Bioxetin a tabletki na ból menstruacyjny. Czy można je łączyć?

PYTANIE:
„Biorę na stałe Bioxetin 20 mg jedną tabletkę dziennie. Z powodu silnych bólów menstruacyjnych w ciągu jednej dobry wzięłam sześć tabletek Buscopanu.
Bóle menstruacyjne w stopniu małym ustąpiły, ale pojawił się bardzo mocny ból głowy, który się cały czas utrzymuje, a ponadto uczucie wzrostu ciśnienia, ściskania głowy i gałek ocznych. Proszę o informację co powinnam zrobić – wstrzymać się z Bioxetinem w dniu dzisiejszym?”

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
„Dawka Buscopanu, którą Pani przyjęła, jest dość wysoka, ale mieści się w dopuszczalnych granicach, choć – jak w przypadku większości leków – może wywołać działania niepożądane. Bóle głowy, które u Pani wystąpiły, wiążą się prawdopodobnie ze stymulowaniem przez Buscopan różnych receptorów m.in. w układzie nerwowym i w naczyniach krwionośnych. Buscopan jako taki nie wchodzi w istotne interakcje z Bioxetinem, jednak fluosetyna (będąca substancją czynną Bioxetinu) także może działać na różne typy receptorów. Proponuję, by ominęła Pani dzisiejszą dawkę leku. Nie powinno to wpłynąć na dlugofalową skuteczność Pani leczenia. Na przyszłość sugeruję unikać tak wysokich dawek Buscopanu.”
 


 

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online