Dorota Bzinkowska

Dorota Bzinkowska

lekarz specjalista psychiatra

dr n. med.
Posiada ponad 25-letnie doświadczenie

Przyjmuje w:

 • DIALOG Ursynów - Stryjeńskich 19 (Metro Natolin),Dialog Online

Doświadczenie w pracy z Pacjentami:

 • ponad 25 lat doświadczenia.

Doświadczenie zdobywała:

 • w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Oddział Chorób Afektywnych (lekarz rezydent do 2006, od 2006 specjalista psychiatra, asystent naukowy 2007-2008, pozostały czas starszy asystent, 2006-2015 zastępca kierownika oddziału),
 • w prywatnym centrum terapii,
 • w Centrum Terapii Dialog w latach 2015-2019,
 • podczas własnej praktyki prywatnej.

Wykształcenie:

 • 2015 – obrona pracy doktorskiej,
 • 2004-2007 – szkolenie z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej,
 • 2006 – państwowy egzamin specjalizacyjny – specjalista psychiatra,
 • 1991-1997 – Akademia Medyczna w Warszawie, studia lekarskie.

Certyfikaty:

 • Certyfikat Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

Dodatkowe szkolenia:

 • 2011 – Warsztaty z zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, Clinic Neuroscience Institute, Psychiatry Department, Hospital Clinic Barcelona,
 • 2015 – Uzyskanie tytułu Doktora nauk medycznych wydanego przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Specjalizuje się w:

 • diagnostyce i leczeniu zaburzeń depresyjnych,
 • diagnostyce i leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej,
 • diagnostyce i leczeniu zaburzeń nerwicowych.

Posiadane uprawnienia:

Wypowiedzi w mediach i publikacje:

Autorka licznych prac dotyczących depresji, choroby afektywnej dwubiegunowej, m.in.:

 • Ocena procesów poznawczych oraz nasilenia lęku jako stanu i cechy w grupie osób z chorobą afektywną sezonową, badanych w okresie choroby, po leczeniu światłem oraz w remisji (latem) – Święcicki Ł., Pragłowska E., Fornal S., Kalinowski A., Torbiński J., Remberk B., Grądzka D., Bzinkowska D., Postępy Psychiatrii i Neurologii, 2004,
 • Depresja w chorobach neurologicznych.  – Koszewska I., Bzinkowska D., Przewodnik Lekarza, 2005,
 • Psychoterapia jako metoda leczenia depresji. Rozdział książki: Rozpoznawanie i leczenie depresji w praktyce lekarza rodzinnego, 2007,
 • Zaburzenia funkcji poznawczych i metody ich oceny w chorobach afektywnych. – Parnowski T., Święcicki Ł. Bzinkowska D., Przegląd piśmiennictwa Psychiatria po Dyplomie, 2008,
 • Skuteczność leczenia światłem w chorobie afektywnej dwubiegunowej i jednobiegunowej. – Święcicki Ł., Lechowicz W., Bzinkowska D., Dąbrowski M., Torbiński J. Postępy Psychiatrii i Neurologii, 2008,
 • Hipertermia po zabiegu EW i szybka poprawa nastroju: opis przypadku >>PRZECZYTAJ<<,
 • Intensywność i przyjemność smaku sacharozy u pacjentów z depresją zimową >>PRZECZYTAJ<<,
 • Kontrolowana fikcyjnie randomizowana próba uzupełniającej terapii światłem w niesezonowej depresji >>PRZECZYTAJ<<,
Dodaj swoją opinię
1
2
3
4
5

Informujemy, że wystawiane opinie mogą dotyczyć jedynie wizyt zrealizowanych w przychodniach Centrum Terapii Dialog. W związku z tym, wszystkie opinie przechodzą przez system weryfikacji. Jeżeli podczas procesu weryfikacji nastąpi wątpliwość dotycząca wiarygodności opinii, Centrum Terapii Dialog może kontaktować się z autorem opinii w celu potwierdzenia jej autentyczności. Informacje dotyczące daty wizyty oraz danych kontaktowe potrzebne są wyłącznie w celu weryfikacji i nie beda nigdzie publikowane.

Prześlij
     
Anuluj

Dodaj swoją opinię

NZOZ Centrum Terapii DIALOG Warszawa
Average rating:  
 14 reviews
 by w

Bardzo polecam dr Bzinkowską. Zgłosiłam się do dr w związku z problemami ze snem, wypaleniem zawodowym i ogólnie bardzo złym czasem w życiu. Od tego momentu upłynęło już sporo czasu i dzięki zaleconej farmakoterapii oraz mojej własnej pracy moje funkcjonowanie i satysfakcja z życia bardzo się poprawiły. Dr jest bardzo ciepłą i empatyczną osobą z bardzo dobrym i zdrowym podejściem.

 by Z

Polecam ze względu na poczucie zrozumienia i wiedzę, jaką posiada p. doktor.

 by Aldona

Dr Bzinkowska to niesamowita Pani Doktor. Pomoga mi w leczeniu depresji. Po prawie 15-tu latach zmagania się z choroba pierwszy raz czuje, ze chce żyć. Dziękuje!

 by Rafał

Pani Doktor jest bardzo ciepłą i życzliwą osobą. Dokładnie słucha i udziela cennych rad. Jest bardzo profesjonalna a zarazem ludzka. Łatwo jest nawiązać kontakt a atmosfera spotkania jest bardzo ciepła i przyjazna.

 by Marta

Pani dr jest bardzo empatyczna, umie słuchać, ale i podpowiada rozwiązania. Może nie tyle podpowiada, ile naprowadza na rozwiązania. Mnie osobiście uratowała życie (dosłownie i w przenośni)

 by Katarzyna

Rzadko wystawiam jakiekolwiek opinie, jednak tu czuję się zobligowana. Do pani doktor trafiłam z polecenia terapeuty, po długim czasie niepowodzeń w leczeniu u innego soecjalisty. Jestem zachwycona stylem pracy, zaangażowaniem, strukturą spotkania, ciepłem jakie czuć od pani doktor i jeszcze czymś, czego nazwać nie potrafię, a co sprawiło, że ze spotkania wyszłam w skowronkach. Dużo pomocy w moich nieporadnych wypowiedziach, czułam się wysluchana i wsparta. Wdrożone nowe leczenie i dużo rozpalonej nadziei.

 by P. K.

Super! Bardzo miła Pani. Poprzedni lekarz wykazał się ekstremalną niewiedzą odnośnie aktualnych trendów odnośnie mojego problemu. Pani doktor wykazała zrozumienie.
[źródło: znanylekarz.pl]

 by M.

Super zaangażowanie, bardzo rzeczowe podejście, oraz ciepło i troska. Bardzo polecam! (wizyta online).

[źródło: znanylekarz.pl]

 by Pacjent

Bardzo aktywne słuchanie przez Panią Doktor, wsparcie nie tylko farmakologiczne.

 by Michał

Leczę się u Pani Doktor od 2007 roku i z wyników jestem bardzo zadowolony. Od czterech lat nie miałem epizodu, głosy mam coraz słabsze co jest wynikiem między innymi bardzo dobrze dobranych leków. Pani Izabela to prawdziwa profesjonalistka a przy okazji bardzo sympatyczna osoba, naprawdę godna zaufania. Serdecznie polecam Panią Doktor, jestem osobiście bardzo zadowolony z leczenia.

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00