Silne zawroty głowy i inne niepokojące objawy przy Pregabaline – jak postępować?

PYTANIE:
"Witam, od kilku dni przyjmuje lek o nazwie Pregabaline (150 mg) na noc. Po upływie tygodnia lekarz zalecił mi przyjmowanie podwójnej dawki tzn. rano i wieczorem. Od początku stosowania mam zawroty głowy, teraz doszły do tego silne mdłosci i biegunka. Wczoraj odczuwałam wzmożony lęk mimo, że wczesniej nie zdarzalo sie to w tej sytuacji. Proszę o poradę dotyczacą dalszego stosowania pregabaliny."

ODPOWIEDŹ LEKARZA:
"Opisane przez Panią objawy mogą być związane z włączeniem pregabaliny. Niestety większość skutecznych, nowoczesnych leków stosowanych w leczeniu zaburzeń lękowych w początkowym okresie leczenia może przejściowo pogarszać samopoczucie. Zwykle działania niepożądane stopniowo ustępują i rozwija się korzystne działanie leku. Stopniowe zwiększanie dawki, indywidualnie dobrane, pomaga przejść przez początkowy etap farmakoterapii. Czasem może się jednak zdarzyć tak, że dany lek jest źle tolerowany i z tego powodu musi zostać zastąpiony innym.
Reasumując: proponuję Pani wstrzymać się narazie ze  zwiekszaniem dawki i obserwować przez kilka dni, czy nieprzyjemne objawy zaczną się zmniejszać. Jeśli po kilku dniach nadal będzie się Pani czuła równie źle lub gorzej, konieczna może się okazać ponowna wizyta u Pani lekarza prowadzącego celem modyfikacja leczenia."


 

Potrzebujesz porady lub pomocy Specjalisty?
Zadzwoń:
 (22) 436 83 50 lub napisz: przychodnia@terapiadialog.pl
Szczegółowo doradzimy Ci i podpowiemy, kto czym się zajmuje i w czym się specjalizuje.
 

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
7 dni w tygodniu

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
sobota-niedziela:
7:30–22:00
8:00–20:00

icon-godziny-otwarcia

poniedziałek-piątek:
7:30–22:00
sobota-niedziela:
8:00–20:00

Logo_jakosc_1
Logo_jakosc_5
Logo_jakosc_2
Logo_jakosc_4
Logo_jakosc_3
Logo_jakosc_6