Czy Elicea może powodować zatrzymanie wody w organizmie? - NZOZ Centrum Terapii DIALOG

Czy Elicea może powodować zatrzymanie wody w organizmie?

PYTANIE:
"Od kilku dni zaczęłam brać przepisany mi lek Elicea 10mg. Dziś rano (po 2 połówkach  leku) zauważyłam że opuchliznę na rękach i wtarzy. Czy może to być przyczyną brania tego leku? Czy możliwe jest, że zatrzymuje on wodę w organizmie? Czy to tylko początkowe objawy, czy mogą się utrzymywać  dłużej? Jak można ewentualnie im zapobiegać?"

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Obrzęk twarzy i dłoni nie jest typowym objawem podczas stosowania leku Elicea. Objawy zatrzymywania płynów w organizmie mogą mieć wiele przyczyn – np. zaburzenia hormonalne, nieprawidłowy poziom jonów, schorzenia nerek. Jeśli obrzęki będą się utrzymywać, sugeruję skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, by zdiagnozować problem powodujący te objawy."


 

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online
gdpr-image
Nasza witryna korzysta z ciasteczek, czyli plików cookie. Dzięki temu możemy Państwu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie z naszych stron WWW zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza, że będą one zapisywane w pamięci Państwa urządzenia końcowego. Więcej na temat naszej polityki prywatności mogą Państwo przeczytać tutaj, a także w naszym regulaminie korzystania z naszych witryn.
Więcej informacji o ciasteczkach