Czy przyjmowanie Asertinu może powodować drętwienie stóp? - NZOZ Centrum Terapii DIALOG

Czy przyjmowanie Asertinu może powodować drętwienie stóp?

PYTANIE:
"Przyjmuje Asertin w dawce 150 mg i czuję się bardzo dobrze, poza tym, że od kilku dni mam uczucie zdrętwiałych stóp. Czy to może być spowodowane lekiem, który przyjmuję?"

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Drętwienie stóp nie jest objawem, którego należałoby się spodziewać po zastosowaniu sertraliny. Tym bardziej, jeżeli objaw ten pojawił się dopiero po jakiś czasie od rozpoczęcia leczenia. Natomiast nie da się jednoznacznie wykluczyć, że nie może mieć on związku z kuracją Asertinem. Nie wszystkie objawy niepożądane zostały do tej pory opisane.
W charakterystyce produktu leczniczego i literaturze medycznej wskazuje się raczej na parestezje, drżenie, osłabienie czucia, tzw. "zespół niespokojnych nóg".
Proponuję zgłoszenie tych objawów w czasie wizyty lekarzowi prowadzącemu. Gdyby objawy te bardzo utrudniały życie wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza, żeby ocenił stan zdrowia."


Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Umów online
gdpr-image
Nasza witryna korzysta z ciasteczek, czyli plików cookie. Dzięki temu możemy Państwu świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie z naszych stron WWW zmiany ustawień dotyczących prywatności oznacza, że będą one zapisywane w pamięci Państwa urządzenia końcowego. Więcej na temat naszej polityki prywatności mogą Państwo przeczytać tutaj, a także w naszym regulaminie korzystania z naszych witryn.
Więcej informacji o ciasteczkach