przechodzą przez system weryfikacji. Jeżeli podczas procesu weryfikacji nastąpi wątpliwość dotycząca wiarygodności opinii, Centrum Terapii Dialog może kontaktować się z autorem opinii w celu potwierdzenia jej autentyczności. Informacje dotyczące daty wizyty oraz danych kontaktowe potrzebne są wyłącznie w celu weryfikacji i nie beda nigdzie publikowane.

Prześlij
     
Anuluj

Dodaj swoją opinię

NZOZ Centrum Terapii DIALOG Warszawa
Average rating:  
 21 reviews
 by Monika

Pani Anna to niezwykle kompetentna i empatyczna psychiatra. Jej podejście do pacjentów jest wyjątkowe - zawsze słucha uważnie i ze zrozumieniem, pomagając w znalezieniu najlepszych rozwiązań. Dzięki jej wsparciu czuję się pewna , że moje dziecko jest w najlepszych rękach . Polecam

 by Katarzyna

Wspaniała Pani Doktor. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani Doktor jest bardzo profesjonalna, kompetentna, a jednocześnie empatyczna. Szeroko spojrzała na zgłaszany problem. Otrzymałam dokładne wytyczne, jak dalej postępować, jakie leczenie będzie zastosowane oraz jakie ma przypuszczenia, co do genezy problemu. Pani Doktor zwróciła uwagę na ważne szczegóły, których inna pani doktor nie zauważyła.

 by Maria

Ogromnie polecam! Wspanialy specjalista !

 by Agnieszka

Idealny lekarz dla dzieci z trudnościami rozwojowymi, społecznymi, szkolnymi. Bardzo dużo zawdzięczam pani Zielińskiej, szkoda że tak późno do niej trafiłam ze swoją córką.

 by irena

dr Zielińska postawiła trafną diagnozę. Poświęciła mojemu dziecku czas w przychodni państwowej. Nie nalegała na zatrzymanie dziecka w szpitalu, co okazało się słusznym wyborem. To młoda, ale bardzo mądra lekarka.

 by klaudia

Polecam za całokształt dr Zielińską każdemu, kto potrzebuje otwartości, zrozumienia, ciepła i wsparcia oraz empatii ze strony drugiego człowieka. Taka jest właśnie dr Zielińska.

 by arkadiusz

Dobre podejście do pacjenta. Wyrozumiałość i cierpliwość. Myślę, że może dużo pomóc w problemach emocjonalnych oraz w nadpobudliwości szczególnie młodym pacjentom. Lekarz polecony dla dzieci z ADHD - potwierdzam, to prawda.

 by zylonka

Bardzo miła pani. Mimo młodego wieku widać że bardzo dobrze zna się na tym o robi. Mojego 6 letniego syna potraktowała profesjonalnie a w wywiadzie pytała o to co powinna a nawet o takie rzeczy o których nie miałam zielonego pojęcia. Potrafiła wyjaśnić mi sporo rzeczy na które nie znałam odpowiedzi. Napewno skorzystam jeszcze z wizyty u tej pani.

 by Aleksandraa

Cierpliwa, spokojna, zaangażowana i inteligentna Pani Doktor. Pomaga pacjentowi na wiele sposobów, nie tylko poprzez farmakoterapię. Ma indywidualne podejście do każdego pacjenta. Widać, że praca jest również pasją Pani doktor. Czasami, co prawda bardzo żadko, niestety zdarza się odczuć gorszy nastrój Pani Doktor, co nie wpływa pozytywnie na proces terapeutyczny. Na szczęście sytuacje takie nie zdarzają się często. Jako pacjentka dr Zielińskiej, z czystym sumieniem polecam rodzicom, których dzieci zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi oraz samym pacjentom.

 by beatabz

Bardzo spokojna i zaangażowana. Mam syna 10lat z ADHD. Po zmianie lekarza obserwuję ogromną różnicę. Zupełnie inne podejście do problemów dziecka. Polecam!

Page 1 of 3:
«
 
 
1
2
3
 
»
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00