Fototerapia

Nadejście jesienno-zimowej słoty wywołuje u niektórych osób uczucie zmęczenia, osłabienia, braku energii. Objawom tym towarzyszyć może wzmożona senność w ciągu dnia, sen nie dający wypoczynku, nadmierny apetyt szczególnie dotyczący słodyczy, wzrost masy ciała. Taki zespół objawów może oznaczać chorobę nazywaną depresją zimową.

Najbardziej skutecznym sposobem leczenia takiego stanu jest stosowanie specjalnej lampy o działaniu antydepresyjnym.

Emitowane przez lampę jasne światło podobne do słonecznego pozbawione jest szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, dlatego też ekspozycja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.
Fototerapia jest skuteczna w około 80% przypadków. Co więcej, przynosi niezwykle szybkie efekty. Już po paru dniach jej stosowania osoba odczuwa ulgę, następuje poprawa nastroju, zmniejsza się senność i stabilizuje apetyt.
Fototerapię mogą stosować nie tylko dorośli, ale też dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.

Tę metodę wykorzystuje się również w leczeniu innych zaburzeń rytmów biologicznych takich jak: zaburzenia snu związane z opóźnieniem i przyspieszeniem zasypiania, zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową, syndrom „jet lag”.

Sens terapii polega na uzupełnianiu niezbędnej dziennej dawki światła słonecznego. Światło sztuczne zwykle używane do oświetlania pomieszczeń ma natężenie około 500 luksów. Jest to za mało, by mogło ono zastępować oddziaływanie światła naturalnego, którego natężenie w słoneczny dzień wynosi ok. 100000 luksów. Lampy antydepresyjne emitują światło z mocą od około 5000 do 10000 luksów.

Obecnie fototerapia stosowana jest bardzo powszechnie między innymi w Niemczech i Skandynawii. Używana jest od wielu lat w ośrodkach zdrowia, portach lotniczych i biurach. Fototerapia należy do współczesnego nurtu terapii mało inwazyjnych.

Oferujemy możliwość wypożyczenia lub zakupu lampy!

(Najlepszy skutek terapia świetlna odnosi, gdy jest stosowana rano oraz wczesnym wieczorem, na kilka godzin przed snem).

Cena wypożyczenia wynosi 400 zł (na 14 dni)

Cena zakupu lampy wynosi 949 zł

Szczegóły w rejestracji Centrum Terapii DIALOG: 22 436 83 50

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6