Tadeusz Parnowski
lekarz specjalista psychiatra
Przyjmuje w:
- DIALOG Ursynów - Stryjeńskich 19 (Metro Natolin)
Doświadczenie w pracy z Pacjentami:
- ponad 40 lat doświadczenia.
Praca w szpitalu:
- 2006-obecnie – Kierownik II Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii,
- 1973-obecnie – Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Doświadczenie zdobywał:
- prowadząc specjalistyczne szkolenie dla psychoterapeutów: „Rodzice, dziadkowie w podeszłym wieku – jak sobie radzić z opieką nad starszą osobą”,
- w Szpitalu Miejskim dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Drewnicy,
- w szpitalach psychiatrycznych za granicą m. in. na Malcie i w Szwecji,
- jako członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,
- jako członek European Brain Council od 2011 roku.
Organizator i kierownik pierwszego oddziału psychogeriatrycznego i Poradni Zaburzeń Pamięci w Polsce w 1992 roku. W latach 1991-2003 założyciel i prezes Zarządu Polskiej Fundacji Alzheimerowskiej oraz członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Opieki nad osobami z chorobą Alzheimera i członek Rady programowej Towarzystwa. W roku 1994 otrzymał nagrodę Fundacji Australijskiej POL-KUL za działania na rzecz osób z chorobą Alzheimera. W latach 1995-2003 był wiceprzewodniczącym Sekcji Psychogeriatrii i choroby Alzheimera Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od 2010 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego, członek Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, Alzheimer Europe, International Psychogeriaric Association.
Wykształcenie:
- 2006 – został mianowany profesorem psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,
- 2006 – stopień doktora habilitowanego medycyny,
- 1983 – stopień doktora nauk medycznych,
- 1978 – specjalizacja II stopnia z psychiatrii,
- Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej.
Specjalizuje się w:
Profesor specjalizuje się w pracy z pacjentami po 55 roku życia i w wieku podeszłym:
- w diagnostyce i leczeniu zaburzeń psychogeriatrycznych,
- w diagnostyce i leczeniu zaburzeń pamięci,
- w diagnostyce i leczeniu zaburzeń afektywnych oraz problemów psychicznych – depresje, psychozy, otępienia.
Posiadane uprawnienia:
- Wypisywanie recept na leki (w tym refundowanych)
- Wystawianie zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4)
- Wystawianie zaświadczeń lekarskich
Wystąpienia w mediach i publikacje:
- autor książki „Choroba Alzheimera”,
- webinar dla Pacjentów „Jak dbać o starszą osobę?”, prof. Parnowski z Poradni Psychogeriatrii i Zaburzeń Pamięci >>ZOBACZ WEBINAR<
Dodaj swoją opinię | |
Informujemy, że wystawiane opinie mogą dotyczyć jedynie wizyt zrealizowanych w przychodniach Centrum Terapii Dialog. W związku z tym, wszystkie opinie przechodzą przez system weryfikacji. Jeżeli podczas procesu weryfikacji nastąpi wątpliwość dotycząca wiarygodności opinii, Centrum Terapii Dialog może kontaktować się z autorem opinii w celu potwierdzenia jej autentyczności. Informacje dotyczące daty wizyty oraz danych kontaktowe potrzebne są wyłącznie w celu weryfikacji i nie beda nigdzie publikowane. | |
Pan Profesor to bardzo miły człowiek. Ma bardzo serdeczne podejście do pacjenta. Pyta, wyjaśnia, tłumaczy trudne pojęcia medyczne. Stara się dogłębnie poznać problem. Spędziłem z żoną u Pana Profesora 1,5 godziny i dostaliśmy wiele cennych porad. To na pewno nie był zmarnowany czas.
Wnikliwa rozmowa, empatyczne podejście i wysoka kultura. Jestem bardzo zadowolona.
Pan Profesor jest niezwykłym specjalistą o ogromnej wiedzy, cierpliwości i kulturze osobistej. Pomógł i pomaga naszej rodzinie w opiece nad chorym na demencję. Jest to skomplikowana sytuacja, ale kontakt z Panem Profesorem jest ogromnym wsparciem i ułatwia życie i Pacjentowi, i nam. Ogromnie dziękujemy za specjalistyczną opiekę.
Wspaniałe podejście do pacjenta (mojej mamy). Ja również otrzymałam wiele wskazówek jako opiekun osoby z otępieniem. Do tej pory żaden lekarz nie pomógł nam tak bardzo jak Pan profesor.
Wizyta była bardzo rzeczowa. Pan Profesor dość długo rozmawiał z mamą. Jego diagnoza była bardzo przemyślana. Przepisane leki uspokoiły i wyciszyły mamę - chorą na Alzhaimera. Nam opiekunom przekazał wiele cennych wskazówek co do opieki i wytłumaczył wiele zachowań, których nie rozumieliśmy. Byliśmy przedtem już u dwóch lekarzy. Ta wizyta była zdecydowanie najlepsza. Polecam.
Profesor nie szczędził czasu dla pacjenta i rodziny. Polecam
Lekarz spokojny i bardzo doświadczony. Wychowawca kilku pokoleń psychiatrów. Zaangażowany w działalność społeczną. Godny polecenia.
Jest to specjalista zajmujący się chorymi z Alzhaimerem i właśnie takim pacjentom bym go poleciła.
Polecam wszystkim pacjentom, którzy mają problemy psychiczne. Pan Profesor jest wspaniałym psychiatrą.