Jak odstawić Depakine Chrono?

PYTANIE:
"Chciałbym odstawić lek Depakine Chrono 300 z bardzo ważnego dla mnie powodu – mianowicie chcę zmniejszyć wagę ciała. Bardzo źle się czuje (również psychicznie) z przyrostem masy ciała. Chciałbym definitywnie odstawić ten lek. Proszę napisać jak go odstawiać?"

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Nie ma jednego schematu odstawiania Depakiny (kwasu walproinowego). Sposób redukcji dawki leku jest uzależniony od wielu czynników: przede wszystkim aktualnego stanu psychicznego pacjenta, czasu przyjmowania leku, powodów dla których był on włączony, dawki, leczenia współistniejącego, ryzyka nawrotu itd. Jeżeli działanie niepożądane w postaci zwiększenia masy ciała jest powodem, dla którego decyduje się Pan o zaprzestaniu stosowania Depakiny, lekarz prowadzący, o ile będą do tego wskazania, może zaproponować zastosowanie preparatu o podobnym, który nie powoduje zwyżki masy ciała.
Reasumując- zalecam aby zgłosił się Pan na wizytę do lekarza prowadzącego celem omówienia wyżej wymienionych kwestii. Odradzam podejmowanie decyzji o zaprzestaniu przyjmowania leku jakim jest Depakina, bez bieżącej oceny stanu psychicznego, która jest możliwa tylko przez lekarza psychiatrę po osobistym zbadaniu pacjenta."


Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6