Czy leki na przeziębienie (np. Orofar max, wit. A i E, tymianek i podbiał) kolidują z Eliceą?

PYTANIE:
"Przyjmuję na stałe lek Elicea. W chwili obecnej jestem przeziębiona (katar i chrypa), lekarz pierwszego kontaktu zalecił mi Orofar max, kapsułki witaminy A i E, tymianek i podbiał oraz (jeżeli chrypa nie minie) zalecił rozpoczęcie kuracji antybiotykiem – AzitroLek 500. Proszę o informację czy te leki kolidują z Eliceą?"

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Zarówno Orofar max (w składzie: cetylpirydyna – lek przeciwzapalny o działaniu miejscowym oraz lidokaina – lek miejscowo znieczulający), jak i AzitroLek (substancja czynna: azytromycyna – antybiotyk z grupy makrolidów) nie wchodzą w interakcje z Eliceą, czyli escitalopramem. Można zatem stosować te substancje jednocześnie. To samo odnosi się do suplementów diety, które lekarz zalecił, tj. witaminy A i E oraz preparatów tymianku i podbiału.

Podczas leczenia Eliceą warto również pamiętać, że w razie gorączki oraz objawów przeziębieniowych lekiem zalecanym jest Paracetamol, który można stosować w maksymalnych dawkach. Raczej należy unikać stosowania innych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, czyli tych, które mają w swoim składzie na przykład ibuprofen (Ibum, Nurofen) , ketoprofen (Ketonal), kwas acetylosalicylowy (Aspiryna) lub inne niesterydowe leki przeciwzapalne. Stosowanie tych leków wraz z Eliceą może nieznacznie zwiększyć ryzyko krwawień, szczególnie z przewodu pokarmowego."


Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6