Dobry nastrój po rozpoczęciu leczenia escitalopramem i hydroksyzyną – czy to normalne?

PYTANIE:
„Na pierwszej konsultacji u lekarza psychiatry dostałam escitalopram i hydroksyzynę. To co mnie trochę w tej chwili martwi, to to, że pojawiają się u mnie jakieś wyjątkowo dobre nastroje trochę nieadekwatne do sytuacji w jakiej się znajduje. Chciałabym w związku z tym zapytać czy to jest sygnał, żeby ponownie odwiedzić Panią doktor czy to normalne?”

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
„Escitalopram jest jednym z selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i – jak wszystkie leki z tej grupy – może w początkowym okresie powodować zwiększone uczucie niepokoju, poddenerwowania, które niektórzy postrzegają jako „nakręcenie”. Jest to objaw przejściowy, trwa zwykle kilka dni.

Trudno na podstawie skrótowych informacji ocenić, czy opisane samopoczucie wynika wyłącznie z przejściowego niepokoju po włączeniu leku, czy też jest przejawem „przechodzenia w drugi biegun”. Jeśli zaobserwowała Pani nienaturalnie podwyższony nastrój (przypominający euforię), przyspieszenie myślenia, poczucie dużej kreatywności i zwiększonej wydolności, snucie odważnych, dalekosiężnych planów lub szczególnie łatwe wpadanie w złość – proszę jak najszybciej spotkać się ze swoim lekarzem celem modyfikacji Pani leczenia.”


Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6