Logopeda

Szukasz pomocy doświadczonego i sprawdzonego logopedy lub neurologopedy w Warszawie?

W NZOZ Centrum Terapii DIALOG zajmujemy się diagnozą i terapią różnych postaci zaburzeń komunikacji powstałych na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Prowadzimy terapię mowy u dzieci i osób niemówiących a także terapię osób z zaburzeniami jedzenia.  Oferujemy pomoc logopedyczną zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.

Chcesz umówić wizytę?
Zadzwoń: (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl

neurologopeda

Logopeda – czym się zajmuje i kiedy warto się do niego wybrać?

Logopeda zajmuje się nie tylko wadami wymowy, ale też pomaga odnaleźć oraz usunąć wszelkie bariery w komunikacji językowej, które mogą zaburzać intelektualny, emocjonalny oraz społeczny rozwój dziecka. Logopeda powinien mieć szeroką wiedzę, dlatego warto wybrać odpowiedniego specjalistę.

Jakiej pomocy udziela logopeda?

Zadanie logopedy polega na postawieniu diagnozy, a kolejno leczeniu wad wymowy. Dokonuje analizy mowy, rozumianej jako przekazywanie oraz odbiór informacji, czyli po prostu – porozumiewanie się. Wszelkie zaburzenia mowy mogą pojawić się z bardzo różnych powodów. Z tego względu logopeda powinien dysponować szeroką wiedzą z zakresu medycyny, psychologii, ale też pedagogiki, aby postawić odpowiednią diagnozą i rozpocząć leczenie.

Należy nadmienić, że oprócz leczenia wad wymowy, logopeda współpracuje też z dziećmi dwujęzycznymi, z zespołem Aspergera lub autyzmem. Logopeda to wsparcie dla rodziców dzieci jąkających się oraz niedosłyszących. Dodatkowo, będzie to też specjalista, który pomoże dyslektykom. Logopedzi obecni są często w szkołach, przedszkolach, w ośrodkach szkolno-wychowawczych, ale też w szpitalnych oddziałach m.in. laryngologicznych oraz neurologicznych. Logopeda obecny jest także w naszej poradni.

Kiedy należy skorzystać z konsultacji u logopedy?

Nie jest powiedziane, że logopeda potrzebny jest wyłącznie dzieciom, ponieważ jego pomoc potrzebna jest często także osobom dorosłym. W przypadku dzieci na pewno nie warto czekać na to, aż wyrosną one ze swej wady, ponieważ może to nigdy nie nastąpić. Jeśli tylko zaobserwujemy u swojego dziecka niepokojące symptomy, należy umówić się na konsultację u logopedy. Takim symptomem może być między innymi fakt, że wymowa dziecka nie spełnia standardów rozwoju mowy właściwych dla danego wieku, czy też fakt, że rozwój psychomotoryczny i emocjonalny dziecka przebiega wolniej niż u jego rówieśników.

Chcesz umówić się na wizytę?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6