Projekt naukowy Centrum Terapii Dialog i Akademii Pedagogiki Specjalnej

Centrum Terapii Dialog razem z Akademią Pedagogiki Specjalnej zaprasza do udziału we wspólnym projekcie naukowym "Ludzie i ich emocje w sytuacjach społecznych". Za udział w badaniach można uzyskać do 250 zł na karcie podarunkowej Empiku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O PROJEKCIE

• CZEGO DOTYCZY PROJEKT?

Celem projektu jest sprawdzenie, jak ludzie radzą sobie w sytuacjach społecznych i jakie emocje im wtedy towarzyszą. Uczestnik podczas spotkań z badaczami oraz wypełniania kwestionariusza może zastanowić się, jakie ma myśli i emocje w określonych sytuacjach. Dzięki temu będzie miał większą świadomość tego, na czym polegają trudności, z którymi przychodzi na wizyty do psychoterapeuty czy psychiatry.

• KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

W badaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe, które w ciągu ostatniego roku choć raz odbyły wizytę u lekarza psychiatry lub terapeuty.

• JAKIE SĄ ETAPY PROJEKTU?

  • Pierwszy etap projektu polega na spotkaniu online z badaczką, podczas którego będziecie Państwo proszeni o ocenę określonych zachowań osób przedstawionych w historyjkach. Spotkanie trwa ok. 40 minut. Dodatkowo poprosimy o wypełnienie kwestionariusza online. Za to badanie otrzymujecie Państwo 130 zł.
  • Można również wziąć udział w drugim badaniu. Polega ono na odbyciu spotkania w Centrum Terapii Dialog przy ul. Słomińskiego 19, podczas którego wykonają Państwo zadanie komputerowe z użyciem eyetrackera. Eyetracker to urządzenie rejestrujące, na co patrzycie. Jeżeli wcześniej nie wypełnili Państwo kwestionariuszy, teraz zostaniecie o to poproszeni. Za to badanie otrzymacie Państwo 170 zł (120 zł badanie + 50 zł kwestionariusze, pod warunkiem, że nie były wypełniane wcześniej).

• DO CZEGO POSŁUŻĄ WYNIKI PROJEKTU?

Wyniki projektu będą podstawą do tworzenia artykułów naukowych publikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach, tym samym stanowią okazję do rozwoju nauki w Polsce i na świecie.

AUTORKI PROJEKTU

Prof. Anna Zajenkowska

Prof. APS dr hab. Anna Zajenkowska , psycholożka, jest Kierowniczką projektu naukowego prowadzonego w Centrum Terapii Dialog „Ludzie i ich emocje w zachowaniach społecznych”. Analityczka grupowa i psychoterapeutka w Centrum Terapii Dialog, Kierowniczka zespołu badawczego w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Członkini Rady Programowej Szkoły Psychoterapii Dialog. Pani Profesor to również delegatka z Polski oraz przewodnicząca sekcji psychoterapii grupowej w European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy in the Public Sector. Jest autorką książki „Polska na kozetce” i licznych prac naukowych .
🧠 W zakresie zainteresowań pani Profesor leżą: psychologia społeczna, psychologia międzykulturowa, psychologia różnic indywidualnych, psychoanalityczne rozumienie zjawisk społecznych, psychoterapia psychodynamiczna. Jak sama mówi:
” Interesuję się tym, co dzieje się na styku osobowości oraz sytuacji i prowadzi do uruchomienia reakcji agresywnej. W szczególności interesuje mnie zagadnienie wrogich atrybucji”.

Mgr Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz

Mgr Katarzyna Czajkowska-Łukasiewicz to psycholożka i psychoterapeutka psychodynamiczna. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz całościowego kursu psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, obecnie w trakcie certyfikacji.
Pracuje w Centrum Terapii Dialog prowadząc terapię indywidualną i grupową osób z zaburzeniami nerwicowymi, afektywnymi i zaburzeniami osobowości. Jest również wykładowczynią w Szkole Psychoterapii Dialog oraz pracuje naukowo w Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie przygotowuje doktorat dotyczący narcyzmu wrażliwego.
Pani Katarzyna mówi o sobie, że: „Interesuję się mechanizmami powstawania zaburzeń osobowości, psychoterapią zaburzeń seksualnych i docieraniem do tego, w jak nieoczywisty sposób ludzie bronią się przed odczuwaniem cierpienia.”

Mgr Adrianna Jakubowska

Mgr Adrianna Jakubowska to psycholożka i doktorantka w Szkole Doktorskiej APS.
O sobie mówi: „Moje zainteresowania badawcze koncentrują się wokół poznania społecznego, w tym specyficznego mechanizmu poznawczego odnoszącego się do wrogich atrybucji. Interesuję się także tematyką związaną m.in. z: wykluczeniem społecznym, różnicami kulturowymi oraz wielojęzycznością. Mam doświadczenie w prowadzeniu badań z użyciem okulografu i elektroencefalografu.”

Masz pytania?

Prof. Anna Zajenkowska o wspólnym projekcie Centrum Terapii Dialog i Akademii Pedagogiki Specjalnej

Mgr Katarzyna Czajkowska zaprasza do udziału w badaniu „Ludzie i ich emocje w sytuacjach społecznych”.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6