Poradnia Terapii Rodzin

Co to jest psychoterapia rodzinna w Centrum Terapii Dialog?

Psychoterapia rodzinna to cykl spotkań, podczas których terapeuta pracuje zarówno z rodzicami jak i dzieckiem (dziećmi). Taka terapia wprowadza pozytywne zmiany w życiu całej rodziny oraz przyczynia się do harmonijnego rozwoju dziecka (dzieci).  Specjalista dobiera metody terapeutyczne biorąc pod uwagę potrzeby każdego członka rodziny. Cele terapii rodzinnej jest wsparcie całego systemu rodzinnego, odbudowaniu więzi, poprawie komunikacji oraz stworzenie dobrych nawyków wzmacniających relacje.

Kiedy terapia rodzinna może pomóc?

Na terapii rodzinnej zajmujemy się różnymi problemami m.in.: konfliktami pomiędzy matką a ojcem, rodzicami lub rodzicem a dzieckiem, trudnościami wychowawczymi, różnymi kłopotami dziecka w relacjach z rówieśnikami lub bliskimi. Podczas terapii nie szuka się „winnego lub winnych”, a skupia się na odnalezieniu drogi do wspólnego porozumienia, wzajemnej akceptacji i łatwości w wyrażaniu swoich potrzeb innym członkom rodziny.

Umów się do Poradni Terapii Rodzin:

 

Zespół Poradni Terapii Par i Rodzin tworzą specjaliści, którzy na co dzień pomagają pacjentom, ale także chcą dzielić się swoją wiedzą. Wielu z nich to autorzy artykułów i książek naukowych z dziedziny współczesnej psychologii i psychiatrii. Ważna jest dla nich również psychoedukacja, dlatego tworzą Poradniki dla pacjentów i występują w webinarach, telewizji czy radiu.

Webinary i wystąpienia w mediach

Specjaliści przyjmujący w poradni:

psycholog, psychoterapeutka integracyjna, terapeutka rodzin

psychoterapeuta psychodynamiczny, terapeuta par i rodzin

psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta systemowy, terapeuta rodzin i par

psychoterapeutka systemowa, terapeutka par i rodzin

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psycholog kliniczny, interwent kryzysowy, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin

psycholog, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin

psycholog, psychoterapeutka systemowa dzieci, młodzieży i dorosłych, terapeutka par i rodzin

psychoterapeuta systemowy i poznawczo-behawioralny dzieci i młodzieży oraz dorosłych, terapeuta rodzin i par

psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta systemowo - psychodynamiczny, terapeuta rodzin

psycholog, psychoterapeutka integracyjna osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia, terapeutka par i rodzin

psycholog dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapeuta systemowy, terapeuta par i rodzin

psycholog, psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy osób dorosłych, par i rodzin

psychoterapeuta integracyjny, terapeuta par i rodzin, terapeuta uzależnień

psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży, terapeuta rodzin, psycholog kliniczny

psycholog dzieci i młodzieży, psychoterapeuta systemowy

Na czym polega psychoterapia rodzinna?

Terapia rodzin jest formą psychoterapii, której głównym celem jest pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz konfliktów rodzinnych, a także odbudowa więzi pomiędzy członkami rodziny. Proces ten skupia się między innymi na odnalezieniu źródła kryzysu, ale też metod na jego pokonanie. Służyć temu ma cykl spotkań, w których czynny udział biorą rodzice, dzieci, a także terapeuta prowadzący.

Jak wygląda terapia rodzinna? Jest to przede wszystkim rozmowa członków rodziny z terapeutą na temat relacji. Wszystko opiera się na założeniu, że rodzina jest połączonym systemem. Jeśli tylko jeden z domowników boryka się z jakimś problemem, ten może odbijać się w negatywny sposób na najbliższych, co z kolei może powodować, że dochodzi do nieporozumień i konfliktów. Nadrzędnym celem terapii rodzin jest to, aby udało się pokonać istniejące trudności, precyzyjnie wskazując konkretne źródło konfliktu, nazywając je, a także wspólnie pracując nad tym, aby zostały one rozwiązanie.

Kiedy terapia rodzinna okazuje się być potrzebna?

Terapia rodzinna pomaga budować harmonijne relacje w rodzinie, szczególnie wtedy, kiedy wśród członków rodziny jest wiele konfliktów, kiedy rodzice i dzieci nie dogadują się ze sobą lub matka i ojciec mają problemy wychowawcze. Tego typu terapia wskazana jest szczególnie w sytuacjach, kiedy rodzina przeżywa kryzys, który spowodowany jest przytłaczającymi oraz traumatycznymi wydarzeniami. Może być to na przykład śmierć jednego z członków rodziny, utrata pracy czy też zmiana otoczenia i wiele więcej.  Żadnej z takich sytuacji nie powinniśmy bagatelizować i przechodzić obok nich obojętnie. Jeśli czujemy potrzebę wsparcia i pomocy z zewnątrz, warto skontaktować się ze specjalistami z Poradni Terapii Rodzinnej.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6