Chemseks – co każdy psychoterapeuta powinien o tym wiedzieć?

Tytuł szkolenia: Chemseks – co każdy psychoterapeuta powinien o tym wiedzieć? Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów.

Koszt: 99 zł

Dowiedz się czym jest zjawisko Chemsexu wśród MSM (mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami), na czym polega uzależnienie od Chemsexu i jak skutecznie pomagać osobom nim dotkniętym. 

Czym jest Chemsex?

Chemsex jest pojęciem mocno związanym z grupą osób nazywanych MSM czyli mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. Jest to grupa w skład której wchodzą osoby o zadeklarowanej orientacji homoseksualnej ale również osoby, które takiej orientacji nie deklarują lub nie chcą uznawać jako ich definiującą. 

 

Chemseks jest zjawiskiem w którym osoby przed lub w trakcie stosunku zażywają różnego rodzaju narkotyki, by z jednej strony wzbogacić swoje doznania seksualne, a z drugiej czasem takie kontakty homoseksualne umożliwić (poprzez obniżenie kontroli lub napięcia emocjonalnego). 

Jako że używanie narkotyków często wiąże się z pragnieniem regulacji emocjonalnej oraz że grupa stosująca te substancje często cierpi na różnego rodzaju trudności emocjonalne i zaburzenia psychiczne (często wywołane stresem mniejszościowym) uzależnienie od chemseksu następuje dość łatwo. 

Chemseks staje się zatem z jednej strony tym, co umożliwia upragnione kontakty seksualne, a następnie w konsekwencji nałogu, tym, co te kontakty utrudnia i wręcz zaburza życie zarówno seksualne, jak i psychiczne osoby (wskutek działania konsekwencji nałogu). 

O tym jak rozumieć to zjawisko i jak pomagać terapeutycznie osobom nim dotkniętym dowiesz się na tym szkoleniu. 

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA?

 • Czym jest Chemsex? Historia i analiza zjawiska
 • Zdrowie psychiczne i seksualne osób, których dotyczy chemseks
 • Zjawisko samoleczenia przy pomocy narkotyków
 • Rola stresu mniejszościowego i tożsamości seksualnej w sięganiu po chemseks i uzależnienia się od chemseksu
 • Jak diagnozować uzależnienie od chemseku
 • Obraz kliniczny osoby uzależnionej od chemseksu oraz typowe problemy, jakie pacjenci zgłaszają
 • W jaki sposób skutecznie pracować z pacjentami uzależnionymi od chemseksu?

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, którzy chcą poznać, czym jest zjawisko chemseksu oraz jak skutecznie pomagać osobom uzależnionym od niego. 

Na szkolenie zapraszamy również studentów psychologi oraz wszelkie osoby zainteresowane metodami pracy terapeutycznej z pacjentami uzależnionymi od chemseksu.

JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się przez platformę on-line clickmeeting i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się sekcja wykładowa oraz moderowana rozmowa z pytaniami od uczestników.

Spotkanie będzie nagrywane i uczestnicy będą mieli dostęp do nagrania przez 90 dni po zakończonym szkoleniu.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Dr. n. med. Robert Kowalczyk

 • Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny i psychoterapeuta CBT (w trakcie certyfikacji).
 • Absolwent Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Studiów podyplomowych z zakresu opiniowania sądowo-psychologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, oraz Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.
 • Kierownikiem Zakładu Seksuologii Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 • Współpracuje naukowo i dydaktycznie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem SWPS.
 • Ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w ramach Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jak i w Centrum Terapii Lew-Starowicz.
 • Jako autor bądź współautor opublikował kilkadziesiąt artykułów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
 • Współautor rozdziałów w podręcznikach akademickich wydanych m.in. nakładem Państwowego Zakładu Wydawnictw Lekarskich: „Podstawy seksuologii” (2010), „Seksuologia” (2017), „Zdrowie LGB” (2016), „Ginekologia i Położnictwo’ (2020).

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia i kursy online dla psychologów i psychoterapeutów?

– Certyfikowane szkolenia online prowadzone są przez ekspertów dla ekspertów.
– Tu spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu psychoterapii, psychologii, psychiatrii.
– Otrzymasz aktualną i praktyczną wiedzę, którą warto wykorzystywać podczas pracy w gabinecie.
– Masz wybór spośród wielu propozycji rożnych tematów
– Uzyskasz certyfikat uczestnictwa wystawiany przez Szkołę akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne
– Twoja inwestycja w praktyczną dawkę wiedzy wynosi tylko 99 zł.

Dlaczego warto zaufać Szkole Psychoterapii Dialog?

Misją Szkoły Psychoterapii Dialog jest dzielenie się wiedzą i budowanie szerokiej społeczności psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Chcemy kształcić najlepiej jak potrafimy psychoterapeutów z całej Polski, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło liczyć na profesjonalną pomoc.

Łączymy doświadczenie dydaktyczne Szkoły Psychoterapii Dialog z doświadczeniem klinicznym Centrum Terapii Dialog, które prowadzi Szkołę od 2019 roku.

Szkoła Psychoterapii Dialog, oprócz praktycznych szkoleń online, ma w swojej ofercie przede wszystkim całościowy 4-letni kurs dla psychoterapeutów. Szkoła przygotowuje do prowadzenia psychoterapii w podejściu integracyjnym, którego osią jest terapia systemowa. Uczymy psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, ale również pracy terapeutycznej z rodzinami i parami. Program szkolenia zawiera także moduły poświęcone terapii dzieci i młodzieży.

Całościowe 4-letnie szkolenie posiada atest Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dzięki czemu absolwenci Szkoły Psychoterapii Dialog mogą ubiegać się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i jest realizowane zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymogami PTP.
(więcej informacji: https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/szkola-psychoterapii/ )

Najlepsze kursy i szkolenia w Polsce dla psychologów i psychoterapeutów w jednym miejscu

Aby na bieżąco otrzymywać informacje o nadchodzących szkoleniach serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku (SzkolaPsychoterapiiDialog) oraz do dołączania do dedykowanej grupy dla psychologów, psychoterapeutów na Facebooku: Szkolenia dla psychoterapeutów i psychologów (https://www.facebook.com/groups/754264118558427).

Do zobaczenia na szkoleniach!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6