Czy Paxtin może powodować nasilenie stanów lękowych? - NZOZ Centrum Terapii DIALOG

Czy Paxtin może powodować nasilenie stanów lękowych?

PYTANIE:
"Chciałbym się dowiedzieć czy lek Paxtin może nasilić lęki, ponieważ po zażyciu leku nasiliły się w stosunku do tego co było przedtem."

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Paxtin (substancja czynna: paroksetyna), tak jak inne leki z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, w początkowym okresie stosowania może powodować przejściowy wzrost lęku, niepokoju, a także objawy takie jak: biegunki, mdłości, zawroty głowy, senność lub bezsenność, kołatania serca, wzmożone pocenie się. Objawy te przemijają zwykle po kilku dniach i w większości przypadków udaje się je po prostu je "przeczekać". W sytuacji, gdy objawy są bardzo nasilone lub trudne do zaakceptowania, należy kontaktować się z lekarzem prowadzącym, który może (po osobistym zbadaniu) zmodyfikować dawkowanie lub np. dodać tymczasowo lek uspokajający."


 

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online
gdpr-image
Nasza witryna korzysta z ciasteczek, czyli plików cookie. Dzięki temu możemy Państwu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie z naszych stron WWW zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza, że będą one zapisywane w pamięci Państwa urządzenia końcowego. Więcej na temat naszej polityki prywatności mogą Państwo przeczytać tutaj, a także w naszym regulaminie korzystania z naszych witryn.
Więcej informacji o ciasteczkach