E-recepta – czy można ją otrzymać bez wizyty u lekarza?

W Centrum Terapii Dialog  e-receptę bez wizyty u lekarza można otrzymać tylko w wyjątkowej sytuacji, ponieważ każdy pacjent powinien zgodnie z zaleceniami odbywać wizyty kontrolne u swojego lekarza prowadzącego.

Wiemy jednak, że czasami mają miejsce szczególne sytuacje, w których istnieje możliwość otrzymania e-recepty bez wizyty, jeżeli są spełnione poniższe warunki:

1. Pacjent odbył co najmniej 2 wizyty u lekarza prowadzącego: e-recepta nie jest dostępna dla jednorazowych pacjentów Centrum Terapii Dialog.

2. Od ostatniej wizyty minęło mniej niż 3 miesiące – jeżeli czas od ostatniej wizyty u lekarza prowadzącego jest dłuższy, wtedy należy umówić się na kolejną wizytę.

3. Pacjent nie otrzymał ostatnio e-recepty bez wizyty (tj. jeśli pacjent ostatnio już dostał e-receptę bez wizyty, to nie ma możliwości otrzymania kolejnej e-recepty bez wizyty u lekarza prowadzącego).

Ważne: O wystawieniu e-recepty zawsze decyduje lekarz prowadzący lub, w przypadku jego nieobecności, lekarz dyżurny.

Złożenie prośby o e-receptę nie oznacza, że pacjent na pewno ją otrzyma. Zawsze jest to decyzja lekarza, który może ocenić, że konieczna jest wizyta kontrolna w celu oceny stanu pacjenta.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6